"Kolektívne poľnohospodárske produktívne": trvalo udržateľné a vysoko produktívne

Pre tých, ktorí dávajú prednosť nákupu zeleniny, ktoré sú podozrivo krásne, aby boli prírodné, výrobky z vlastných lôžok, problém výberu odrôd je dobre známy, pretože teraz v špecializovaných predajniach ľudia doslova rozptyľujú z rôznych svetlých obálok so semenami. Snažte sa rásť Paradajková odroda "kolektívna farma plodná" - záruka: nebudete ľutovať!

popis

Krík týchto paradajok sa šíri, stredne silný, husto a hojne pokrytý listami a nízkymi - nie vyššími ako 0,6 m.

Samotné paradajky majú okrúhly tvar, hladkú kožu a husté mäso, chutnú červenú farbu a pomerne pôsobivé veľkosti: priemerná hmotnosť jedného paradajka je od 80 do 100 g alebo o niečo viac. Podľa všeobecne uznávanej klasifikácie, ako je paradajka označuje stredné ovocie (pre referenciu: táto skupina zahŕňa paradajky s hmotnosťou od 70 do 120 g).

Pozrite sa na hlavné odrody paradajok: "Eagle Beak", "čokoláda", "Sevryuga", "Evpator", "prelamované F1", "výbuch", "prezident", "Klusha", "Japonsko Truffle", "Casanova", " Prima Donna, kráľ ranej, Sibírska hviezda, Rio Grande, Medové kúpele, Gigolo, Rapunzel a Samara.

Plody majú dobrú chuť a sú vhodné na čerstvú spotrebu, na solenie alebo na prípravu šťavy.

Akékoľvek letné bývanie na prvom mieste sa však zaujíma nielen o externý opis zeleniny, ale aj o jej produktívne vlastnosti, vytrvalosť, odolnosť voči prírodným podmienkam, chorobám a škodcom, ako aj iné čisto obchodné veci. Pozrime sa, čo sa kolektívne poľnohospodárske kolektívne plodné paradajky môžu pochváliť v tomto ohľade.

Charakteristická odroda

Ako už názov napovedá, je to o požehnaná odroda, ktorá poteší svojho majiteľa veľkým množstvom paradajok.

Produktivita je jedným z hlavných ukazovateľov, podľa ktorých sa klasifikujú odrody určitých druhov zeleniny. Podľa priemerných ukazovateľov sa odrody rajčín považujú za vysoko výnosné, čo umožňuje získať aspoň 3 kg ovocia z jedného kríka.

Viete? V Holandsku sa pestuje veľa paradajok, ktorých výnos je 15 kg z kríka a viac, ale táto zelenina sa pestuje v skleníku a podmienky pre ne sa neustále monitorujú počítačom.
Výrobcovia semien „kolektívneho poľnohospodára“ zvyčajne neuvádzajú konkrétne informácie o produktivite odrody, ale ak vychádzame z vyššie uvedených kritérií, 3 kg za sezónu na krík (a to, ako môžeme počítať, asi tri desiatky vybraných paradajok) má všetky dôvody na to, aby sa počítali. Ďalej, podľa pokynov na štítku, Tieto paradajky sú určené na pestovanie v otvorenom teréne. Treba poznamenať, že takéto obmedzenia v určitom zmysle sú veľmi relatívne. Takže, ak zasadíte zeleninu určenú do skleníka v otvorenom teréne, neznamená to, že vôbec nebude rásť. Stačí vziať do úvahy konkrétnu klímu vo vašom regióne a urobiť zmeny a doplnenia odporúčaní výrobcu. Ak chcete získať "high-výnosný" výsledok čo najskôr, najmä ak ste farmár a je dôležité, aby ste začali predávať paradajky skôr, ako začnú rásť pre každého na záhradnom lôžku, môžete sa pokúsiť vybaviť kolektívnu odrodu v skleníku.

Paradajky odrody "Kolkhoz Yield" sú dobre znášané v suchom lete aj na jar. Ovocie dosahujú technickú zrelosť asi sto dní po výsadbe alebo o niečo viac, čo umožňuje klasifikovať odrodu ako priemernú zrelosť odrôd (hoci ju výrobca zvyčajne opisuje ako stredne skorú). Vzhľadom na priemernú rýchlosť, tieto paradajky môžu byť pestované ako sadenice a bez semien, okamžite siatie semien v otvorenom teréne. Treba však chápať, že úroda v tomto druhom prípade dozrie o niečo neskôr (všetko v tomto svete je relatívne: stredne zrelé odrody, láskyplne pestované zo semenáčikov, má každú šancu, že si vyberie dlaň z rýchlosti dozrievania zo super skorého chlapca zasiateho priamo do záhradného lôžka).

Silné a slabé stránky

Aby bolo možné posúdiť výhody a nevýhody odrody, existuje len veľmi málo teórie (alebo presnejšie, história toho, čo tzv. "High-yield paradajky").

Viete? V Sovietskom zväze, ako je známe, existoval plánovaný ekonomický model. Hlavnou úlohou predsedu kolektívneho poľnohospodárstva bolo poskytnúť kvantitatívne ukazovatele výnosnosti, pričom chute ovocia nikoho zvlášť neobťažovali. Rovnaká úloha bola stanovená pre chovateľov: je potrebné vyrábať také paradajky, ktoré budú vyžadovať minimálnu údržbu (neexistovali žiadne iné očakávania na nekonečných kolektívnych poľnohospodárskych oblastiach), maximálny výnos a dobrá trvanlivosť počas prepravy. Tam bolo veľa takýchto odrôd, v závislosti na konkrétnom pásme zón: niektoré paradajky boli určené na masové pestovanie v Astrachane, a niektoré v Kubane.
Na základe vyššie uvedeného, ​​názov "plodný", a s pridaním "kolektívne farmy" hovorí všetko, čo špecialista - ako z hľadiska si zaslúži, tak z hľadiska nedostatkov.

Tieto paradajky sú ideálnou surovinou pre šťavy, paradajkové pasty a konzervovanie, avšak praví znalci jemnej chuti zrelých paradajok sú vhodnejší pre ušľachtilejšie odrody.

Nízky rast a kompaktnosť kríkov je tiež poctou sovietskym tradíciám: na kolektívnych farmách sa nehovorilo o žiadnej ručnej podväzke paradajok a rastlina by nemala padnúť na zem pod váhou vysokých konárov, ktoré sú ovocívne zasypané ovocím, pretože plody boli ovplyvnené zemou. a strana ľudí to nemohla dovoliť.

Odolná a pomerne hustá koža - zároveň nedostatok a dôstojnosť. Ak nechcete stláčať šťavu z paradajok, ale povedzme, použite ju v šaláte, hrubá koža bude mať negatívny vplyv na celkový dojem chuti. Ale takéto paradajky môžu byť výborne a bez strát prepravované na dlhé vzdialenosti a skladované viac ako jeden deň.

Medzi výhody odrody je tiež poznamenať, že súčasné dozrievanie ovocia, aj keď tu iný postoj je možné - v niektorých prípadoch je oveľa cennejšie pre letného rezidenta mať Bush na záhrade, z ktorej si môžete vziať niekoľko druhov ovocia po celé leto, nie tri kilogramy, ale v čase.

Ale tu bezpodmienečné výhody odrody zahŕňajú jej odolnosť voči takýmto prisahaným nepriateľom nočnej stolice, ako neskorá pleseň a hnedé škvrny.

Vlastnosti agrotehnika

ako odroda nie je vrtošivá, poľnohospodárske pravidlá sú pomerne štandardné. Pôdy, ako sú paradajky, preferujú pôdy s vysokým obsahom piesku (svetlo), dobre hnojené organickými a minerálnymi doplnkami.

Je to dôležité! Paradajky sú najlepšie zasadené po uhorky, kapusta, cibuľa, cesnak, mrkva, tekvice, strukoviny alebo sideratov. Je veľmi neželateľné použiť ako prekurzor iné sójové papriky, baklažán, zemiaky.
Bolo spomenuté vyššie, že "kolektívny farmár" môže byť zasadený do sadeníc alebo v otvorenom teréne. Uzávierka na výsadbu sadeníc - od februára do apríla, v závislosti na vlastnostiach klimatického pásma (ak je jar vo vašej oblasti na jar, môžete už v apríli zasadiť sadenice v otvorenom teréne, začnite sa zaoberať semenami od februára a tak ďalej. Predpokladajme, že sadenice budú tvorené v priemere asi dva mesiace predtým, než príde čas na otvorenie zeme). Slnečnicové semená sú zasadené na lôžku po vytvorení konečného tepla (koncom apríla - začiatkom mája).

Ako v prvom, tak v druhom prípade, pred výsadbou, by mali byť semená nasiaknuté špeciálnymi dezinfekčnými prípravkami (ako sa hovorí, uhorka). Na tieto účely sa používa slabý roztok manganistanu draselného alebo, ak chýba, peroxid vodíka (2%). Potom moderné technológie naznačujú, že semená sa uchovávajú 12 hodín v živných roztokoch (predávajú sa v špecializovaných predajniach v špecializovaných predajniach).

Viete? V prípade potreby sa ako živný roztok môže použiť šťava aloe vera alebo zemiaková šťava.
Semená semien do zeme by mali byť 2-3 cm, po vytvorení páru pravých listov v sadeniciach sa mladé paradajky schádzajú dole do väčšej nádoby. Počas rastu by mali byť sadenice kŕmené niekoľkokrát komplexným hnojivom a asi týždeň pred výsadbou v otvorenom teréne, mali by začať aktívne tvrdnúť. Na tento účel, hrnce, najprv na krátku dobu, a potom na dlhšie vziať na čerstvý vzduch, v poslednej fáze odchádza tam celú noc.

V otvorenom teréne sadenice sa vysádzajú vo vzdialenosti 30-40 cm od seba s minimálnou vzdialenosťou 0,7 m. Ak existuje obava, že v noci môže teplota stále klesnúť pod pohodlné minimum, je potrebné prvýkrát zakryť mladé kryty fóliou, v tomto prípade sa nemôžete báť vystúpiť o niečo skôr (pre strednú kapelu - v polovici mája).

Naučte sa, ako a prečo uviazať paradajky v otvorenom poli.

Krov "Kolkhoz výnos" paradajka sa odporúča vytvoriť v jednom kmeni. Aby sa predišlo pádu rastliny pod váhu pomerne veľkých plodov, ako rastie krík, stojí za to ju zviazať do vertikálnej alebo horizontálnej podpory.

Je to dôležité! Zalievanie paradajok by sa malo vykonávať pravidelne, kým nie sú sadenice zrelé, a neskôr - počas obdobia plodenia. Voda je lepšie použiť teplé a nalejte ju do koreňa, a nie na listy rastliny.
Top dressing štandard - dvakrát alebo trikrát za sezónu.

Paradajka "Kolektívna poľnohospodárska produkcia" - dobrá voľba pre tých, ktorí nevyžadujú vysoké nároky na chuť ovocia a sú pripravení obetovať chuť v prospech vysokých výnosov pri minimálnych nákladoch a rizikách (chlad alebo sucho, choroba atď.). Táto odroda sa môže pochváliť aj miestom v záhrade ako zdroj kvalitných surovín pre domáce konzervovanie, vrátane prípravy paradajkovej šťavy.

Loading...