Inkubácia kuracieho vajca

Početné plemená kurčiat, ktoré po dlhú dobu prešli starostlivým výberom, žiaľ, takmer úplne stratili všetky prejavy materského inštinktu. Napriek tomu sú mladé kurčatá chované v hydinárskych farmách a domácnostiach. Dá sa to dosiahnuť vďaka inkubačnému chovu vtákov, ktorý pozostáva z chovu kurčiat bez kurčiat.

Čítajte Viac

S domácim inkubátorom môžete získať dobrý počet zdravej hydiny. Významným faktorom ovplyvňujúcim počet mláďat a ich prežitie je správne ukladanie vajíčok do „umelého sliepky“. Rovnako dôležité je vybrať dobrý inkubačný materiál, ako aj študovať jednotlivé nuansy inkubácie určitého druhu.

Čítajte Viac

Ak sa rozhodnete pestovať a rozmnožovať kurčatá, skôr alebo neskôr budete musieť žiť v momente vyliahnutia mláďat. Dnes, dokonca aj v malých farmách, na inkubáciu vtákov sa používajú inkubátory, pretože vyliahnuteľnosť potomkov v nich je vyššia a zdroje na kultiváciu si vyžadujú málo. Neskúsený chovateľ hydiny môže mať v tomto štádiu veľa otázok o čase vyliahnutia a samotnom procese, o potrebe pomôcť mláďatám vyliahnuť a ďalších dôležitých bodoch.

Čítajte Viac

Násadové kurčatá nemusia vždy vykonávať sliepky. Inkubátory, ktoré sa vyrábajú na moderných zariadeniach, sú navrhnuté tak, aby zjednodušili a urýchlili inkubačný proces, a široký výber a kvalita modelov môže zabezpečiť úspech v tomto úsilí. Bohužiaľ, proces liahnutia je často oneskorený a komplikovaný, alebo sa vôbec nevyskytuje a na to existuje veľa dôvodov.

Čítajte Viac