Semeno

Slovo "stratifikácia" niekedy desí len jeho zvuk, toľko znie vedecky. Každý skúsený a vážny letný rezident, záhradník alebo kvetinár skôr či neskôr čelí tomuto procesu v praxi. Pozrime sa, čo je stratifikácia semien a ako ju správne vykonávať. Viete?

Čítajte Viac

V amatérskom záhradníctve sa semená často používajú na pestovanie rastlín. Na zvýšenie ich klíčivosti a správneho vývoja sa vo väčšine prípadov používa skarifikácia, takže každý záhradník by mal vedieť, čo to je a ako správne vykonať tento postup. Čo je skarifikácia? Semená skarifikácie je mierne povrchové poškodenie hornej tvrdej škrupiny.

Čítajte Viac

Situácia na trhu s osivom na Ukrajine je kritická - certifikácia osív a sadivového materiálu sa úplne zastavila, zastavil sa aj vývoz a dovoz semien. To je uvedené v odvolaní verejných združení na ministerstvo poľnohospodárskej politiky a potravín Ukrajiny. List, ktorý podpísala ukrajinská agrárna konfederácia, Americká obchodná komora na Ukrajine, Združenie osív Ukrajiny, ukrajinská spoločnosť pre osivo, ukrajinský klub agrárneho obchodu, je adresovaný na prvého námestníka ministra Maxim Martyniuk.

Čítajte Viac