Berry-kultúra

Všetci si spomíname na príbeh „mladých“ jabĺk, ale málokto vie, že príroda má svoj vlastný „elixír mládeže“. Je to malé nenápadné bobule, a to sa nazýva zimolez. Odkiaľ pochádza táto analógia? Zimolez jedlý má neuveriteľné množstvo užitočných vlastností. V tejto bobule je vzácny prvok v prírode - selén, ktorý dáva mladým ľuďom bunky tela.

Čítajte Viac

Zimolez - krovina, ovocné plody s predĺženými modrými bobuľami. V súčasnosti existuje okolo 190 známych odrôd. Väčšina z nich pochádza z ázijských krajín. V tomto článku budeme považovať zimolez ako liek a identifikovať všetky prospešné vlastnosti a kontraindikácie tejto rastliny.

Čítajte Viac

Stále častejšie majitelia statkov a chát začínajú pestovať ostružiny. Tento vytrvalý ker dáva chutné a šťavnaté tmavo sfarbené bobule. Ovocie obsahuje mnoho prospešných látok. Pestovanie ostružín je pomerne zložitý časovo náročný proces. Teplomilná rastlina nestojí mrazy, je náchylná k mnohým chorobám a mnohí škodcovia len komplikujú starostlivosť o rastlinu.

Čítajte Viac

Ostružina je podrodom rodiny Rubus Pink. Berry s mysľou je veľmi podobná liečivým malinám. V Európe sa ostružina nepestuje, ale v Amerike je to jeden z najvýznamnejších plodov. Ostružiny z Mexika sú pôvodné a celá plodina sa vyváža do USA a Európy. V našej krajine rastie bobuľový krík vo voľnej prírode, ale vďaka svojim liečivým vlastnostiam a chutnosti získava BlackBerry popularitu v domácich záhradách.

Čítajte Viac

Ostružina je vytrvalý ker z čeľade Rosaceae, ktorý rastie v severných a miernych zemepisných šírkach Eurázie, v ihličnatých lesoch, lužných riekach a napodiv v záhrade av záhrade. Viete? Blackberry má nielen vonkajšiu krásu, ale aj výhody tela. Blackberry šťava pomôže znížiť teplotu, bioflavonoidy obsiahnuté v ňom normalizovať telesnú teplotu.

Čítajte Viac

Každý, kto trpel pred krvou v čase čistenia ostružín, rád zasadí do svojej záhrady túto rastlinu z čeľade ružových, bez tŕňových chovateľov. Prezentované odrody non-ložiská blackberry vám umožní žať bohatú úrodu, bez toho, aby trávili veľa úsilia buď na čistenie sám, alebo na starostlivosť o nenáročný závod.

Čítajte Viac

Cornel je ker alebo krátky strom, ktorý sa k nám sťahoval z Kaukazu a je vážne zakorenený v krajinách Ukrajiny, Moldavska a Ruska. Dogwood preložil z Turkic znamená "červená". Jeho šarlátovo zafarbené bobule obsahujú obrovské množstvo antokyanínov, vitamínov C a pektínových látok. Výhody sušeného koruna Cornel sú zásobou živín a vitamínov.

Čítajte Viac

Povieme vám o tajomstvách výsadby a starostlivosti o jahody "Victoria". Po ich preštudovaní sa stanete vynikajúcim záhradníkom. Aký je rozdiel medzi "Victoria", jahody a jahody "Victoria" - je názov jednej z odrôd jahôd. Hlavný rozdiel medzi jahodami a jahodami je, že jahody rastú na poliach a jahody rastú v lesoch.

Čítajte Viac

Pravidlom je, že drieň odrody majú vynikajúcu odolnosť voči mrazu a suchému podnebiu a sú nenáročné na stav pôdy, ktorá môže byť kamenitá, vápencová, suchá, atď. Hustý, vysoko rozvetvený koreňový systém, dosahujúci hĺbku metra, umožňuje drieň získať vlhkosť ,

Čítajte Viac

Ostružina patrí do rodu Rubus a je členom ružovej rodiny. Rastlina rastie v severných a miernych zemepisných šírkach, v zmiešaných a ihličnatých lesoch. Kríky veľmi často rastú v nivách riek, zalesnenej zóne. Rastlina začína kvitnúť v polovici júna a končí v auguste. Na jednom kríži nájdete kvety, zrelé a zelené bobule.

Čítajte Viac

Zimné mrazuvzdorné odrody sú veľmi obľúbené v domácom pestovaní kvôli ich chuti, priaznivým vlastnostiam, odolnosti voči mrazu, chorobám a škodcom. Existuje niekoľko takýchto odrôd. Prinášame vám do pozornosti najpopulárnejšie mrazuvzdorné triedy blackberry. Agave Táto odroda ostružín pred viac ako sto rokmi bola vyšľachtená v Amerike.

Čítajte Viac

Maliny - obľúbená bobuľová kultúra mnohých záhradkárov. Šťavnaté bobule sú cenené nielen pre vynikajúcu chuť, ale aj pre svoje prospešné vlastnosti. Plody rastliny majú protizápalové, antipyretické účinky, zvyšujú tón tela a dodávajú energiu, pomáhajú bojovať proti stresu. Pre úspešnú kultiváciu však potrebujete vedieť, ako účinne odolávať malinovým škodcom.

Čítajte Viac

Nie každý záhradník pozná meno "yoshta". V poslednej dobe sa čoraz viac a viac milovníkov záhradných plodov v našich zemepisných šírkach zaujíma o tento hybridný ker, hoci samotný hybrid bol vyšľachtený už v 80. rokoch. Je príťažlivá, pretože plodina sa môže po dlhšiu dobu zberať po častiach - plody dozrievajú nerovnomerne.

Čítajte Viac

Čučoriedky sú už dlho známe v našej oblasti, ale nie každý riskuje, že ju pestujú. Niektorí záhradníci sa domnievajú, že problém s rastlinou viac ako výsledné plodiny. Iní nevedia, ako ju pestovať. Dúfame, že tento materiál pomôže každému správne pestovať rastlinu. Čučoriedka: opis rastliny Čučoriedka je ker, ktorý niektorí biológovia identifikujú ako rod vaccinium.

Čítajte Viac

Odvodené pred 30 rokmi, hybrid naďalej vyhrať srdce záhradkárov. V yoshte je niečo angreštu, ale skôr to vyzerá ako ríbezle. Hybrid takmer nepodľahne žiadnym hubovým chorobám a ničí ju. Na rozdiel od ríbezlí môže rásť aj v suchých oblastiach. Veľkou výhodou Yoshty je, že jej plody dozrievajú nerovnomerne a pri zbere nie je pravdepodobné, že by ste našli zhnité ovocie.

Čítajte Viac

Princezná, ako záhradná kultúra, nie je známa všetkým moderným záhradkárom, pretože v prírodných podmienkach sú severné šírky bližšie k nej. Toto bobule však bolo dobre známe v časoch antického Ruska, keď sa používalo v potrave a ako liek. Podmienky výsadby a výberu miesta Vylodenie kniežat: na jar - prvá dekáda mája, na jeseň - druhá dekáda septembra.

Čítajte Viac

Морошкой называется многолетнее растение, встречающееся в торфяных болотах и топких лесах России и Беларуси, а также в тундре (полярно-арктический регион). Jeho červené kyslé sladké bobule, majúce podobný názov, sú neuveriteľne užitočné a chutné. Chemické zloženie bobúľ morušovej Cloudberries sú bohaté predovšetkým na vitamíny a vlákninu.

Čítajte Viac