Rastlina okrasných rastlín

Thuja patrí do cypřišovej rodiny. Tento ihličnatý strom (alebo ker), s hustou korunou, bude zdobiť každú domácu farmu, predmestskú oblasť, mestské nádvorie, atď. Okrem nádhernej zelenej korunky vás bude thuja potešiť svojou vôňou, pretože drevo obsahuje aromatické esenciálne oleje.

Čítajte Viac

Krása kvitnúcich pivoniek je tak fascinujúca, že je doslova nemožné odtrhnúť. Odroda vo farbe a tvare: je možné nájsť snehovo biele polo-dvojité alebo hnedé sasanky v tvare sasanky, ako aj ružové froté a šarlátové ruže. Pre pivonky sa vždy snažte mať najlepšie miesto na záhrade.

Čítajte Viac

Choroby ruží a vzhľad hmyzu na rastlinách výrazne ovplyvňujú celkové dekoratívne vlastnosti kvetov av niektorých prípadoch môžu viesť k úplnej smrti rastliny. Preto je dôležité vedieť o možných spôsoboch ochrany ruží pred škodcami. Ako sa vysporiadať s húsenica Húsenice sú s väčšou pravdepodobnosťou k útoku ruže kríky rastúce v tieni.

Čítajte Viac

Pivoňka je voňavá kvetina, ktorá poteší naše oči od mája do konca júna. Jeho vlasťou sú subtropika Severnej Ameriky a Eurázie. Rod Pivoňka sa skladá z 34 druhov, ktoré sú rozdelené do 5000 odrôd. Zároveň je 4 500 trávnatých odrôd pivoniek a iba 500 odrôd je stromovitých. Viete?

Čítajte Viac

Badan je rod trvalých ihličnatých bylín rodiny kamnelomkovye. Latinský názov Bergenia bol udelený na počesť Karla Augusta von Bergen - nemeckého botanika, profesora na univerzite Viadrin, ktorý vybral bergéniu v samostatnom rode. Populárne meno je Badyan. Príslušnosť tohto rodu rastlín k rodine rastlín na pílenie kameňov už naznačuje, že vysočina je rodiskom Bergénia.

Čítajte Viac

Delphinium dostal svoje meno kvôli neobvyklému tvaru kvetov, ktoré sa na diaľku podobajú na mnoho delfínov, ktorí plávajú spolu. Kvetenstvo, dosahujúce asi dva metre na výšku, s rôznymi odtieňmi, nenechajte nikoho ľahostajného, ​​kto kedy videl kvetinové záhony s delfíniami. Viete? Ďalší názov pre delphinium je podnet.

Čítajte Viac

Clematis je rastlina, ktorá bude vyzerať skvele v akejkoľvek záhradnej kompozícii. Je pomerne nenáročný a odolný voči chladu. Tieto rastliny sú veľmi krásne a kvitnú od júna do septembra, ktoré nemôžu, ale radovať sa záhradkárov. Naše zemepisné šírky sú vhodné pre väčšinu ich druhov, ale je lepšie zasadiť klematiku v moskovskej oblasti, povieme vám ďalej.

Čítajte Viac

Lily je veľmi krásna kvetina rodu Liliaceae, ktorá zahŕňa viacročné byliny, ktoré rastú z cibúľ. Lily je známa pre rôzne farby, jemnú arómu a jemnú formu okvetných lístkov. Viete? Lily je kvetom otvoreného terénu. Aby sa prejavila všetka jeho milosť a krása, musí sa pestovať v záhrade.

Čítajte Viac

Veverka, skorý kvet, bergénia, mongolský čaj, čaj Chagir, beran sú všetky názvy jednej rastliny. Dosahuje výšku 30-70 cm a preferuje uzavreté miesta pred vetrom, môže rásť pod silnou vrstvou snehu. Môžete sa s ním stretnúť na Sibíri, v Číne av Mongolsku. Rastlina Bergenia sa často používa v tradičnej medicíne, pretože jej liečivé vlastnosti sa môžu vyrovnať s množstvom príznakov rôznych chorôb.

Čítajte Viac

Druhy a popis Forget-me-nots Forget-me-not (Myosotis) je rod rastlín z čeľade borage (Boraginaceae). Zabudnite na mňa, nie veľké, malé a malé kvety. Tento rod je početný a má asi 50 druhov rastlín. Kvety sú tak populárne a rozšírené, že sa nachádzajú takmer po celom svete, od Európy po Južnú Afriku.

Čítajte Viac

Tulipány sú jednou z najobľúbenejších kvetín medzi záhradkármi. Nájdete ich takmer vo všetkých posteliach a záhradách. Tulipán sa vyznačuje svojou krásou a nenáročnou starostlivosťou. Stojí za zmienku, že výsadba tulipánov v krajine na jeseň je trochu nepríjemné. Ak chcete jarný tulipán potešil vás svojou krásou, musíte vedieť, ako správne zasadiť.

Čítajte Viac

Bellflower (lat. Campánula) je rod najbežnejších bylinných rastlín z rodiny Bellflower. Rodina zahŕňa viac ako štyristo druhov, ktoré rastú v krajinách s miernym podnebím. Zvonček rastie na Kaukaze, na Sibíri, v Ázii, Európe a tiež v Severnej Amerike. Väčšinu prírodných foriem s veľkým úspechom pestujú ľudia v záhradách, pretože je dekoratívna, zimom odolná a skôr nenáročná na starostlivosť.

Čítajte Viac

Nie je to nič za nič, že záhradníci radi pestujú dahlia v kvetinových záhonoch, pretože tieto kvety majú nepredstaviteľný počet odrôd. Rôzne druhy dahlia sa líšia v mnohých parametroch: výška stonky, veľkosť a tvar púčikov, usporiadanie okvetných lístkov, podmienky rastu a starostlivosti a farebný gamut. Trochu o farbách jesene

Čítajte Viac

Cineraria patrí do rodiny Astrov, rod Krestovnik. Existuje mnoho druhov cinerárie, ktoré sa od seba navzájom líšia. Tam sú bylinné kvety, okrasné kríky. Všetky tieto odrody majú iný tvar, farbu a veľkosť. Najobľúbenejšie druhy cinerárie sú elegantné cineraria, krvavé cineraria a strieborné cineraria.

Čítajte Viac

Primula - kvetina z rodiny prvosienok. Toto je vytrvalá rastlina, kvitnúca skoro na jar. Je známych viac ako 500 druhov prvosienok, ktoré sú bežné v rôznych oblastiach: lesy, roviny, v hornatom teréne, hlavnou podmienkou distribúcie je vlhká pôda bohatá na humus. Populárne odrody prvosienka vytrvalého.V záhradách, hybridné odrody sú častejšie pestované, niekedy divo rastúce.

Čítajte Viac

Lavateru záhradníci milujú jednoduchosť. Nebojí sa vetrov a chladu, je dobre znášaný silným slnkom, suchom. A ak mu poskytnete normálne podmienky pre rast, môže sa množiť sám. Populárne odrody a odrody laureátov V prezentovaných odrodách je okrasná rastlina rôznorodá.

Čítajte Viac

Ruža je kráľovná kvetov. Majestátne kvety s jemnou vôňou - skvelý spôsob, ako potešiť seba alebo svojich blízkych. Ružová kvitnúca v záhrade nikdy nestratí svoju krásu a sofistikovanosť medzi inými kvetmi. Ako symbol lásky, veľkosti a nežnosti vás bude inšpirovať k novým úspechom. Často by ste chceli pestovať ružu z kvetov, ktoré vám predložili príbuzní, príbuzní, priatelia, ale bez ohľadu na to, ako sa pokúsite, vaše odrezky nie sú akceptované a rovnako suché.

Čítajte Viac

Veľmi často na balkónoch, terasách a prímestských oblastiach nájdete zaujímavé kvety - ako petúniu, ale nie petúniu. Takže toto je druh petúnie - Surfinia. Surfinia je hybridy ampelous petúnie, ktorá bola chovaná japonskými chovateľmi pred dvadsiatimi rokmi. Vyznačujú sa sviežimi kvetmi, dlhými výhonkami a zachovaním dekorácie aj po daždi.

Čítajte Viac