Chov hydiny

Každý farmár, ktorý má vlastnú domácnosť, môže okrem prevládajúcich zvierat dostať niekoľko desiatok domácich kurčiat. Existuje mnoho druhov týchto vtákov a rôzne smery. V súčasnosti vo vývoji hydinárskeho priemyslu existuje viac ako sto plemien kurčiat. V závislosti od poľnohospodárskeho smeru sa delia na druhy.

Čítajte Viac

Chov hydiny je v súčasnosti pomerne ziskový biznis. Ale, rovnako ako všetky domáce zvieratá, kurčatá sú tiež citlivé na rôzne choroby. Hlavným a významným problémom vo vývoji chovu hydiny sú choroby kurčiat. Niekedy sa stáva, že existujú veľmi závažné infekčné choroby, kvôli ktorým musíte vyrezať všetky hospodárske zvieratá.

Čítajte Viac

Brojlerové kurčatá sa zvyčajne chovajú na hydinových farmách. Hostitelia získavajú násadové vajcia na chov brojlerov. Niekedy majitelia kupujú kurčatá sami, ale nasledujúci deň nájdu jedného alebo viac mŕtvych. Aký je dôvod týchto dôsledkov, pokúsime sa tento článok pochopiť?

Čítajte Viac

Chov hydiny je dnes veľmi obľúbenou činnosťou. To vám umožní jesť vždy čerstvé, prírodné, čisté mäso a vajcia. Ak však hovoríme o chove kurčiat Brahma, potom to prinesie aj estetické uspokojenie. Samozrejme, toto plemeno kurčiat bude ozdobou akéhokoľvek vtáčieho dvora. Vždy sa vyznačovali elegantným sfarbením, pokojnou, vyrovnanou dispozíciou, šľachtou, vytrvalosťou.

Čítajte Viac

Naši predkovia boli naozaj dobrí priatelia, keď učili kurčatá na dvore! Vychádzajúc z obvyklého dedinského dvora, vo všetkých poľnohospodárskych regiónoch, vám ukážu, že ide o veľmi, veľmi výnosný obchod. Kurčatá nie sú len celoročne čerstvé mäso bez geneticky modifikovaného organizmu, ale aj vajcia. Ak chcete začať s chovom kurčiat a neviete, aké plemeno si vybrať, potom kurčatá Zagorsky sú presne to, čo potrebujete.

Čítajte Viac

Chov a rastúce prepelice doma je veľmi ziskový obchod. Koniec koncov, tieto malé vtáky konzumujú veľmi málo jedla, ale zároveň veľmi dobre vajcia a dávajú aj malé množstvo mäsa, ale majú veľmi veľkú hodnotu. Vedenie prepelice je absolútne bez problémov, pretože môžu dokonca žiť v dome, ak pre nich postavíte špeciálnu klietku.

Čítajte Viac

Ak nováčik hydinár zaváhal pri výbere hydinovej farmy, mal by venovať pozornosť plemenu kohínov, ktoré nielenže kladú vajíčka, ale aj dobre budujú svalovú hmotu. Cochinquins sú veľmi krásne plemeno. V súčasnosti je veľmi zriedkavo vidieť na farmách s hydinou alebo v domácnosti.

Čítajte Viac

Mnohí sú zapojení do chovu kurčiat, pretože to nie je zložité podnikanie, ale výsledok je veľmi užitočný pri znižovaní výdavkov z osobného rozpočtu. Súčasní chovatelia hydiny sa už naučili, že efektívnosť tejto činnosti nebude závisieť od množstva krmív a starostlivosti o vtáky, ale aj od správnej voľby plemena.

Čítajte Viac

Hoci dnes je ľahké nájsť až tucet plemien a druhov kurčiat, ktoré sa vyznačujú dobrou produktivitou, ale známe plemená nestrácajú význam. Jedným z nich sú najmä sliepky Leggorn, ktoré sú po mnoho rokov známe pre celý svet svojimi vynikajúcimi vlastnosťami.

Čítajte Viac

Keď príde jarný čas, slnko jemne zahrieva ulicu, mnoho letných obyvateľov, ktorí čakali na začiatok novej sezóny celú zimu, idú do svojich vidieckych domov bližšie k prírode. Tento odchod do dachy je často oneskorený na niekoľko týždňov, a niekedy aj niekoľko mesiacov, toľko ľudí, ktorí majú šťastie, že taký dom, začať kurča.

Čítajte Viac

Vtáky, ako napríklad morky, sú dnes veľmi populárne, a to nielen v chovoch kurčiat, ale aj v domácnostiach. Mäso týchto vtákov má stravovacie vlastnosti, veľmi vysokú kvalitu. Tieto zvieratá sú veľmi čisté, nenáročné na starostlivosť. Najobľúbenejším plemenom tohto vtáka je biela širokosrstá morka.

Čítajte Viac

Pri nákupe nových vtákov, najmä kurčiat na farme, sa amatérski odborníci na chov hospodárskych zvierat zaujímajú nielen o produkciu vajec jedného plemena, ale aj o mäsitosť. V prípade cieleného pestovania jatočných kurčiat je vhodnejšie vybrať si plemená, ktoré boli presne na tento účel chované. Jedným z týchto plemien je druh Orpington.

Čítajte Viac

Všetci chovatelia hydiny, ktorí sa rozhodnú plemeno prepelice, by si mali byť vedomí, že hlavnou vecou ich chovu je správna výživa vtákov. Ak urobíte všetko správne, dosiahnete veľký úspech. Hlavne v porušovaní zdravia vtákov je porucha príjmu potravy. Medzi chovateľmi hydiny existuje veľa nezhôd týkajúcich sa kŕmenia prepelíc.

Čítajte Viac

Každý si myslí, že vybudovanie samotnej budovy je všetko, ale nie je to tak, je potrebné ju riadne vybaviť potrebným vybavením. Možno si myslíte, že v tom nie je nič ťažké, ale stavať bidlá, hniezda, robiť osvetlenie a vetranie. Ak urobíte všetko zle alebo niečo vynecháte, potom sa vaše vtáky môžu prestať ponáhľať, čo nie je veľmi dobré.

Čítajte Viac

Na pultoch všetkých obchodov v rôznych obdobiach roka si môžete kúpiť čerstvé produkty. Nebude problém kúpiť kuracie mäso. Ale farmári sami na svojich pozemkoch pestujú rôzne vegetácie a domáce zvieratá. Všetky z nich vám povie, že domáce výrobky sú oveľa chutnejšie a výhodnejšie ako z obchodu.

Čítajte Viac

Dnes, hojnosť mäsa v obchodoch dáva ľuďom možnosť nemyslieť na chov svojich vlastných ošípaných, kurčiat, kačiat a husí. V dedinách a nielen záhradníci a technici dobytka stále udržať farmu, a to nielen pre získanie vajec alebo mlieka, ale aj pre mäso. Koniec koncov, je lepšie mať istotu, že zviera nebolo kŕmené antibiotikami na zvýšenie telesnej hmotnosti, ale iba obilninami, čerstvou trávou a zeleninou.

Čítajte Viac

Morky sú už dlho chované v domácnostiach ako hydina. Tieto zvieratá sú cenené pre ich vynikajúci prírastok hmotnosti, pretože dobrý moriak môže vážiť asi 20 kg hmotnosti. Okrem toho je morčacie mäso vysoko hodnotené spotrebiteľom vzhľadom na jeho stravovacie vlastnosti a chuť. Na veľkých farmách je toľko moriek, koľko je kurčiat, pretože chov týchto vtákov je veľmi nákladovo efektívny.

Čítajte Viac

Morky boli vždy veľmi obľúbené u ľudí, ktorí oceňujú nielen chuť, ale aj stravovacie vlastnosti mäsa. Koniec koncov, morka na par s kuracím mäsom sa odporúča pre ľudí, ktorí sa chcú držať zdravej výživy alebo schudnúť. Jedným z dôvodov takéhoto aktívneho chovu moriek a moriek v domácnostiach je, že nespôsobujú veľa problémov.

Čítajte Viac

Dlho, pretože sliepka je spoločníkom človeka v živote. Plemeno kurčiat, ruských bielych, je jedným z najbežnejších plemien vajec medzi krajinami SNŠ. Kvôli jej sláve sa s ňou môžete stretnúť na hydinárskych farmách av domácnostiach a ich produktoch v obchodoch. Chovatelia 20 rokov viedol prácu na vytvorení tohto plemena.

Čítajte Viac

Existuje množstvo pomerne zriedkavých kurčiat, ktoré chcú dostať do svojej domácnosti neškodný dobytok. Andalúzske modré kurčatá sú podobné zvieratá. Toto plemeno sa považuje za pomerne zriedkavé a okrem toho úrodné. Je to kvôli jeho "rarita", že vlastnosti tohto plemena by mali byť študované, pretože ak urobíte nejakú hlúpe chybu, zvieratá môžu jednoducho zomrieť.

Čítajte Viac