Melonové odrody

Melon je zástupcom kultúry melónov, druhu rodu Gherkin. Tieto tekvice sú cenené pre svoju veľkú sladkú chuť, ktorá sa aj najnáročnejší dieťa, ktoré nechce jesť ovocie bude páčiť. Okrem cukru obsahuje melónová buničina vitamíny A, C a P, ako aj kyselinu askorbovú, soli železa, sodíka, draslíka a vlákniny.

Čítajte Viac

Melón je melón plodina pochádzajúca zo strednej a malej Ázie, ktorá sa na Ukrajine pestuje hlavne na juhu. Melon ovocie je tekvica, cenený pre jeho nádhernú sladkú chuť. Existuje mnoho druhov ukrajinských melónov. Ďalej podrobnejšie povieme o niektorých z nich. Viete? Melon pozoruhodne uhasí smäd, je užitočný pre ľudí trpiacich cukrovkou, cholecystitídou, nadváhou, kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Čítajte Viac

Pre väčšinu ľudí je koncom leta spojené s melónom. Vďaka svojej jasnej prítomnosti pomáha rozriediť už unavenú letnú diétu a urobiť ju príjemnejšou a užitočnejšou. Napriek veľkému počtu všetkých druhov odrôd, najpopulárnejší je torpédový melón. V tomto článku sa dozviete odpovede na nasledujúce otázky: ako pestovať melón zo semien, kde melón rastie, ako aj množstvo zaujímavých faktov o tejto nádhernej kultúre.

Čítajte Viac

Šťavnatý, chutný a neuveriteľne voňavý melón je jedným z najobľúbenejších pochúťok na jedálenskom stole koncom leta a začiatkom jesene. Sladká dužina sa používa ako v surovej forme, tak aj ako zložka na šaláty, ovocné nápoje, pečenie atď.Okrem vynikajúcej chuti má melón množstvo užitočných látok, ktoré sa široko používajú v tradičnej medicíne a kozmetike.

Čítajte Viac