Najlepšie odrody ukrajinských melónov

melón - Táto kultúra tekvice pochádza zo Strednej a Malej Ázie, ktorá sa na Ukrajine pestuje hlavne na juhu. Melon ovocie je tekvica, cenený pre jeho nádhernú sladkú chuť. Existuje mnoho druhov ukrajinských melónov. Ďalej podrobnejšie povieme o niektorých z nich.

Viete? Melon pozoruhodne uhasí smäd, je užitočný pre ľudí trpiacich cukrovkou, cholecystitídou, nadváhou, kardiovaskulárnymi ochoreniami. Obsahuje mnoho užitočných prvkov: vitamíny A, P, C, kyseliny listové a askorbové, soli draslíka, sodíka, železa, ako aj tuky, cukor a vlákninu.

Amal

Amal melón rastie na území Ukrajiny, Ruska, Moldavska. Je to skorej zrelej hybridnej odrody s rezistentnou imunitou voči hubovým chorobám, ako je suchá hniloba, fusárium a pleseň.

Jeho plody sú predĺžené, veľké - s hmotnosťou od 2,5 do 3-4 kg. Dužina je jemná a šťavnatá, má bielu a béžovú farbu, bohatú arómu a výbornú chuť. Šupka tejto melónovej odrody je hladká, krémovo žltá s jemnou sieťovinou, silná (uľahčuje prepravu).

Komora na výsev malých rozmerov, silné korene, dobre vyvinutá. Vyznačuje sa vysokou produktivitou, je možné zberať 55 ton z 1 ha (pri výsadbe približne 7 000 rastlín). Plody dozrievajú súčasne koncom augusta.

Je to dôležité! Amal je veľmi náročný na starostlivosť. Je termofilná a odolná voči suchu, ale netoleruje návrhy a potrebuje včasné stading, zavlažovanie a hnojivá.

Goprinka

Goprinka, alebo Tavrichanka odkazuje stredných odrôd. Vysoko odolná voči múčnatke a vädnutiu fuzária. Proces dozrievania ovocia trvá 68-74 dní. Sférické plody vážia približne 1,8 kg.

Kôra má oranžovú farbu a plnú alebo čiastočnú sieťku. Biela dužina šťavnatá a chrumkavá, so sladkou chuťou, do hrúbky 4 cm. Tento melón má dobrú prenosnosť. Má biele semená strednej veľkosti (11 mm × 6 mm).

skok

Sladké melóny tejto odrody sú určené na spracovanie alebo na čerstvú spotrebu. V polovici sezóny dozrievajte do 70-80 dní. Plody v tvare elipsy dosahujú hmotnosť 2 kg.

Koža je silná, nepraská, žltá farba, mriežka je slabo vyjadrená. Chrumkavé a šťavnaté mäso má svetlú krémovú farbu a hrúbku 5-6 cm Účinnosť je 24 ton na hektár.

Preferovaný spôsob pestovania sadenice. Sadenice sú vysadené v otvorenom teréne (svetlo, úrodné je vhodnejšie), keď sa zahreje na + 16 ° С. Zrenie nastáva na konci leta - začiatkom jesene.

Caribbean Gold

Je to stredne neskorá odroda, odvodený v Strednej a Južnej Amerike, obsahuje vysokú koncentráciu vitamínu C. Je externe podobný malajskému melónu. Má sivozelenú, hustú kožu s veľmi hustou sieťovinou a oranžovým mäsom.

Komora na osivo je malá. Doba zrenia odolná voči chorobám je 70 dní. Zrelé plody sú oválne, mäkké na dotyk, voňavé, sladké, vážia približne 2 kg a môžu sa skladovať niekoľko mesiacov. Odporúča sa zasadiť 7,8 tisíc exemplárov na hektár.

Kolektívny poľnohospodár

Vzťahuje sa na odrody, Dozrieva od 77 do 95 dní. Ovocie sférického tvaru váži až 1,5 kg. Žltooranžová, hladká šupka pokrytá neúplnou sieťovinou s veľkými bunkami, dužina je hustá, chrumkavá, tenká, extrémne sladká. Trieda nie je určená na dlhé skladovanie.

Je to dôležité! Kolektívny farmár sa líši od ostatných odrôd so špeciálnou mäkkosťou, vynikajúcou prepravovateľnosťou a odolnosťou voči nízkym teplotám (čo je pre melóny a tekvice nezvyčajné).

Lolly

väčšina skoré zrelé vysoko výnosné odrody ako napríklad "ananás", ktorý sa vyznačuje tvorbou oválnych dvoj kilogramových plodov aj za stresových podmienok (teplotné výkyvy, nestabilné počasie) počas 65 - 75 dní.

Tieto žlté melóny majú veľmi hustú pokožku s výraznou veľkou sieťovinou a veľmi sladkou, šťavnatou dužinou bielej farby so silnou vôňou. Komora na osivo je malá. Odroda je odolná voči fusáriu.

Viete? Domestikácia melónov sa pravdepodobne odohrala v severnej Indii pred mnohými storočiami. Pestoval sa v starovekom Egypte a v Európe prišiel v stredoveku.

Pil de Sapo

Zelené melóny Na Kanárskych ostrovoch sa objavili odrody Piel de Sapo, tiež nazývané Santa Claus melón. Sú oválneho tvaru s hmotnosťou najviac 2 kg. Šupka je silná, mierne nerovnomerná, hladká.

Dužina je sladká, osviežujúca, biela so smotanovým, lososovým alebo bledozeleným nádychom, vyžaruje príjemnú arómu. Obsahuje veľa vitamínu C a vlákniny, je dobre transportovaný, môže byť skladovaný až 3 mesiace. Ak sa zber zozbieral príliš skoro, plody sa žltnú a čiastočne stratia chuť.

serpyanka

Serpyanka zaobchádzať skoré dozrievajúce odrody, doba starnutia - 72 dní. Plody sú hladké, s hmotnosťou 1,6 - 1,8 kg, okrúhle, v žlto-zelenej farbe s oranžovým postriekaním, niekedy majú čiastočnú sieť.

Chrumkavá, šťavnatá dužina bielej farby a priemernej hrúbky má jemnú chuť. Semená sú biele, stredne veľké. Prenosnosť je priemerná. Produktivita - až 19 ton na 1 ha. Odroda je odolná voči múčnatke a vädnutiu fuzária.

rebrovaný

Rebrovaný melón je Uzbecký hybrid, ktorý má veľkú veľkosť. Plody sú bacuľaté, majú priemernú veľkosť a charakteristický rebrovaný tvar. Zrelé na konci augusta. Dužina je šťavnatá. Chuť je jemná, sladká. Zrelé vzorky sú mierne mäkké a majú silnú arómu.

Yakup Bey

Je to stredne veľké melóny zelená s hustou, tvrdou pokožkou a bielou dužinou s lososovo ružovými plochami. Odroda je mimoriadne bohatá na železo (koncentrácia je 17-krát vyššia ako v mlieku). Ak sa zber zozbiera príliš skoro, potom tieto melóny nebudú mať mäkkosť a vôňu a v príjemnej chuti s orechovým nádychom bude mať pocit pálenia.

Ako môžete vidieť, každá odroda je dobrá svojím spôsobom, každá má originálnu príjemnú chuť a súbor užitočných látok. Treba však pripomenúť, že chuť je do značnej miery závislá od poskytovanej starostlivosti. Urobte si čas a niektorý z vyššie uvedených melónov vám bohatú úrodu.

Loading...