Ľudová medicína

Mnohí počuli o takejto kultúre ako physalis. Neobvyklé červené krabice, lucerny, v ktorých sa skrývajú plody rastliny - prvá vec, ktorú si pamätáte. Keď hovoria o Physalis, patrí do rodiny nočnej košele. Táto vytrvalá rastlina dosahuje výšku až 50-100 cm, produkuje jednotlivé zvonovité kvety smotany alebo bielej farby, ktoré rastú z pazuchu listov a kvitnú v auguste.

Čítajte Viac

Digitalis (Digitális) je tráva čeľade plantejnov. Distribuované v Stredozemnom mori sa nachádza v Ázii a severnej Afrike. Chemické zloženie digitalisu Zloženie digitalisu je naplnené zvyškami organických zlúčenín, ktoré v spojení s sacharidmi tvoria glykozidy. Rastlina obsahuje päť takýchto zlúčenín: digitoxigenín, gitoksigenín, gitloksigenín, digoxigenín a diginigenín.

Čítajte Viac

Väčšina z nás je oboznámená s klinčekmi ako voňavé korenené korenie. Avšak len málo ľudí vie o liečivých vlastnostiach korenia, ktorým sú sušené neotvorené puky stromu klinčekov, ktoré sa podobajú tvaru malých karafiátov s viečkami. Ukazuje sa, že lieky v mnohých krajinách už dávno prijali klinček na lekárske účely.

Čítajte Viac

Oregano je bylinná trvalka, ktorá je rozšírená po celom svete. Jeho popularizácia pokrýva rozlohy plies, lesných hrán, lesov a trávnatých plôch. V mnohých štátoch sa oregano pestuje za účelom ďalšej aplikácie v rôznych kvalitách. Spolu s dopytom po tejto rastline, jej nenáročnosti, sa líši od množstva bylín v neuveriteľnej symbióze užitočných vlastností.

Čítajte Viac

Chren - trvalka so silným koreňom, ktorý sa konzumuje ako korenené korenie. Chren je populárny záhradný závod, jeho listy sa používajú na konzervovanie a morenie produktov na zimu. Aplikujte zariadenie a na lekárske účely. Chemické zloženie a kalorický chren Aké vitamíny nie sú obsiahnuté len v chreni!

Čítajte Viac

CEP je možno najžiadanejšou korisťou pre mnohých hubárov. Dá sa právom nazývať kráľom húb, pretože sa vyznačuje nielen svojím atraktívnym vzhľadom, ale aj svojimi veľmi dobrými chuťovými vlastnosťami, čo z neho robí ideálnu prísadu do mnohých jedál. Okrem toho sa biela huba vyznačuje množstvom užitočných vlastností, ktoré budú opísané nižšie.

Čítajte Viac

Ihličnaté lesy sa nám prezentujú počas leto-jesennej húb ako darček v podobe krásnych húb - masla. Oni sú zaslúžene obľúbení u milovníkov "tichého lovu" pre ich vynikajúcu chuť a dobrý výnos. Huby Maslyata dostali svoje meno kvôli lepkavej mastnej čiapke.

Čítajte Viac

Chervil bol známy v našich zemepisných šírkach už od staroveku a nazývali ho občerstvením, karbel, kupyr. Bola použitá v potravinách a ako liek. Dnes sa táto rastlina naďalej používa v tradičnej medicíne a varení, ale jej prospešné vlastnosti našli uplatnenie v iných oblastiach ľudského života. Chervil (kupyr): chemické zloženie a nutričná hodnota rastliny Chervil je vždy viditeľná medzi inými rastlinami.

Čítajte Viac

Aronia je čiernoplodá, je to aj černoplodý horský popol - je to ker alebo strom s voňavými sladkokyslými plodmi, veľmi užitočný vo svojich vlastnostiach. Široká popularita Chernoplodky, napriek jej úžasným priaznivým vlastnostiam, bola relatívne nová, len asi pred sto rokmi, a vďačí za túto rastlinu veľkému ruskému chovateľovi Ivanovi Michurinovi.

Čítajte Viac

Červený žeriav, jeho zdravotné prínosy, kontraindikácie a možné škody z jeho používania boli ľudstvu známe už niekoľko tisíc rokov. Unikátne vlastnosti horského popola jej poskytli špeciálne miesto v tradičnej medicíne, varení a kozmetike. Red Rowan naďalej priťahuje pozornosť a teší sa veľkej popularite.

Čítajte Viac

Citrón - rastlina rodu Citrus. Pravdepodobne sa objavila ako výsledok spontánnej hybridizácie a po dlhú dobu sa vyvinula ako samostatný druh a až potom bola domestikovaná a stala sa populárnou záhradnou kultúrou (v južnej alebo juhovýchodnej Ázii). Dnes je táto rastlina neznáma v divočine.

Čítajte Viac