Karfiol

Pestovanie karfiolu v domácich záhradách nie je tak populárne ako pestovanie obyčajnej bielej kapusty. Dôvodom pre túto situáciu vo väčšej miere je nedostatok vedomostí záhradkárov o možnosti pestovať takúto kapustu v podmienkach s chladnou klímou a neochotu blázon s neznámou rastlinou.

Čítajte Viac

Pestovanie zeleniny ako karfiolu nie je v našich klimatických podmienkach také jednoduché. S vedomím charakteristík starostlivosti o ňu a dodržiavania všetkých potrebných technológií na pestovanie a pestovanie sa môžete potešiť seba a svojich blízkych najkrajšou, chutnou a zdravou kapustou. Najlepšie odrody karfiolu sú bohaté na vitamíny C, A, B, E, D, K, H, U a zložky ako sú aminokyseliny, sacharidy, škrob, vláknina, pektíny, organické kyseliny, prírodné cukry, proteíny, polynenasýtené kyseliny, biotín, purínové zlúčeniny.

Čítajte Viac

Kapusta je už dávno známa ľudstvu a je jednou z najviac konzumovaných potravín. V prírode existuje viac ako päťdesiat druhov tejto zeleniny. S najobľúbenejšími typmi kapusty budú v tomto článku uvedené ich fotografie a mená. Белокочанная Najznámejšia a najobľúbenejšia kultúra v našich zemepisných šírkach.

Čítajte Viac

Karfiol je krížovitá zelenina. Jeho názov nepochádza zo skutočnosti, že je farebný, ale preto, že sa skladá z kvetenstiev. To je tiež nazývané "kučeravé", pretože forma tohto typu kapusta je naozaj zvláštne. O prínosoch karfiolu pre telo na dlhú dobu sa nehádajú, takže dnes zaberá zaslúžené čestné miesto v dennej strave.

Čítajte Viac

Najelegantnejšou zeleninou v našej záhrade je karfiol. Jej kvety budú ozdobiť akékoľvek jedlo, najmä pri párovaní s brokolicou. A ani to nestojí za zmienku o skvelej chuti a výhodách tejto zeleniny, pretože obsahuje mnohonásobne viac užitočných prvkov ako proteínová príbuznosť. S dobrou úrodou, chcem, aby to tak dlho, ako je to možné.

Čítajte Viac

Korenistá, mierne korenistá chuť karfiolu v kórejskom štýle dokonale dopĺňa mäsové alebo rybie pokrmy, takže len veľmi málo ľudí odmietne držať v sklade pohár tohto chrumkavého šalátu. Koniec koncov, je to nielen chutné, ale aj užitočné: kučeravé kvetenstvo obsahuje veľa vitamínov a mikroelementov, a pravidelné používanie karfiolu prispieva k chudnutiu, zlepšuje zažívacie procesy a funkcie srdca, a tiež zabezpečuje prevenciu rakoviny.

Čítajte Viac