Malina rastie

Jedným z najobľúbenejších plodín záhradníka je malina. Ojedinelý pozemok bez malinovej ker jeden alebo viac odrôd. V tomto článku budeme vysvetľovať, ako pestovať a starať sa o remontantné maliny. Ako na vodu maliny, a či je potrebné urobiť Jedným z hlavných tajomstiev pestovania malín tohto druhu je správny zavlažovací režim.

Čítajte Viac

Raspberry Hercules - dielo záhradníckeho umenia. Sen záhradníka sa naplní - veľké rubínovo červené bobule, rodiace v roku výsadby, impozantná úroda, dokonca aj mrazy, a to všetko bez akýchkoľvek špeciálnych trikov a starostí. Viete? Zvláštnosť opomíjajúcich (od Fr. Remontant - vyrastať, znovu kvitnúť) malín - niesť ovocie dvakrát ročne.

Čítajte Viac

Žltá malina - jedna z najneobvyklejších plodín, ktorá sa často nenachádza v záhradkárstve. A je to absolútne zbytočné, pretože keď už raz túto bobuľu pestujeme, už nie je možné ju odmietnuť. Žltá malina má niekoľko výhod oproti červenej a čiernej odrode. Vzhľadom na nízky obsah antokyanínov (farbív) nespôsobuje u malých detí alergie a je vhodný pre tehotné ženy.

Čítajte Viac

Mnohí sú zvyknutí vidieť len svetlé ružové alebo červené maliny, a len malá časť poľnohospodárov vie o existencii čiernych a žltých malín. To je veľká rarita stretnúť sa s ňou v našich záhradách. Tento článok sa zameriava na malinovú odrodu Yellow Giant. Vzhľadom k malému množstvu anthokyanínových farbív je vhodný pre malé deti, alergie a tehotné ženy.

Čítajte Viac

Maliny sú už dlho rešpektované letnými obyvateľmi. Na záhradných pozemkoch sa už môžete stretnúť s jedinečnou čiernou malinou. Táto rastlina prináša bohaté výnosy, pomáha pri prechladnutí a rôzne odrody čiernej maliny sa líšia zaujímavou chuťou a farbou bobúľ. Čierna malina sa tiež nazýva morušový. Patrí do rodiny Rosaceae a prišla k nám zo Severnej Ameriky.

Čítajte Viac

Opravy odrôd malín sú dnes veľmi populárne medzi záhradkármi. Malina "Atlant" si zaslúži osobitné uznanie vďaka svojej vysokej odolnosti voči chorobám av tomto článku nájdete opis odrody, fotografií a pravidiel starostlivosti. Biologické vlastnosti odrody Aby sme sa mohli bližšie pozrieť na túto odrodu malín, na začiatku zvážime jej biologické vlastnosti a vzhľad.

Čítajte Viac

Je ťažké nájsť letnú rezidenciu, na ktorej by sa nerastú chutné a voňavé maliny. Spolu s ríbezľami, jahodami a inými užitočnými rastlinami sa chváli takmer v každej záhrade. Dnes existuje viac ako 120 rôznych druhov rastlín, ale väčšina ľudí sa zaujíma len o veľké kríky s veľkými a svetlými plodmi.

Čítajte Viac

Malinové kríky sú pre záhradníka veľmi atraktívne, nielen preto, že sú schopné niesť ovocie, ale aj v súvislosti s ich dekoratívnymi funkciami. Zasadené na pozadí steny alebo trávy skupiny malín s farebnými plodmi vytvorí pomerne krásny vzhľad bobule-listovej kompozície.

Čítajte Viac

Tí, ktorí veria, že v hustých malinách húsenice bobúľ dozrievajú viac ako na orezaných jedlých kríkoch, sú veľmi mylné. Ak porovnáme zarastenú krovinu a prerezané, okamžite sa objaví, že ovocie dozrieva oveľa horšie medzi bohatými listami, a chuťové vlastnosti sú určite lepšie s tými plodmi, ktoré rástli na orezaných jednotlivých kríkoch.

Čítajte Viac

Odrody malín Kirzhach sa už dlho pestuje na dachových plochách mnohých ľudí. Nijako sa nelíši v niektorých božských vlastnostiach, ale pre svoj normálny výnos sa nevyžaduje ani starostlivá starostlivosť. Preto je táto malinová odroda jednou z najobľúbenejších v našej krajine.

Čítajte Viac

Dnes je tu obrovské množstvo odrôd malín, medzi ktorými sú veľmi populárne aj tie štandardné. Nedávno sa kanadská odroda malín, ktorá je prominentným zástupcom medzi najlepšími odrodami tejto skupiny, často nachádza na parcelách dacha. V našom článku poskytneme popis tohto druhu a opíšeme, ako sa oň starať.

Čítajte Viac

Všetci milujeme jesť chutné, vitamín-bohaté bobule v lete. Jednou z najbežnejších a najobľúbenejších odrôd malín medzi letnými obyvateľmi je Pride Ruska. V našom článku vám povieme, čo je táto odroda a ako sa starať o kríky. Popis Malina Pýcha Ruska sa často nachádza v parcelách dacha a popis odrody je známy všetkým amatérskym záhradkárom.

Čítajte Viac

Maliny - lahodné, voňavé a neuveriteľne zdravé bobule. O jej laických básňach a piesňach. V rovnakej dobe, rastlina je absolútne nenáročný, a dokonca aj nováčik môže pestovať plodnice ker. Jarná výsadba malín je považovaná za najefektívnejšiu a najproduktívnejšiu - pozrime sa prečo. Termíny jari Poďme zistiť, kedy na jar sadiť maliny.

Čítajte Viac

Lahodné a voňavé, sladké a zdravé, liečivé a také obľúbené bobule - malina. Je ťažké si predstaviť, že na dacha nie je toto bobule, pretože si nevyžaduje zvýšenú pozornosť, s náležitou starostlivosťou o maliny na jar, poteší sa bohatou úrodou. Výsadba a presádzanie kríkov Každá rastlina miluje určité "svoje" zloženie pôdy, množstvo svetla a susedov.

Čítajte Viac

Chcete neobvyklý malinový krík so sladkým ovocím a ozdobnými listami, ktoré pripomínajú ostružinu na Vašom pozemku? Táto zmes bobúľ sa nazýva tibetská malina. Dnes si to obyvatelia pobaltských štátov a Poľska dobre uvedomujú, zatiaľ čo na Ukrajine je tento druh stále neznámym zázrakom. Čoskoro sa s ním zoznámime!

Čítajte Viac