Pôdne hnojivo

Otázka pestovania melónov v krajine sa stáva čoraz dôležitejšou. Táto bobuľa je sklad živín. Obsahuje vitamíny a stopové prvky, ktoré sú užitočné pri cukrovke, chorobách kardiovaskulárneho systému, pečeni a obličkách, nehovoriac o tom, že je to len veľmi chutné ovocie. Rovnako ako všetko ostatné, melón pestovaný na vlastnom pozemku bude oveľa výhodnejší ako kúpený.

Čítajte Viac

Hnojivá Potash sú druh minerálnych hnojív, ktoré sú určené na naplnenie potreby rastlín na draslík. Spravidla sú vo forme vo vode rozpustných solí, niekedy s pridaním iných zlúčenín obsahujúcich draslík v takých formách, ktoré umožňujú, aby ich rastliny konzumovali. Hodnota hnojív potaš Hodnota hnojív potaš je určená významom draslíka pre minerálnu výživu rastlín.

Čítajte Viac

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohé vidiecke domy, a dokonca aj obydlia v dedinách, sa stále ohrievajú pomocou kachlí, v ktorých sa spaľuje palivové drevo. Výsledkom tohto procesu je, že majiteľ farmy má veľa dreveného uhlia a popola, ktoré sú zvyčajne okamžite emitované. Avšak, drevené uhlie môže byť použitý ako hnojivo pre záhradu, takže môžete chrániť oblasť pred burinami a škodcami, rovnako ako regulovať pôdnu vlhkosť.

Čítajte Viac

Humáty sú soli draslíka alebo sodíka, ktoré sa získavajú z humínovej kyseliny. HUMÁT a kyselina sú hlavnou zložkou pôdy, jej koncentrát je humus. Humus je zase zodpovedný za takmer všetky biochemické procesy, ktoré sa vyskytujú v pôde. K tvorbe humusu dochádza v dôsledku rozkladu organických látok a z neho sa pod vplyvom vody, kyslíka a mikroorganizmov získavajú humáty.

Čítajte Viac

Dusíkaté hnojivá sú anorganické a organické látky, ktoré obsahujú dusík a aplikujú sa na pôdu na zlepšenie výťažkov. Dusík je hlavným prvkom rastlinného života, ovplyvňuje rast a metabolizmus plodín, nasýti ich užitočnými a nutričnými zložkami. Je to veľmi silná látka, ktorá môže stabilizovať fytosanitárny stav pôdy a poskytovať opačný efekt - keď je nadmerne zásobovaná a zneužitá.

Čítajte Viac

"Shining-1" je biologický produkt na obnovu úrodnosti pôdy, zvýšenie produktivity plodín a potláčanie chorôb. Budeme hovoriť o zložitosti lieku, pravidlá aplikácie a dávkovania. Na čo sa používa prípravok „Shining-1“ a na čo je účinný Prípravok sa používa na predbežné namáčanie rôznych semien a koreňových plodín pestovaných rastlín, radikálne zavlažovanie a ďalšie kŕmenie.

Čítajte Viac