Kontrola škodcov

S otepľovaním, na zemi existuje mnoho rôznych hmyzu. Väčšina z nich prináša zjavné výhody: opyluje a pestuje rastliny. Ale niektorí z nich robia viac škody ako úžitku. Medzi takýmto škodlivým hmyzom je špeciálne miesto Chruščov. Aby ste znížili škody spôsobené týmto chrobákom, musíte vedieť, aké preventívne opatrenia sú účinné a ktoré sa majú riadiť prostriedkami na ich riešenie.

Čítajte Viac

Mnohí, ktorí vidia mravca v lese, mu nevenujú pozornosť, kým sa neskončí. Mravce v záhrade môžu spôsobiť nenapraviteľné škody. Tento hmyz je nezvaný hostia po celej planéte, veľmi dobre sa prispôsobujú klimatickým podmienkam a dobre sa rozmnožujú. Mravce môžu byť rôzne farby, jedovaté alebo nie, lietajúce a normálne.

Čítajte Viac

Mnoho záhradkárov rastlín ľalie na svojich pozemkoch. Jej láska pre jednoduchý spôsob, ako vystúpiť a ľahkú starostlivosť. Ale nezabudnite na vlastnosti agrotechniky týchto farieb. Ak budete dodržiavať podmienky výsadby a starostlivosti, ľalia nebude trpieť chorobami alebo škodcami. Vlastnosti kvitnúcich ľalií Lily - je vytrvalá rastlina, ale aby ju každý rok kvitli, musíte ju každé tri roky definitívne nahradiť.

Čítajte Viac

Ženy v domácnosti sú veľmi rád Spathiphyllums, pretože tieto kvety nie sú vybíraví vôbec, môže rásť v tienistom mieste a zároveň bude ešte prosím s bujnou zelených a atraktívnych kvetov. Ale toto všetko bude pokračovať dovtedy, kým sa na listoch spathiphyllum neobjaví patogén alebo iný príznak ochorenia, ktorý by sa mal okamžite liečiť.

Čítajte Viac

Medzi všetkými existujúcimi okrasnými rastlinami je najmenej náročná starostlivosť o močový mechúr, ktorý sa často používa ako liek. Nižšie budeme podrobne študovať najobľúbenejšie odrody tohto kríka, jeho reprodukčné funkcie a ako sa starať o stožiar močového mechúra. Zoznámte sa s Bubbleplod Bubbleplodnik je okrasný ker, ktorého hlavnou výhodou je rýchly rast, nenáročnosť, ako aj atraktívny vzhľad, ktorý pretrváva počas vegetačného obdobia.

Čítajte Viac

Švéd je hybridná rastlina kapusty a repy, Švédsko je považované za svoju domovskú krajinu. Táto koreňová plodina má šťavnatú, korenistú žlto-bielu dužinu, je príbuzná reďkovky, reďkovky a všetkých druhov kapusty. Pravidlá pre pestovanie swede Čo je swede, je už jasné, poďme zistiť hlavné body výsadby tohto koreňa.

Čítajte Viac

Trvalka Rudbeckia je krásna, jasná rastlina rodiny Astrov. Pochádza zo Severnej Ameriky. Takáto kvetina bude vynikajúcim doplnkom každej záhony a dokonca aj nováčik v kvetinárstve môže dodržiavať pravidlá starostlivosti. Viete? Rudbeckia dostal svoje meno na počesť botanikov zo Švédska, Olofa Rudbeka (ktorý objavil ľudský lymfatický systém) a jeho otca.

Čítajte Viac

V tomto článku vás naučíme správne zasadiť ružičkový kel. Povedzme vám, čo by mala byť pôda a ako často potrebujete vodu zalievať. Nielenže sa naučíte niečo nové, ale dozviete sa aj niekoľko zaujímavých faktov o kapusta. Viete? Karl Linney najprv vedecky opísal kapustu, nazval ju Brusel po belgických záhradníkoch z Bruselu.

Čítajte Viac

V tomto článku budeme hovoriť o šalvia a jej odrôd, naučiť sa množiť a starostlivosť o rastliny. Učíme sa, ako sa zbaviť škodcov šalvie a liečivých vlastností tejto rastliny. Viete? Salvia (Salvia) z latinčiny sa prekladá ako "podpora zdravia". Ďalším názvom pre šalvia je šalvia.

Čítajte Viac

Záhradná tradescantia je vytrvalá rastlina, ktorá tvorí hustý ker. Stonky rastliny na samom začiatku vegetatívneho obdobia sú rovné, potom padajú. Listy môžu dosahovať až 21 cm Tradescantia kvety zvyčajne kvety modrej alebo modrej farby, ktoré veľmi rýchlo vyblednúť.

Čítajte Viac

Staršia rodina má asi štyridsať druhov. V našich zemepisných šírkach je najčastejšie zasadený čierny. Považuje sa za najkrajnejšiu odrodu, okrem bezinky a farby používanej na lekárske účely. Správna výsadba bezinky Od staroveku, bezinky neboli zbavené pozornosti, bolo zasadené v blízkosti domu, to bolo veril, že bezinky dávajú zlý duch.

Čítajte Viac

Zamioculkas je krásny okrasný ker z rodiny Aroid. Táto stálezelená okrasná rastlina s nádhernou korunou a tmavozeleným lístím. Ale po určitom období po zamiokulkas bol zasadený v otvorenom teréne, jeho listy žltnú. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo sa to deje, a tiež zistiť, ako sa s týmto problémom vysporiadať.

Čítajte Viac

Jeden z najobľúbenejších izbových rastlín, ktorý je už dlho založený na parapetoch našich apartmánov a domov, je balzam (v tomto prípade variant izby). Starostlivosť o tento kvet nie je ťažká, ale stále potrebujete vedieť, ako sa má doma baliť balzam, ktorý sa má rozmnožovať, rozmnožovať a oplodňovať.

Čítajte Viac

Každý záhradník chce udržiavať svoj trávnik v dobrom stave a zber v záhrade je bezpečný a zdravý. Ak sa však vo vás zrazu usadili krtkovia, urobia veľa dier a pohybov a zničia všetky plody vašej práce. Zvážte, čo máte robiť, ak sa na vašej záhrade zlikviduje krtko a ako sa s tým vysporiadať. Zvláštnosti mólo života na dacha.

Čítajte Viac

Trvácna bylinná rastlina, ktorej kvety pripomínajú kŕdeľ jasných motýľov v kráse, je cyklámen. Iný názov pre cyklámen je alpská fialová. Pochádza zo Stredozemia, je tiež bežný v severovýchodnej Afrike v Španielsku. Cyclamen má originálne kvety a veľmi široký rozsah farieb. Tam sú biele, fialové cyklámen, celý rad ružových odtieňov, červené a vínové.

Čítajte Viac

Iris sú veľmi krásne rastliny, celkom nenáročný, a nie toľko starostí s nimi. Ale čím rafinovanejšia, uhladenejšia odroda, tým náročnejšia je na podmienky zadržiavania a tým vyššia je možnosť, že bude postihnutá škodcami a chorobami, ak pestujeme takéto kosatce, potom sme povinní dodržiavať základné pravidlá poľnohospodárskej technológie.

Čítajte Viac

Yucca je teplomilná rastlina, ktorá rastie v prírodných podmienkach so silným suchom a môže sa premeniť na obrovský strom. Je ľahké pestovať túto rastlinu doma, ale uyuks existujú choroby, ktoré ju môžu ovplyvniť, a je dôležité, aby každý záhradník vedel, ako sa s nimi vysporiadať. Choroby Yucca: prevencia a liečba Rastlina Yucca nie je vôbec náročná na výživnú hodnotu pôdy a pravidelnosť zavlažovania, pretože je to prebytok vlhkosti, ktorý často vedie k výskytu chorôb v rastline.

Čítajte Viac

Na ulici, v parku alebo na dvore môžete niekedy vidieť nízke kríky s bielymi plodmi v podobe guličiek. Táto neobvyklá rastlina sa nazýva snowberry (Symphoricarpus, Snowfield). To môže byť nádherný dekoratívny prvok v krajine, a starostlivosť o to nevyžaduje veľa ťažkostí. Výber miesta na výsadbu snowberry Na podmienky a miesto pristátia snowberry nemá špeciálne požiadavky.

Čítajte Viac

Fuchsia je trvalka rastúca v prírode v Strednej a Južnej Amerike a na Novom Zélande. Vnútorná fuchsia je hybridná rastlina, má mnoho odrôd a foriem. Pestuje sa v kultúre viac ako 200 rokov a pestovatelia kvetín ho nazývajú "japonským lucernou" alebo "balerínou". Za prirodzených podmienok má fuchsia vzhľad kríka s pružnými vetvami.

Čítajte Viac

Mnohé exotické rastliny sú dnes obľúbené u pestovateľov kvetov. Orchidey nie sú výnimkou. Vybrali ste si rastlinu, ktorá sa vám páči, v prvom rade skúmajú listy, konáre a stopky a zabúdajú na zem. Prináša domov hrniec s kvetinou, kupujúci často prináša orchidej škodcov, ktorí už existujú v pôde.

Čítajte Viac