Pôda

Medzi mnoho moderných hnojív, perlit a vermikulit nie sú na poslednom mieste v indoor kvetinárstvo. Viac nedávno, len málo ľudí vedelo o možnosti použitia týchto materiálov na tieto účely, ale dnes ich možno ľahko kúpiť v každom kvetinárstve. Napriek tomu, že perlit a vermikulit pre rastliny sú veľmi podobné, rozdiel je stále tam a teraz zistíme, ktorý z nich.

Čítajte Viac

Normálny vývoj akéhokoľvek poľnohospodárstva závisí od kvality pôdy. Postupom času sa vlastnosti pôdy zhoršujú - klesá priepustnosť vody a vzduchu, stláča, vytvrdzuje. Korene nedostávajú dostatok vzduchu a vody. Umyté živiny, plodnosť klesá. Na druhej strane sa často vyskytuje nadmerné zahmlievanie zeme, pri hnojení minerálnymi hnojivami sa môže vyskytnúť nadbytok tejto látky.

Čítajte Viac

Nie každý pozná dusičnan amónny, takže sa bližšie pozrieme na toto hnojivo a tiež zistíme, ako a kde sa používa. Dusičnan amónny je granulované minerálne hnojivo bielej farby so sivým, žltým alebo ružovým odtieňom, s priemerom do štyroch milimetrov. Opis dusičnanu amónneho a zloženie hnojiva Hnojivo nazývané "dusičnan amónny" - pomerne bežná možnosť medzi letnými obyvateľmi, ktorá našla široké uplatnenie vďaka prítomnosti vo svojom zložení asi 35% dusíka, čo je veľmi dôležité pre aktívny rast rastlín.

Čítajte Viac

Po návrate z dlhej cesty sa mnohí pestovatelia zdesili stavom svojich izbových rastlín, ktoré sa v neprítomnosti zavlažovania premenia na herbár. Aby sa tomu predišlo, pomôžu vám len rastúce rastliny v hydrogéli, o ktorých budeme diskutovať nižšie. Hydrogel: čo to je Čo je hydrogél, nie každý vie, hoci v posledných rokoch sa táto látka stala stále viac distribuovaná medzi záhradkármi.

Čítajte Viac

Stále viac, záhradníci radšej používať organické hnojivá ako krmivo. Jedným z nich je rašelina. Uvedomte si však, že nie je vhodný pre všetky pôdy. Áno, a aplikovať toto hnojivo musí byť múdro, aby nedošlo k poškodeniu rastlín ani zeme. O tom, čo je rašelina, ako sa to deje a ako ju správne aplikovať vo forme hnojiva na záhradnom pozemku, si prečítajte v nasledujúcich častiach.

Čítajte Viac

Dnes jedným z najviac používaných a populárnych hnojív v poľnohospodárstve je liek "Azofoska". Toto vyvážené minerálne hnojivo sa už dlho používa vo veľkom meradle priemyselného poľnohospodárstva a je tiež pomerne použiteľné v malých dvoroch, na pozemkoch. "Azofoska" - čo to je?

Čítajte Viac

Veľmi častým problémom záhradkárov je príliš hustá pôda, ktorá prakticky nedovoľuje vzduch a vlhkosť, čím zabraňuje rozvoju rastlín. Agroperlite bude skutočným spasením pre takýto prípad, ktorého vlastnosti a použitie budeme diskutovať nižšie. Čo je perlit a jeho vlastnosti Perlit je rozšírený v záhradníctve a záhradníctve, takže každý by mal vedieť, čo to je.

Čítajte Viac

Minerálne hnojivá sa vyznačujú vysokou koncentráciou živín. Zloženie minerálnych hnojív môže byť rôzne a v závislosti od požadovanej živiny je rozdelené na zložité a jednoduché. Je to dôležité! Hnojivá by sa mali používať v malých množstvách pri súčasnom sledovaní úrovne živín v pôde.

Čítajte Viac

Hnojenie pôdy je dôležitým procesom aktívneho rastu a rozvoja rastlín a tým aj získania veľkej a vysoko kvalitnej plodiny. Hnojivá - súbor látok, ktoré sa používajú na zlepšenie stavu a vlastností pôd. Živí rastliny potrebnými chemickými zložkami. Existujú nasledujúce typy hnojív: organické a minerálne (podľa pôvodu); tuhé a kvapalné (stav agregácie); priama akcia a nepriama (spôsob účinku); základné, pred sejbou, kŕmenie, podpovrchové, povrchové (spôsob zavádzania).

Čítajte Viac

Pre záhradníka a záhradníka je najdôležitejším faktorom kvalita pozemku na jeho pozemku. Rôzne typy pôdy sa vyznačujú nasledujúcimi charakteristikami: štruktúra; schopnosť prechádzať vzduchom; hygroskopický; tepelná kapacita; hustota; kyslosť; saturácia mikro a makro prvkami, organická. Cvičenie záhradkárskych poznatkov o pôdnych typoch a ich vlastnostiach vám umožní vybrať správne plodiny na pestovanie v záhrade, vyzdvihnúť hnojivá a optimálne plánovať agrotechnické procesy.

Čítajte Viac

Dezinfikovaný substrát - sľub silných a zdravých výhonkov sadeníc. Takže počiatočný bod prípravy na siatie semien. Spracovanie sa môže vykonávať ľudovými metódami alebo aplikovať chemické alebo biologické prípravky. Ak chcete zistiť, ktorá technológia je vhodná pre vaše stránky, zvážte najbežnejšie, nízkonákladové a efektívne spôsoby.

Čítajte Viac

Záhradníctvo a záhradníctvo možno ľahko obhospodarovať na úrodných čiernych zeminách a perlit pomôže tým, ktorí majú chudobné, v skutočnosti nevhodné oblasti na pestovanie plodín. Práve táto látka prispieva k obohacovaniu živín a vlhkosti v ílovom a piesočnatom substráte: po ich zavedení sa priaznivo líšia v chemickom zložení a mäkkej uvoľnenej štruktúre.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci dnes na svojich parcelách používajú rôzne krycie materiály. Ale len málo ľudí vie o takomto prístrešku ako o spunbonde, a ešte viac, len málo ľudí povie, čo to je a nazve oblasti svojej aplikácie. Zároveň sa nezastaví čas a výrobcovia pravidelne zlepšujú kvalitu výrobkov a rozširujú možnosti ich používania.

Čítajte Viac

Každý pestovateľ rastlín, výsadba na mieste akejkoľvek rastliny, či už je to ker, strom alebo rastlinné plodiny, by mali preskúmať stav pôdy. Vzhľadom k tomu, že rôzne plodiny môžu rásť úplne inak v jednej oblasti, to priamo závisí nielen od úrodnosti pôdy, ale aj od kyslosti. Vysoká úroveň kyslosti negatívne ovplyvňuje rozpad rôznych hnojív a oxiduje korene rastlín, čo zase nepriaznivo ovplyvňuje vývoj mnohých plodín.

Čítajte Viac

Motoblock alebo mini-traktor sa môže stať nepostrádateľným pomocníkom každého malého farmára na jeho pozemku. To nevyžaduje veľa paliva, zaberá minimálny priestor, je ľahko ovládateľný, a rieši rad dôležitých úloh, z ktorých jeden je orba pôdy. Mini, stredné alebo ťažké? Aby bolo obrábanie pôdy s pluhom (oje) účinné, je potrebné zvoliť správne zariadenie.

Čítajte Viac

Pred výsadbou stromov alebo stromov je potrebné študovať, ktorá pôda bude pre nich najvýhodnejšia. V našom článku popíšeme, ako samostatne určiť kyslosť pôdy, pretože tento ukazovateľ má vážny vplyv na vývoj plodín. Typy kyslosti Kyslosť pôdy je jedným z dôležitých ukazovateľov pri analýze pôdy.

Čítajte Viac

Údržba záhrady alebo chaty je spojená s veľkým množstvom rôznych agrotechnických techník. Niektoré z nich sa používajú v „manuálnom režime“, zatiaľ čo efektívnejšie metódy sú spojené s používaním špeciálnych zariadení. Vo veľkých oblastiach sa používajú univerzálne metódy, ktoré pokrývajú niekoľko pozemných operácií naraz.

Čítajte Viac