Brokolica

Brokolica je druh kapusty. Je to veľmi užitočná zelenina. Obsahuje kyselinu listovú, železo, vlákninu, vitamín C a mnoho ďalších látok potrebných pre ľudské telo. A pestovanie takéhoto skladu vitamínov môže byť na vašich stránkach. Tento článok popisuje najobľúbenejšie a najvhodnejšie na pestovanie odrôd brokolice.

Čítajte Viac

Brokolica je obľúbená vďaka veľkému množstvu užitočných látok, ktoré obsahuje. Najčastejšie sa používa v potravinách, ale našla uplatnenie v kozmetike. Napriek veľkým výhodám pre telo existujú niektoré kontraindikácie. Kalórie a chemické zloženie brokolice Táto kapusta je považovaná za nízkokalorickú, a preto diétny výrobok.

Čítajte Viac

Dnes existuje mnoho spôsobov, ako zberať brokolicu na zimu. Niektoré z nich sú navrhnuté tak, aby zachovali čo najviac prospešných vlastností kapusty, iné - aby sa pripravili na ďalšie použitie v zložení iných jedál, a iné všeobecne predstavujú samostatné jedlo. Takáto rozmanitosť umožní každej hostiteľke vybrať si spôsob, ktorý uspokojí jej potreby, príležitosti a náladu.

Čítajte Viac

Brokolica je považovaná za najbližšiu príbuznú karfiolu - zeleninu, ktorá má neuveriteľne cenné vlastnosti pre ľudské telo. Obsahuje veľké množstvo bielkovín, veľa vitamínov, aminokyselín a minerálov, ako aj značné množstvo vlákniny. Odborníci odporúčajú zahrnúť tento produkt do stravy ľudí, ktorí majú problémy s kardiovaskulárnym systémom.

Čítajte Viac