Zeleninová záhrada

Bez ohľadu na to, ako krásna zelenina a ovocie vyzerajú na regáloch obchodov, produkty, ktoré sa pestujú vlastnými rukami, budú najatraktívnejšie. V skutočnosti viete, že plody neboli podrobené žiadnemu chemickému ošetreniu a nie sú plnené chemikáliami. Takže, ak chcete pestovať, napríklad, paradajky vo vašej záhrade, potom to nebude niečo časovo náročné.

Čítajte Viac

Ak ste sa niekedy zaoberali uhorkami, a to hľadaním vhodných odrôd pre vaše pozemky, potom pravdepodobne narazíte na takú frázu ako "čínska uhorka". Nie je to jedna špecifická odroda, jedná sa o celý poddruh, ktorého plody majú dva znaky, menovite efektný tvar a impozantnú dĺžku 50 - 80 cm.

Čítajte Viac

Než si kúpite iný balíček s drahocenné semená uhoriek, musíte starostlivo študovať vlastnosti konkrétnej odrody. Koniec koncov, nie každý Bush bude schopný odolať nepríjemnej sibírskej klíme. Pokiaľ ide o uhorky, táto kultúra veľmi miluje svetlo a teplo. Ale moderný chov sa tak ponáhľal dopredu, že sa už vytvorilo veľké množstvo odrôd tohto zástupcu tekvicovej rodiny, ktoré vydržia akékoľvek zmeny poveternostných podmienok aj v takej oblasti ako Sibír.

Čítajte Viac

V súčasnosti je z rôznych krajín vyšľachtený veľký počet rôznych odrôd uhorky, predstaviteľa tekvicovej rodiny. Dokonca aj záhradník s dlhoročnými skúsenosťami s pestovaním tejto plodiny sa môže zapliesť do tohto množstva semien. Čo môžeme povedať o amatéri alebo tých, ktorí práve začali túto zeleninu chovať.

Čítajte Viac

Skôr alebo neskôr, každý záhradník čelí problému nedostatku priestoru. Táto situácia vzniká, keď chcete na svojich stránkach pestovať viac a viac odrôd alebo odrôd zeleniny alebo ovocia a všetky kríky alebo stromy jednoducho nemajú dostatok miesta. A to platí najmä pre takú kultúru ako uhorky, čo si vyžaduje veľa priestoru na jej rast.

Čítajte Viac

Skúsení záhradníci a záhradníci, ktorí už niekoľko rokov pestujú uhorky, sú si určite vedomí uhoriek. Názov tejto skupiny odrôd sa objavil kvôli hlavnému znaku týchto uhoriek. A táto vlastnosť je schopnosť rastlín tvoriť v jednom uzle viac ako jeden alebo dva vaječníky súčasne.

Čítajte Viac

Teraz je ťažké nájsť dom, kde by neboli okenné kvety na parapety. Dodávajú pohodlie apartmánu a zároveň vytvárajú priaznivú tvorivú atmosféru. Ale pestovať doma môžete nielen draka, fialky alebo dieffenbachia. Pre takýto chov sa hodia aj uhorky. To nie je zložitý postup, najmä ak ste výsadbu okrasných rastlín rokov.

Čítajte Viac

Každý záhradník počul o postupe zberu uhoriek a ich výhod. Poďme hovoriť o tom, ako štipka uhorky v otvorenom poli a v skleníku, a prečo uhorky potrebujú taký postup. Ako uštipnúť hmyzom infikované uhorky Hmyz zvaný uhorky, na ktorých plody rastú len v prípade opelenia hmyzom alebo ľuďmi.

Čítajte Viac

Každý zeleninový záhradník čelil chorobám a škodcom rastlinných plodín. Je to jedna vec, keď sa to stane kvôli zlej starostlivosti, a celkom iná, keď je rastlina chorá bez zjavného dôvodu. Tento článok bude diskutovať o tom, ako zachrániť uhorky z chorôb a škodcov. Veľmi často sú choroby uhoriek spôsobené nesprávnou starostlivosťou.

Čítajte Viac

Dnes sú paradajky milované a uznávané všetkými kuchármi sveta. V ktorých jedlách sa nepoužíva, akonáhle nie sú zberané. Tieto marinády a uhorky, paradajky, kvas a vyalyat. Ale nie každý ochutnal džem týchto nádherných plodov. Cherry Tomato Jam Zloženie: Cherry Tomato - 1 kg Cukor - 450 g Citrón - 1 ks.

Čítajte Viac

Marinované paradajky sú neoddeliteľnou súčasťou našej stravy. Sú radi, že jedia a na sviatok, a na denný stôl. A každý horlivý milenka má svoje obľúbené recepty na paradajkové zvraty na zimu. Chuť konzervovaných paradajok môže byť iná - ostrá, sladká, kyslá. Všetko závisí od korenia a korenín pridaných do marinády.

Čítajte Viac

Po nájdení príznakov fytophtoras na ich mieste, každý záhradník začne znieť alarm. V článku sa dozvieme o všetkom, čo súvisí s chorobou a ako bojovať s plesňou na paradajkách v skleníku a na otvorenom poli. Čo je fytophtora: príčiny a príznaky choroby Ak ste sa nestretli s fytophtora a neviete, čo to je, potom s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa nepokúšali pestovať paradajky vo vašej záhrade.

Čítajte Viac

Cherry paradajky patria k vysokej, skoré dozrievajúce odrody paradajok, zvyčajne červená, aj keď odrody so žltou, zelenou a dokonca aj čiernou možno nájsť. Plody sú zvyčajne malé (10-30 g), ale tiež sa zistí veľkosť golfovej loptičky. Tvar sa líši od mierne predĺženej až po guľovitú. Paradajky sa používajú ako občerstvenie, ozdoba na riad, pridávajú sa do šalátov, konzervujú a dokonca sušia.

Čítajte Viac

Mnohí začínajúci záhradníci sa často pýtajú, ako zasadiť bobule, ovocné stromy a zeleninu na malú plochu a zároveň dostatok úrody plodín. Ponúkame vám niekoľko zaujímavých spôsobov, ako pestovať uhorky. Viete? Vlasť obyčajnej uhorky je tropické a subtropické oblasti Indie, noha Himalájí, kde stále rastie v prírodných podmienkach.

Čítajte Viac

Môžete ochutnať chutné domáce uhorky, aj keď nehnuteľnosť nemá ani pozemok, ani dacha. V takejto situácii jediná spása bude odroda uhorky pre balkón, opis najobľúbenejších z nich, ktoré budeme robiť ďalej. Apríl Táto odroda je skorá dozrievanie, čo umožňuje vidieť na kríkoch tejto rastliny prvé vaječníky ovocia do 1,5 mesiaca po vzniku výhonkov.

Čítajte Viac

Hydroponika je technológia, pri ktorej sa rastliny pestujú bez použitia pôdy. Výživa koreňov sa vyskytuje v umelom prostredí. Môže to byť vlhký vzduch, vysoko prevzdušnená voda a tuhá (pórovitá, vlhká a vzdušná). Pri tomto spôsobe sa vyžaduje časté alebo konštantné zavlažovanie pomocou pracovného roztoku minerálnych solí, ktorého zloženie závisí od potrieb konkrétneho zariadenia.

Čítajte Viac

Uhorky na parapete v zime - to už nie je mýtus, ale realita, ktorá je organizovaná doma vášnivými záhradníkmi. Ale to je možné len pri použití špeciálnych odrôd uhoriek na pestovanie v zime v byte a dodržiavaní všetkých pravidiel pre starostlivosť o ne. Odrody uhoriek pre parapet Vďaka intenzívnej práci chovateľov dnes si každý zeleninár môže kúpiť semená uhorky, ktoré sú schopné rásť a prinášať ovocie aj vo vnútorných podmienkach.

Čítajte Viac

Metotria je rastlina pôvodom z Afriky, má jedlé plody a stáva sa čoraz obľúbenejšou v našich zemepisných šírkach medzi milovníkmi exotických kultúr. Miniatúrne uhorky: popis rastliny Melodia hrubý patrí do rodiny tekvicov, s jedlým ovocím a koreňovou zeleninou. Rastlina má stonky podobné liána viac ako tri metre, listy vyzerajú ako uhorka, trojuholníkového tvaru s ostrými hranami, ale bez uhorkovej drsnosti.

Čítajte Viac