Zeleninárstve

Varené kukurice. Z týchto slov v mojom srdci sa stáva teplo a radosť, ako v detstve, keď mnohí zostali v lete v dedine a jedli s radosťou starostlivo varené babičkinky. A stále posypaná soľou, pamätáš? Čas babičiek prešiel a nie každá gazdinka vie, ako správne variť, pričom si zachováva užitočné vlastnosti, mäkkosť a šťavnatosť.

Čítajte Viac

Varená kukurica je jednou z obľúbených pochúťok detí a dokonca dospelých. Ale je to obzvlášť chutné vo fáze mliečnej zrelosti. Tento voňavý a chutný produkt je nielen ľahko pripravený, ale obsahuje aj mnoho užitočných látok potrebných pre telo. A aby si klasy zachovali všetky svoje vlastnosti, je potrebné vedieť, ako ich správne vybrať a koľko variť v hrnci.

Čítajte Viac

Mrkva je jednou z najzdravších zeleniny na našom stole. Obsahuje veľa vitamínov, minerálov a antioxidantov. Ak chcete využiť mrkva, a to nielen v lete, ale aj v zime, je uložený na skladovanie. Skladovanie mrkvy v zime je oveľa ťažšie ako ostatné koreňové zeleniny. Preto premýšľajte o karte vopred, na jar, pri výbere vhodných semien na výsadbu.

Čítajte Viac

S príchodom pomalého variča - nepostrádateľného nástroja pre mnohé ženy v domácnosti - sa začali objavovať rôzne recepty na prípravu známych a nezvyčajných jedál. Dokonca aj kukurica môže byť varená v zázračnom hrnci - ukazuje sa, že je jemná a voňavá. V tomto článku budeme hovoriť o vlastnostiach kukurice na varenie v pomalom hrnci a podrobne opíšte celý proces varenia.

Čítajte Viac

Mrkva je rozmarná rastlinná plodina a nie je tak ťažké pestovať plodinu, ako ju uchovávať až do jari. Časovo overená metóda skladovania koreňovej zeleniny v záhrade má množstvo charakteristických vlastností. Aké sú špecifiká tejto technológie? Dozvieme sa viac v našom článku. Vlastnosti koreňa, dôležité pre skladovanie v zime Mrkva je zaradená do skupiny koreňových plodín s tenkým povrchovým peridermálnym tkanivom (šupkou).

Čítajte Viac

Mrkva je rastlinná plodina, ktorá je jednou z mála vhodných na dlhodobé skladovanie. K tomu môžete použiť rôzne metódy, ktorých výber je určený na základe osobných želaní letného rezidenta, dostupných priestorov a rôznych koreňových plodín. Okrem toho je dôležité vytvoriť plnohodnotné podmienky na zachovanie prezentácie mrkvy, medzi ktorými je dôležitý správny teplotný režim.

Čítajte Viac

Medzi ďalšie záhradné plodiny, mrkva vyniká ako zelenina, ktorá je najťažšie zachovať na dlhú dobu. Môže existovať mnoho dôvodov pre zlé prezimovanie koreňovej plodiny: od nesprávnych poľnohospodárskych postupov až po vysokú vlhkosť v pivnici. Povinná zložka pre všetky technológie skladovania mrkvy - predrezané ovocie.

Čítajte Viac

Kukurica sa radí na tretie miesto v popularite po pšenici a ryži. To nie je prekvapujúce, pretože výrobok je bohatý na celý komplex vitamínov a minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre plný život. Dospelí a deti z celého sveta milujú túto pochúťku. Okrem obrovských výhod, kukurica je tiež veľmi chutné. Aby sa táto kráľovná polí stala obľúbeným rodinným pokrmom, je dostatočne dobre uvarená.

Čítajte Viac

Mrkva je jednou z najbežnejších zložiek v jedlách. Pridáva sa do prvého a druhého jedla, pečiva, pripravuje šaláty a džúsy. Ale koreňová plodina je dosť rozmarná vo veci skladovania. Aby si mohol vychutnať svoj vkus a bol dlhú dobu držaný, je potrebné dodržiavať množstvo podmienok - od výberu odrôd vhodných pre dlhé „lôžko“ až po prípravu miestnosti, v ktorej bude zelenina „prezimovať“.

Čítajte Viac