Rastlinná výroba

Grass goatgrass (Galega) - označuje rod veľkých a viacročných bylinných rastlín, ktoré sú súčasťou rodiny strukovín. Tam sú tiež ďalšie mená pre goatling, ako je rutevka, koza rue, lesník. Existuje niekoľko typov kozlyatnika - orientálne a liečivé. Zaujímavá je najmä produkcia orientálnych kôz, pretože slúži ako dobrá kŕmna plodina.

Čítajte Viac

Phacelia patrí do rodiny vodou poháňaných (hydrofilných) a je to jednoročná a jednorazová rastlina. Phacelia je považovaná za ideálny zelený hnoj, ako aj vynikajúcu kultúru krmiva a medu. Osobitnú pozornosť si Phacelia zaslúži, pretože má veľmi rýchly rast, ktorý následne prináša obrovskú zelenú masu.

Čítajte Viac

Pastva ryegrass, tiež známa ako anglická ryegrass a trvalka Chaff, je bylinná rastlina patriaca do kvitnúceho rodu Chaff, ktorá zase patrí do rodiny obilnín. Táto bylinná trvalka žije v Európe, severnej Afrike a západnej Ázii. Niekedy, ak nie je divné, trvalka je možné nájsť v regiónoch východnej Ázie až po západnú Sibír.

Čítajte Viac

Hibiscus je rastlina čeľade Malvaceae. Je veľmi milovaný pestovateľmi, pretože takmer všetky druhy tejto rastliny kvitnú veľmi krásne. Kvety ibišteka, dokonca aj v rámci rovnakého druhu, sú veľmi rôznorodé. Je známych viac ako 200 druhov a približne 500 druhov tejto rastliny. Viete? Charakteristickým rysom všetkých ibištek - krátky život kvetov.

Čítajte Viac

Prípravky EM-technológií vstúpili do histórie agronómie ako živé hnojivá. História vzniku takýchto hnojív môže byť zachovaná od čias egyptských faraónov. Skutočné výsledky, ktoré získali celosvetové uznanie, sa však objavili v roku 1988. Japonský vedec Teruo Khiga vytvoril komplexný liek rezistentných baktérií, ktorý vyživuje úrodnú pôdnu vrstvu a nazval ju EM - účinnými mikroorganizmami.

Čítajte Viac

Clematis je schopný prekvapiť a očariť každého šťavnatými zelenými, krásnymi kvetenstvami, rôznymi formami, nezvyčajnými odtieňmi, jemnou vôňou. Rezident subtropiky je v Európe dobre aklimatizovaný a má viac ako 300 druhov. Zázrak kvet môže, rovnako ako tráva, zdobia váš trávnik, splietať altánok s vínnou révou alebo strom rastie na balkóne.

Čítajte Viac

Vistárie je možno najfascinujúcejšia rastlina na svete. Kto mal aspoň raz v živote potešenie kontemplovať jeho kvitnutie a cítiť jeho jedinečnú arómu, bude mať na pamäti tento nádherný moment na celý život. Neuveriteľne dlhé kvety kvetov vistárie v tvare racemu dosahujú až pol metra, zakrývajú rastlinu v magických klastroch a na prvý pohľad sa im zdá, že sa dostala do rozprávky.

Čítajte Viac

Tak často ako pri prechádzkach v parkoch a lesných lúkach dávame pozor na trávu, na ktorej chodíme. Ale často sa táto bylina môže stať, ak nie spásou, potom hmatateľnou úľavou a pomocou pri liečbe choroby. Výrazný vzhľad: štruktúra výrazného vzhľadu je len skladom organických kyselín. Obsahuje kyselinu šťaveľovú, octovú, izolimónovú, jablčnú, glycerínovú, fumarovú, citrónovú a jantárovú.

Čítajte Viac

Thuja je jedným z najjasnejších predstaviteľov ihličnatých stromov. Často sa používa pri plánovaní krajinného dizajnu. Krásne štíhle pyramídy tejto rastliny sú veľmi nenáročné na starostlivosť a majú užitočnú vlastnosť na vypúšťanie účinných látok do ovzdušia - fytoncidy. To je to, čo svieži zelený pohľadný záhradkárov a letných obyvateľov, ktorí vedia, ako pestovať thuja, zamiloval do.

Čítajte Viac

Enotera je vytrvalá kvetina, ktorá je známa svojimi strednými menami, a to: "nočný primrose" alebo "večerná sviečka". Rastlina si zaslúži takéto mená vďaka svojej zlatej farbe púčikov a bohatému kvetu vo večerných hodinách. Viete? Rod enotera zahŕňa veľké množstvo ročných, dvojročných a viacročných bylinných rastlín.

Čítajte Viac

Rodina spoločníkov je zastúpená v domácich zbierkach pestovateľov kvetov a záhradkárov v olivovo-zelenej vysokej rastline estragónu (estragón), ktorá kvitne v auguste až septembri s bledožltými (najčastejšie) kvetmi. Stáva sa, že je zápach a nie je zápach. Aztécki Aztékovia sú povinní meno starovekého mexického pôvodu. Silne rozvetvené a listnaté.

Čítajte Viac

Mnohé ženy v domácnosti sa zaujímajú o to, čo je estragón a na aký účel sa používa. Táto rastlina sa tiež nazýva "Tarkhun-grass" a patrí do rodu Wormwood. Tento článok vám povie o prospešných vlastnostiach rastliny, ako aj o chorobách, ktoré možno liečiť pomocou tejto nádhernej byliny. Chemické zloženie estragónu Chemické zloženie rastliny pomáha pochopiť, v akej oblasti a za akých chorôb môže byť použitý.

Čítajte Viac

Tarragon je vytrvalá rastlina, jeden z druhov paliny. Viete? Toto je jediný druh paliny, ktorý nemá charakteristickú charakteristiku horkosti týchto rastlín. Výška môže rásť až jeden a pol metra, listy sú úzke, a kvetenstvo sú žltozelené, snehobiely typ, ktorý sa nachádza na koncoch vetvičiek.

Čítajte Viac

Thuja alebo, ako to ľudia nazývajú, "životný strom" je stálezelený strom z cypřišovej rodiny. Tui sú nenároční na zem a podnebie, takže je ľahké sa dostať spolu vo veľkých mestách. Oni sú široko používané nielen pre terénne úpravy megalopolises, ale aj v záhradníctve. Kríky dobre označujú územie a vysádzajú z nich živé chodby.

Čítajte Viac

Thuja western je dekoratívna ihličnatá rastlina. Tieni odolné, mrazuvzdorné, sú tam stromy aj kríky, v Európe sa dovážali zo Severnej Ameriky. Spočiatku žil pozdĺž brehov riek a močiarov, nenáročných na starostlivosť. Preto je veľmi obľúbený v okrasných záhradkárstve. Thuja western má mnoho odrôd, a ako si vyberiete ten, ktorý vás zaujíma, musíte poznať jeho vlastnosti.

Čítajte Viac

Elegantný Iberis, patriaci do krížovitej rodiny, je dobre známy pre znalcov alpských diapozitívov, kompozícií v kvetinových vaniach, skalách. Vzhľad sa podobá kapusty a reďkovky. Iberis je nenáročný na výsadbu a starostlivosť, takže aj začínajúci pestovateľ to zvládne. Viete?

Čítajte Viac

Typy cyprusových stromov sa medzi sebou veľmi líšia - dokonca aj vedci nedokážu presne vypočítať ich počet, hovoria čísla od 12 do 25 a vedú horúcu diskusiu: ku ktorej rodine alebo rodom patria tieto alebo také druhy. Človek však používa všetky druhy cyprusov zo staroveku. Táto rastlina má lásku k človeku, pretože má: mäkké a ľahké drevo s vysokým obsahom živice (cyprusové výrobky môžu byť dokonale zachované po stáročia); fungicídne vlastnosti (huby a iné mikroorganizmy sa vyhýbajú cyprusom); príjemná vôňa (kadidlo bolo vyrobené z dechtu); terapeutické vlastnosti; krásu a dekoráciu.

Čítajte Viac

Calla vždy priťahovala nezvyčajnú formu kvetenstva, extravagantný vzhľad a výnimočnú vôňu. Ale pestovatelia kvetín milujú to, že kvetina môže byť ľahko pestovať ako v záhrade, tak v hrnci doma. V každom z týchto prípadov je kala relatívne nenáročná rastlina. Výsadba jabĺk v záhrade na jar, výsadba jabĺk v otvorenom teréne sa vykonáva len na jar.

Čítajte Viac