Populárne stupne gaillardia pre pestovanie v záhrade (s fotografiou)

Gaillardia - kvetina, ktorá vyzerá ako sedmokráska. Dostali sa do Európy z Južnej Ameriky. Rastlina patrí do rodiny Astera, môže byť ročná a trvalka, má mnoho odrôd a odrôd.

Arizona San

Gailardia hybrid Arizona triedy Arizona San - kompaktný trpasličí ker nepresahujúci priemer 30 cm, priemer do 40 cm, puzdro je rozvetvené a listnaté, listy sú podlhovastého tvaru, dlhé, v strede dosky listu prechádza jasne definovaná žila, farba lístia je tmavo zelená. Kvitne v prvých letných dňoch s veľkými košíčkami s lístkami vyrezanými pozdĺž okraja. Okrajové okvetné lístky sú tmavo ružové s jasne žltými hranami, tubulárne okvetné lístky rastúce v strede, svetlé čerešne, takmer pokrývajú žlté centrum.

Gaillardia San San preferuje pestovanie v slnečných, tichých oblastiach so svetlom odvodnenou pôdou. Na jednom mieste môže rásť až päť rokov. Odroda je zlatým medailistom roku 2005 na súťaži kvetov "Fleroselect".

Lorentzian

Lorentzian je jedným z najkrajších stupňov gaillardie. Rastlina má silný stonok až 60 cm na výšku, listy rastú riedko, listy sú ostro odrezané, s ostrými hranami, tvar listov je podlhovastý. Na stonke je zvyčajne jedno veľké kvetenstvo s dvojitým kvetom a viacfarebnými lístkami, ktoré majú pôvodný lievikovitý tvar so štyrmi až piatimi ostrými končatinami. Gaylardiya froté možno zasadiť v slnečných oblastiach, a to aj na jasnom slnku, jeho farebné okvetné lístky nevyblednú. Kvitnutie Lorentzian začína koncom júna a trvá do konca septembra. Svieži kontrastné kvety na dlhú dobu si zachovávajú mierne rozhádzaný tvar, nerozptýlia sa od vetra alebo dažďa. Tieto ročné gaylardii rastú krásne vo vázach, v nádobách na lodžiích, v mixborders a ako vysoké hranice.

Je to dôležité! Pri pestovaní gaylardii je potrebné brať do úvahy, že všetky jeho druhy netolerujú organické hnojivá, preto je potrebné zvoliť len minerálne komplexy.

Lollipap

Gaillardia Lollipup - rozľahlý ker až do výšky 35 cm, tenké silné stonky pokryté jemným vlasom, podlhovasté listy jasnej zelenej farby. Rastlina kvitne v júni, kvitnutie trvá do novembra. Na tenkej stopke zaoblený kôš s dvojfarebnými lístkami rôznych tvarov. Tubulárne okvetné lístky sú žlté a hnedasté, trstinové - červenožlté. Táto odroda dobre koexistuje s nevädza a špargľa, Lollipup vyzerá skvele v zmiešaných skupinách, stojí v kytici na dlhú dobu. Táto rastlina miluje slnko a suchú pôdu, zalievanie je minimálne. Propagovať Lollipup lepšiu semenáčik metódu.

Viete? Gaillardia je oficiálnym symbolom štátu Oklahoma (USA). Záznam o tom bol urobený v štátnej ústave v roku 1986. Kvetina sa tu nazýva "ohnivé koleso", pretože svetlé, väčšinou žlté odtiene kvetov v poliach sa podobajú vlne ohňa počas požiaru prérie.

Primavera

Primavera - hybridná odroda gailardia, úhľadný ker až 25 cm, rozvetvený, tvorí až osem stopiek na jednej ružici. Tmavo zelené listy s tenkými, ľahšími centrálnymi žilami rastú husto na stonkách. Rastlina kvitne koncom júna, kvitne asi 35 dní. Kvetenstvo je veľký kôš s priemerom do 12 cm, stred kvetu je svetložltý, orámovaný trubicovitými tmavohnedými lístkami. Okrajové okvetné lístky sú trstinové, tenké a dlhé, na vnútornej strane čerešňovo zafarbené, zlatavé s okrajom.

Gaillardia Primavera miluje voľné, sýtené pôdy, slnečné oblasti. Pestuje sa v kvetináčoch, nádobách, rabatských a skupinových výsadbách.

mandarínka

"Mandarin" je druh gayardium spinous. Bush s tenkými pubertálnymi stonkami svetle zelenej farby a rovnakého odtieňa lístia. Tvar listov je podlhovastý, listy listov sú pokryté mäkkým zdriemnutím, podobne ako stonky. Mandarin kvitne v júni, kvitnutie trvá až do prvého mrazu. Kvety tohto druhu gaillardii majú zaujímavé sfarbenie: v strede kvetu je tmavý stred, v kruhu v niekoľkých radoch je obklopený trstinovými lístkami svetlej oranžovej farby a prvý riadok takmer opakuje tieň stredu kvetu.

Dazzer

"Dazzer" je trvalka gaillardia, odroda rôznych druhov. Je to vysoká rastlina - ker rastie až do výšky 70 cm, tenké silné stonky sú korunované jednolôžkovými košom kvetenstvo. Listy sú svetlo zelené, dlhé, kopijovité. Kvety sú veľké dvojfarebné: žlté centrum je pokryté krátkymi, rúrkovitými, vínovými lístkami, jazýčkovité okvetné lístky sú o niečo svetlejšie ako trubicové, s jasne žltým ostrým okrajom.

Je to dôležité! Pre viac svieži a aktívny kvitnúce kvety sú zvyčajne odstránené. Opakované kvitnutie trvá až do neskorej jesene.

Gazelardiy závod odrody Dazzer je krásny v jednej a skupinovej výsadbe. Rastlina je náročná na zavlažovanie: rovnako zle znáša nadbytok a nedostatok vlhkosti v pôde. Odroda je mrazuvzdorná, ale v zime je žiaduce zakryť mulčovaním.

tommy

Tommy je akýsi štetinový gaillardia. Je to vysoká, až 70 cm rastlina, s dlhým tenkým stonkom, striedavo úzkymi kopijovitými listami svetlozelenej farby. Závod má veľké koše s kvetmi. Veľké centrum kvetu zlatistej farby je ohraničené trubicovitými oranžovými okvetnými lístkami. Rákosové lístky rovnakej jasne oranžovo-ružovej farby. Priemer kvetov gaillardia dosahuje 11 cm. Najčastejšie sú kvety rezané do kytice, dobre stoja a sú kombinované s mnohými kvetmi.

Kobold

Kobold - rastlina s rozvetveným kmeňom, dlhé úzke svetlo zelené listy. Listy na základni stonky sú husté, striedavo vyššie, striedavo, čím bližšie k kvetenstvu, tým menej listy rastú. Kvetenstvo - veľký kôš do priemeru 10 cm. Stred svetložltej farby je obklopený dvoma druhmi okvetných lístkov: tubulárnou tmavo ružovou a dvojfarebnou trstinou, oranžovo-ružovou.

Viete? Legenda amerických indiánov hovorí, že pred gaylardii lístky boli výlučne žlté odtiene. Tieto kvety Aztécke a mayské ženy zdobia svoje vlasy na náboženské sviatky. Keď Španieli dobyli indické krajiny mečom a ohňom, rozliali sa rieky krvi, kvety začali kvitnúť v odtieňoch červenej.

Sonne

Hybridná odroda Zonne rastie až do 60 cm Stonka a listy sú na svetlom okraji, kopijovité, svetlozelenej farby. Veľké koše kvetenstvo v priemere dosahujú 10 cm, veľký stred s trubicovými okvetnými lístkami žltooranžovej farby, obklopený ostrými, svetložltými okvetnými lístkami. Rastlina kvitne v júni a kvitne až 55 dní. Má rád slnečné, chránené miesta a ľahkú výživnú pôdu.

Brémy

Vysoká rastlina až 60 sms s tenkými, zakrivenými stonkami, celé podlhovasté listy svetlozelenej farby. Kvitne v júni, naďalej kvitne 60 dní. Kvetenstvo-koše - priemer 12 cm, stred je žltý s trubicovými okvetnými lístkami vínnej farby, ohraničený karmínovo-červenými trstinovými lístkami so zlatým okrajom. Odroda miluje slnko, pravidelné, ale mierne zalievanie. Gaillardia - nezvyčajná rastlina, odrody s jasnými, rovnako ako sfarbenie okvetných lístkov, mená budú spomínať mnohí záhradníci. Rastlina môže byť ľahko pestovať v interiéri a záhrade, je nenáročný, a pokiaľ ide o pouličné pestovanie, gaillardia prezimovať pokojne.

Loading...