Ríbezle

Aká je užitočnosť čiernych ríbezlí? Čierny ríbezle je považovaný za jeden z najužitočnejších a chutných plodov. Čierne ríbezle sa používajú v medicíne, varenie. Používa sa na prevenciu niektorých chorôb. Čierne ríbezle poskytuje ľudskému organizmu rôzne druhy vitamínov (A, vitamíny skupiny E, B, C, H), mikroprvky (fluór, železo, jód, meď, kobalt, zinok, mangán), makrobuňky (vápnik, draslík, fosfor, vápnik).

Čítajte Viac

To sa stalo obvyklé pre nás v lete zbierať čierne ríbezle bobule a červené bobule. Je to tieto dve odrody ríbezlí už dlho v našich oblastiach. Ale len málo ľudí vie o inej odrode tohto bobule - zlatého ríbezlí, ktorého druhé meno je „krandal“. Severná Amerika je považovaná za miesto narodenia tohto druhu ríbezlí, kde v oblasti medzi severozápadom a Mexikom tieto kríky rastú nezávisle, bez ľudskej pomoci.

Čítajte Viac

Rybíz je ker, ktorý môže dosiahnuť výšku 2,5 m. Listy ríbezlí majú na okraji veľké zuby, plody dosahujú až 1 cm v priemere a majú silný charakteristický zápach. Ríbezle môžu rásť v tieni, ale priaznivejšia plocha bude pôda v slnečnom, dobre osvetlenom priestore. Plody ríbezlí obsahujú veľa vitamínov, organických kyselín, mikro- a makronutrientov.

Čítajte Viac

Vítame milovníkov záhrady! Tento článok sa zameria na rybárov škodcov. Povieme vám o tom, čo je každý škodca, koľko škôd môže urobiť pre váš rybízový krík a ako s ním bojovať. Viete? Šťava z čiernych ríbezlí sa používa na prípravu potravinárskych farbív.

Čítajte Viac

Ríbezle sa nachádzajú v takmer každej záhrade, pretože je to veľmi obľúbená bobuľa. Tento čierny ríbezle je najobľúbenejší zo všetkých ostatných (červený a zlatý). Čierne ríbezle sú bohaté na vitamíny a prevyšujú jahody o 5 krát v ich koncentrácii, citrusové plody 8 krát, jablká a hrušky 10 krát a hrozno takmer 100 krát.

Čítajte Viac

Takmer všetci záhradníci a vlastníci pôdy uprednostňujú pestovanie ríbezlí. V najčastejšie sa vyskytujúcich oblastiach stretávame čierne ríbezle (Ribes nigrum), červené (Ribes rubrum) a biele ríbezle (Ribes niveum) a v súčasnosti sa stáva populárnym aj žltý ríbezľ. Choroby ríbezlí a ich liečba Ak chcete, aby vás váš ker potešil z roka na rok plodmi, potom by ste mali vedieť nielen o hlavných komplikáciách starostlivosti, ale aj o ríbezle a škodcoch z ríbezlí.

Čítajte Viac

Rybíz je jednou z najbežnejších plodín bobúľ v našich zemepisných šírkach. Ocenení záhradníci pre nenáročnosť v starostlivosti, svieži, voňavé zelené a chutné bobule, bohaté na vitamíny a mikroelementy. Pre úspešné pestovanie plodín by sa malo objasniť, ako sa vysporiadať s voškami na ríbezle - pomerne bežným škodcom.

Čítajte Viac

Ríbezle sú jedným z najchutnejších a zdravých plodov, starostlivosť o kríky, ktoré môže každý záhradník robiť a je potrebná hlavne na jeseň. Jeho použitie možno nájsť vo varení aj v medicíne. V prvom prípade, kompót a džem sú uvarené z ríbezle bobúľ, spotrebované čerstvé, dokonca aj ríbezle listy sa používajú na ochranu, a voňavé čaje sú varené z nich.

Čítajte Viac

Čierne, červené a dokonca aj biele ríbezle sú v našich zemepisných šírkach veľmi populárnymi plodinami, preto sa mnoho letných obyvateľov zaujíma o starostlivosť o ríbezle po zime. V tomto článku budeme hovoriť o nuansy prerezávanie, kŕmenie, zalievanie a spracovanie zo škodcov z týchto rastlín, a tiež prebrať na otázku ochrany kríkov z možných jarných mrazov.

Čítajte Viac

Ríbezle je ideálna nenáročná rastlina, hojne produkujúca užitočné plody, ktoré obchádzajú iné bobule podľa chuti a množstva užitočných látok. Jeho špeciálna hodnota je v nenáročnosti. Ale stále pre veľké a veľké ovocie, je potrebné, aby rastliny ďalšie aktivátory pre rast každý rok. Preto sa starostlivo záhradníci kŕmia ríbezle na jar av priebehu sezóny.

Čítajte Viac

Najlepšie víno - varené vlastnými rukami. Jedným z populárnych bobúľ na prípravu nápoja je čierne ríbezle. Po prečítaní článku sa dozviete, ako si vyrobiť domáce víno z čiernych ríbezlí. Víno z čiernych ríbezlí: Zoznam ingrediencií Urobenie domáceho vinného nápoja je zložitý a náročný proces.

Čítajte Viac

Rez je jednou z najbežnejších a najnebezpečnejších chorôb pre ríbezle a egreše. Popis, diagnostika, liečba - povieme o tom nižšie. Riziko hrdze Chorá rastlina začína strácať listy, kvalita bobúľ sa zhoršuje a mrazuvzdornosť klesá. V metabolických procesoch ker sú narušené, fotosyntéza, strata zmizne, odparovanie vody sa zvyšuje.

Čítajte Viac

Bez každoročného omladenia nebudú kríbové kríky schopné využiť svoj plný potenciál pre hojné plodenie. A to všetko preto, že bobule sú viazané na minuloročné rastové pobočky, ktoré nie sú dlhšie ako 5 rokov. Preto je dôležité odstrániť všetky staré, suché, poškodené, navzájom si konkurujúce a zasahovať do rastu nových prvkov výhonkov.

Čítajte Viac

Mierna rosa (inými slovami, popol alebo popol) je plesňové ochorenie, ktoré je spôsobené mikroskopickými hubami, ktoré žijú v pôde - poradie práškových erysipov alebo erysiphoidov. Rybár trpí touto hubou. Mierna rosa postihuje časť rastliny, ktorá je nad zemou - listy, stopky, púčiky, sadenice a výhonky tohto roku, ako aj rastový bod.

Čítajte Viac

Ríbezle je rozvetvený ker husarovej rodiny. Proces výsadby a starostlivosti o bobule si vyžaduje určité znalosti a zručnosti. V tomto článku sa pozrieme na to, ako pestovať ríbezle na jar, rovnako ako ponúka krok za krokom sprievodcu k akcii. Kedy zasadiť Na začiatku jesene je optimálny čas na výsadbu ríbezlí, pretože v zime pôda okolo kríka klesá a zahusťuje, čo prispieva k lepšiemu rozvoju bobúľ.

Čítajte Viac