Čerešňa

Plstená čerešňa (Prunus tomentosa) je strom z Ďalekého východu, ktorý nie je vyšší ako tri metre na výšku. Vzhľadom k čoskoro krásne kvitnúce a malé sladké ovocie pestované pestovateľov v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Plody plstených čerešní sú oveľa menšie ako obyčajné čerešne, ale takmer bez kyseliny získali univerzálnu lásku.

Čítajte Viac

Čerešňa je podrodom rastlín rodu Plum z čeľade Pink. V súčasnosti chovatelia odvodili hybridy čerešní a čerešní, ktoré sa vyznačujú odolnosťou voči mrazom a chorobám, ako aj veľkými plodmi. Najväčšia škála čerešní je Miracle Cherry. Viete? Prvé čerešne z Malej Ázie do Ríma predstavil veliteľ a majiteľ otroctva Lucull.

Čítajte Viac

Ak chcete pestovať čerešne v záhrade, ktorá sa bude každý rok radovať z bohatých plodín, musíte sa k svojmu výberu rozhodnúť zodpovedne. A nemali by ste začať s vyhľadávaním informácií o tom, aké veľké a sladké ovocie ovocného stromu sa vám páčilo, ale dávať pozor na také vlastnosti, ako je odolnosť voči mrazu, náchylnosť k chorobám a parazitom, stabilita a obdobie plodenia.

Čítajte Viac

Cherry - najbežnejšia záhradná kultúra v našich zemepisných šírkach. Kaukaz a Krym sú považované za miesto narodenia tohto stromu. Je nenáročný, rastie v akýchkoľvek podmienkach, vrátane kamenistého okresu. Najlepšie podmienky pre rast a plodenie sú však úrodné pôdy a mokrade. Vďaka práci chovateľov rastlín môžu mať čerešne višne odlišnú chuť a farbu ovocia, jej odrody sa líšia tak silou rastu stromu, ako aj plodom.

Čítajte Viac

Plstená čerešňa patrí k švestkovým plodinám. Môže sa prelínať s broskyňou, slivkou, čerešňovou slivkou, marhuľami. To ocenia záhradníci pre skoré dozrievanie ovocia, stabilné výnosy, mrazuvzdornosť a vynikajúce dekoratívne vlastnosti. Plstené čerešne sa ľahko pestujú a udržiavajú, ale vyžadujú prísne dodržiavanie poľnohospodárskych postupov od záhradkárov.

Čítajte Viac

Čerešňa je obľúbeným ovocím mnohých, ale nie všetci oceňujú prospešné vlastnosti tohto známeho pre všetky bobule. Tento článok vám povie, ako používať bobule na ošetrenie a ako presne je čerešňa užitočná pre telo, zvážime aj otázku čerešňových kostí, ich poškodenie a výhody. Cherry kalórie a zloženie Cherry je členom rodiny Rosaceae, s šedo-hnedá farebná kôra a skôr šíriaca koruna.

Čítajte Viac

Otázka prerezávania čerešní na jar je jednou z najkontroverznejších pre skúsených záhradníkov a začiatočníkov. Tie sa neodvažujú prerezávať vetvy, pretože sa obávajú poškodenia výnosu a oslabenia stromu. Profesionálni záhradníci to považujú za absurdné a nechápu, prečo mnohí ľudia zanedbávajú takýto dôležitý postup.

Čítajte Viac

Čerešne sú jednou z najčastejších, chutných a zdravých plodov v našich záhradách. Zimný zber sa bez nich nedá. Väčšina receptov na konzervovanie čerešní na zimu sú rodinné a sú zdedené. Ale možno niekto objaví niečo nové v príprave čerešní. Existuje niekoľko spôsobov, ako zásobiť čerešne na zimu: celé zmrazenie, "vitamín", sušenie, sušenie, kandizované ovocie.

Čítajte Viac

V rôznych fórach záhradkárov, čerešňa "Turgenevskaya" sa pýši miesto, najmä v diskusii o popise odrôd: oni post fotografie svojich stromov, a nechať početné recenzie a tipy na pestovanie šťavnaté ovocie. Budeme tiež zvážiť, ako pestovať takéto čerešne v našej záhrade. Čerešňa "Turgenevka": popis odrody Višňa "Turgenevka" sa objavila v roku 1979 ako výsledok niekoľkých rokov práce chovateľov a za pár rokov sa stala jednou z najobľúbenejších medzi letnými obyvateľmi a záhradkármi.

Čítajte Viac

Plstená čerešňa je rozvetvený strom, ktorý dosahuje výšku dva metre. Má širokú, vajcovitú alebo mierne sploštenú korunu, rebrované vrásčité listy a okrúhle červenooranžové bobule, ktoré sa silno prilepia okolo konárov. Tento strom je tiež vysoko odolný voči škodcom a chorobám, aj keď, podobne ako mnohé iné odrody, je náchylný na záchvaty kokokomykózy.

Čítajte Viac

Sladká chuť čerešní a ľahká kyslosť čerešní v jednej veľkej bobule - taká kombinácia, s výnimkou snov, je neodolateľným botanikom. Ale v prírode je všetko možné a ešte viac, ak sa chovatelia usilujú o zlepšenie náhodného opelenia. Výsledkom bolo, že záhradníci dostali možnosť pestovať dyuk alebo, ako sa im hovorí, hrnčiarstvo.

Čítajte Viac

Medzi rôznymi ovocnými stromami by mala byť zvýraznená čerešňa. Čo sa práve nevyrába z bobúľ tohto stromu: kompóty, ovocné nápoje, džemy a džemy sa už dlho stávajú obvyklými predformami v kuchyni ktorejkoľvek hostesky. Okrem toho, sladké a šťavnaté čerešne sa často používajú na ozdobenie koláčov alebo ako náplň pre buchty, knedle a iné jedlá.

Čítajte Viac

Nasýtená tart chuť, krásna svetlá rubínová farba, ušľachtilá aróma - to všetko je o slávnej čerešňovej tinktúre po celom svete. Existuje niekoľko základných receptov na domáci čerešňový likér: klasický alkoholický nápoj a tinktúra bez alkoholu. Výber bobúľ Na výber čerešňových plodov neexistujú žiadne prísne požiadavky, vhodné sú takmer všetky odrody.

Čítajte Viac

Medzi mnohými odrodami a druhmi stromov, ktoré možno ľahko nájsť na každom pozemku dacha, je ľahké vidieť piesočné čerešne alebo, ako sa často nazýva, "Bessey" čerešne. Na rozdiel od väčšiny ostatných odrôd je táto rastlina prezentovaná vo forme kmeňa do výšky až 1,5 metra. V závislosti od veku sa tvar korunky líši, aj keď kompaktné, vzpriamené vetvy mladej rastliny, ktoré sú zafarbené červenej, ako aj kožovité, tvrdé listy, ju vždy odlišujú od zvyšku vegetácie v záhrade.

Čítajte Viac

Cherry Zhukovskaya považovaný za klasický chov. Odroda je pomerne stará a veľmi často sa nachádza v záhradných parcelách. Cherry Zhukovskaya, popis odrody s fotografiami predmetov, ktoré budú poskytnuté neskôr v článku, podľa recenzií má vynikajúce chuťové vlastnosti. Produktivita je vždy bohatá a nie je potrebné venovať osobitnú pozornosť starostlivosti o ovocný strom.

Čítajte Viac

Existuje veľké množstvo odrôd čerešní, ktoré sú bežné v rôznych klimatických pásmach. Náš článok je venovaný "Lyubskaya" čerešňa, ktorá bola pestovaná v záhradách Ruska od roku 1947. Poďme hovoriť o tom, ako si vybrať a zasadiť stromček, poďme sa zaoberať starostlivosťou, výhodami a nevýhodami odrody. Popis Diskusné čerešne "Lyubskaya" začínajú opisom odrody.

Čítajte Viac

Cherry "Ural Ruby" je malý krík, ktorý dosahuje výšku jeden a pol metra. V článku je uvedených niekoľko fotografií z tejto čerešne. Táto odroda má vynikajúce výnosy a môže sa prispôsobiť aj náročným poveternostným podmienkam. Považované čerešne sa líši neskoré kvitnutie, dobré ovocie, ktoré dozrievajú spolu.

Čítajte Viac

Morozovka je dezertová čerešňa obľúbená medzi záhradkármi. Kultúra sa vyznačuje vysokou mrazuvzdornosťou, bohatou úrodou a výbornou chuťou bobúľ. Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili s osobitosťami Morozovskaya cherry, rovnako ako nuansy výsadby a starostlivosť o túto plodinu. História chovu Cherry "Frost" - relatívne mladé ovocie a bobule druhy, odvodené v Michurinsky Vedecký výskumný ústav v roku 1997.

Čítajte Viac