Jablkové odrody

Chcel by som nájsť niečo viac tradičné a známe ako jabloň v záhrade, ale to je sotva možné! A aj keď áno, znamená to, že o nich vieme veľa? Mm, možno niekto naozaj vie veľa, ale je nepravdepodobné, že väčšina našich čitateľov môže bez ďalšieho úsilia vyriešiť rozmanitosť jabloní zastúpených v našej vlasti.

Čítajte Viac

Jabloňové sady v našej krajine ohromujú rôznymi odrodami. V záhrade môjho starého otca bolo najdôležitejším miestom odroda Shtriepel, susedia ju nazývali Streyfling alebo jeseň pruhovaný jabloň. Na jeseň hrdo slúžil starý otec s nádhernými pruhovanými jablkami so sypaným džúsom, koreneným mäsom. Apple Shrifel je rodák z pobaltských štátov.

Čítajte Viac

Vzhľadom na najvyššiu chuť ovocia a biologické vlastnosti jabĺk odrody Orlik vedú medzi svojimi kolegami. Navyše ukrajinskí, bieloruskí a ruskí záhradníci v krajinách, kde sa tento druh pestuje, ho rešpektujú kvôli vysokým výnosom a predčasnému rastu. Jeden zrelý strom je dosť na kŕmenie rodiny, ale ak chcete zarobiť nejaké peniaze navyše, môžete získať pár viac.

Čítajte Viac

Tam je obrovská paleta odrôd jabĺk: zima, leto, jeseň, kyslá, sladká. V tomto článku sa pozrieme na jednu z najobľúbenejších letných odrôd - jabloň strieborných kopytníkov, vlastnosti odrody, pravidlá na výsadbu a starostlivosť o strom. Príbeh pestovania jabĺk "Strieborný kopyto" Odroda jablone "Strieborná kopytá" bola chovaná v roku 1988 v experimentálnej stanici Sverdlovsk chovateľom Kotov Leonid Andrianovich.

Čítajte Viac

Zvyčajne záhradníci majú tendenciu pestovať niekoľko odrôd jabloní na svojom pozemku. A často táto voľba pripadá na odrodu Candy, ktorá dáva šťavnaté a veľmi sladké ovocie. Prvé plody sa objavujú na jabloni koncom júla, ak je samozrejme strom správne postaraný. Ako to urobiť a aké sú vlastnosti odrody, povieme v tomto materiáli.

Čítajte Viac

Jabloň "Moskva hruška" je považovaná za jednu z najstarších pestovaných odrôd, ktoré sa pestujú v vidieckych domoch av dedinských záhradách, tento článok je venovaný jeho opisu a tajomstvu pestovania. Táto odroda vznikla prirodzeným šľachtením a nie je pestovaná na komerčné účely. Charakteristika: klady a zápory odrody, strom má rozvetvenú korunu a veľmi rozvetvené vetvy, skôr husté lístie.

Čítajte Viac

Takéto ovocie ako jablko sa začalo konzumovať už dávno. Aj naši predkovia vedeli o prospešných vlastnostiach ovocia. Obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálnych látok, ktoré pomáhajú telu prekonávať rôzne ochorenia a udržiavať ho v dobrom stave. A koľko druhov diétnej stravy sa dnes vyvinulo.

Čítajte Viac