Pestovanie kapusty

Brokolica kapusta je už dlho známa pre svoje stravovacie vlastnosti. Brokolica sa odporúča pre ľudí s diabetom a ľudí so srdcovými problémami, a veľké množstvo kyseliny listovej a vlákniny z neho robí nepostrádateľný produkt pre tehotné ženy. Ako pestovať svoje vlastné sadenice Pred výsadbou, prvá vec, ktorú musíte rozhodnúť o výbere odrody, potom nasleduje príprava semien brokolice.

Čítajte Viac

Mnohí naši turisti, ktorí boli v zahraničí (v Európe, USA, Kanade) si všimli, že kapusta v miestnych reštauráciách a tavernách (v rôznych jedlách, šalátoch a koláčoch) je mäkšia, aromatickejšia a chutnejšia ako naša. V tomto prípade nejde o zručnosť kuchárov, ale o to, že uprednostňujú kapustu Savoy. Bohužiaľ, savoy kapusta nie je tak populárne tu, aj keď jeho výhody sú tak veľké, že si zaslúži titul "kráľovná zeleniny".

Čítajte Viac

Kapusta - kľúč k zdravému telu. A dnes sa dozviete, ako pestovať kučeravú kapustu kapusty zo semien, aký druh rastlinnej starostlivosti je potrebný a ako ju udržať doma. Čo je kapusta kapusta a ako je to užitočné Kapusta Kale - druh kapusta, typ záhrady, má užitočné vlastnosti. Viac obyčajne známy ako grunkol alebo braunkol.

Čítajte Viac

Biela kapusta je dôležitou zložkou správnej a vyváženej výživy každého človeka. Táto zelenina získala popularitu predovšetkým vďaka tomu, že obsahuje množstvo užitočných stopových prvkov a vitamínov (A, B1, B2, C). Preto nie je prekvapujúce, že kapusta je stálym hosťom na lôžkach našich letných obyvateľov.

Čítajte Viac

Čínska kapusta pak choi je jednou z najobľúbenejších odrôd kapusty vo východnej Ázii. Vzhľadom k svojej vynikajúcej klíčivosti, nenáročnosti na pôdu a vysokým nutričným vlastnostiam, mnohí záhradníci v našej krajine začali masovú kultiváciu tejto odrody kapusty. Budeme hovoriť o tajomstvo správnej výsadby a starostlivosť o pak choi v článku.

Čítajte Viac

Kučeravé kapusta, kapusta kapusta, kapusta divoká, „ruská červená“, nemčina, holandčina, Brauncol (Brunkol alebo Grünkol) - to všetko sú rôzne názvy toho istého vzácneho, nie veľmi známeho, ale veľmi užitočného, ​​výživného a ľahko stráviteľného druhu kapusty bez kapusty. ktorý tiež nevyžaduje osobitnú starostlivosť, ľahko toleruje mrazy a môže dokonca rásť ako trvalka.

Čítajte Viac

V našich zemepisných šírkach sa brokolica začala vysádzať a jesť nie tak dávno. Táto zelenina však rýchlo získava popularitu, ktorá spočíva v jej užitočnosti, chuti a nízkokalorickom obsahu. K jeho výhodám môžete pridať aj jednoduchosť starostlivosti. Poďme zistiť, ako pestovať brokolicu v záhrade.

Čítajte Viac

Kapusta je obľúbená zelenina pestovaná všetkými letnými obyvateľmi. V našom článku sa budeme zaoberať jednou z otázok, ktoré obťažujú mnohých pestovateľov zeleniny: je potrebné vybrať spodné listy kapusty? Čo začiatočníci záhradníci Zelí hovoria - jeden z problematických plodín pestovaných v záhrade, pretože pomerne často smrť sadeníc sa vyskytuje v krajine v dôsledku nedostatku vlhkosti a živín.

Čítajte Viac

Takmer všetci záhradníci pestujú kapustu na záhrade. Táto zelenina však vyžaduje osobitnú starostlivosť, najmä pokiaľ ide o zalievanie. V našom článku popíšeme, ako vodu po výsadbe v krajine zaliať, aby sme získali bohatú a chutnú úrodu. Podmienky pre pestovanie kapusty Pestovanie kapusty je pomerne náročná úloha.

Čítajte Viac

Kapusta je jednou z hlavných rastlinných plodín. Pestuje sa takmer vo všetkých krajinách sveta za účelom konzumácie a tiež ako liečivá a okrasná rastlina. Skutočnosť, že žiadna zeleninová záhrada nemôže robiť bez kapusty, naznačuje, že starostlivosť o ňu nie je veľmi ťažká. Bohatú úrodu však možno získať len s organizáciou riadneho zavlažovania a hnojenia.

Čítajte Viac

Kapusta je jednou z najpopulárnejších plodín. Mnohé z jeho odrôd sú známe, dnes budeme hovoriť o odrode Podarok, dlho známe v našom regióne. Popis a vlastnosti Darček je stredná sezóna bielej kapusty. Po prvýkrát bola odroda opísaná v registri v roku 1961, povolená na komerčné pestovanie.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci, záhradníci venujú osobitnú pozornosť pestovaniu zeleniny, ale nevedia, ako sa správne starať o kapustu v otvorenom teréne. V tomto článku budeme hovoriť o základoch starostlivosti o túto užitočnú zeleninu, rovnako ako dať tipy na hnojenie pôdy pre rastliny. Poskytujeme správne zalievanie Hlavným bodom v starostlivosti o zeleninu je jej zalievanie.

Čítajte Viac

Dnes kapusta rastie v takmer každej letnej chate ruských obyvateľov. Tento výrobok je obľúbený v akejkoľvek forme: surový, vyprážaný, dusený, fermentovaný, nakladaný, v koláče a zeleninové koláče. A z dobrého dôvodu, pretože táto zelenina má veľké množstvo živín. Najbežnejší typ bielej kapusty sa nazýva "Sláva", opis výsadby a starostlivosti v otvorenom poli, pre ktoré uvádzame v tomto článku.

Čítajte Viac

Kyslá kapusta alebo solená kapusta je najjednoduchšie jedlo, ktoré je pravidelne prítomné v našej strave. Na prvý pohľad je to veľmi jednoduché pripraviť, a to je čiastočne pravda, hlavná vec je poznať nejaké tajomstvá, ktoré urobia túto pochúťku skutočne chutnou a užitočnou. Jedným z nuansy varenia je správne zvolená odroda na solenie a ktoré odrody sú na to vhodné, pozrieme sa do tohto článku.

Čítajte Viac