Popis sliepoka plemena Columbian kurča: vzhľad, údržba a starostlivosť, rovnako ako fotografie

Plemeno Brahma je u nás na druhom mieste v popularite chovu. Jednotlivci sú veľkí, nadýchaní a ľahko sa udržujú. Medzi ďalšie výhody patrí atraktívny dekoratívny efekt, vynikajúca mäsová chuť a veľké vajcia. Brahma Kolumbijčan (alebo svetlo) označuje najbežnejšie poddruhy. Čo potrebujete vedieť o tomto plemene?

Poznámky o pôvode

Zástupcovia plemena sa objavili ako výsledok umelého šľachtenia a dlhodobého výberu. Ministri chrámov v Ázii, chovatelia z Ameriky a Európy pracovali na exteriérových a výkonnostných ukazovateľoch.

Plemeno bolo oficiálne zaregistrované v 80. rokoch 19. storočia.

Kolumbijská brama je výsledkom kríženia medzi malajským kuracím mäsom a Cochinovým quinom. To vám umožňuje odkazovať ich na mäsové plemená. Jednotlivci boli najprv vyšľachtení ako ťažká váha a potom sa pozornosť presunula na dekoratívne charakteristiky. Dnes existuje niekoľko odolných plemien.:

 • mäso;
 • dekoratívne;
 • Ozdobné a mäsové výrobky;
 • trpaslík.

Popis plemena s fotografiou

Jednotlivci sú odolní voči chladným, vlhkým a nenáročným podmienkam zadržania. Zvláštnosťou je zvýšenie produkcie vajec v zime, keď ju ostatní redukujú. V hydinárňach Brahma žije kolumbijský svet spolu so svojimi susedmi, stáva sa krotkým. Vzhľadom k veľkej veľkosti sa vtáky neboja pernatých predátorov a domácich zvierat. Vzhľad sa vyznačuje množstvom štandardných funkcií. Popis plemena:

 1. Perie mäkké, chmýří bohaté. Ocas je svieži, tvar ventilátora.
 2. Žltá farba pleti.
 3. Hustá telesná konštitúcia. Rozdiely od kohinkhinov - vyšší zdvih chvosta a tenké kosti.
 4. Vyvinuté krídla a silné nohy.
 5. Oči sú hlboko vsadené, farba je jasne oranžová.

Nasledujúca fotografia:Farebné funkcie

Plemeno kurčiat, Columbian brahma, sa vyznačuje svetlým odtieňom peria a tmavej farby na špičke chvostového peria a krídel. Farby kohútov a kurčiat sú identické. Tmavý golier je viditeľný okolo krku.

Vadné sú kurčatá so žltým povlakom na bielom perí.

Rozdiely od iných druhov

Brahma je rozdelená na druh iba farbou peria., Charakteristické rozdiely hornín sú v jasnosti, intenzite a kombinácii šedej, bielej a čiernej. Kuracie mäso môže byť tiež plavé (bledožlté) alebo husacie husacie.

Charakteristiky a množstvá

Živá hmotnosť kohútov plemien Brahma dosiahla v minulosti 7 kg. Dnes sa hmotnosť znížila: kurčatá do 4 kg, kohúty do 5 kg. V priebehu roka je možné z vrstvy získať 120 - 140 vajec (hmotnosť jedného vajca je 50 - 60 g). Škrupina je trvanlivá, maľovaná v tmavej béžovej farbe. Po 3 rokoch klesá produkcia vajec, za 5 rokov sa od vrstvy nedá očakávať viac ako 60 vajec.

Výhody a nevýhody kurčiat

Medzi výhody kolumbijského podtypu - pokojná dispozícia, schopnosť tolerovať iné plemená, možnosť domestikácie a dôvery v hostiteľa, ako aj:

 • odolnosť voči mrazu;
 • nástup znášky vajec v zime;
 • pokročilý inkubačný inštinkt;
 • nenáročné na podmienky zadržania.

Medzi nevýhody patrí:

 • veľká hmotnosť sliepky (môže rozdrviť vajcia);
 • pomalý rast mladých populácií;
 • slabé perie labiek (plus).

Údržba a starostlivosť

Brahma Colombian, rovnako ako všetky plemená sliepok, vyžaduje stálu čistú podstielku. V opačnom prípade sa na ich labkách budú držať nečistoty a trus. Bidlá pre vtáky by sa mali vykonávať v malej výške, pretože jedinci sotva lietajú kvôli svojej veľkej hmotnosti. Požiadavky na coop sú štandardné:

 1. Dobrá ventilácia.
 2. Postavte bidlá na 3 strany vrchu vo výške 50 cm od podlahy. Šírka by nemala byť menšia ako 30 cm.
 3. Osvetlenie 12-15 hodín (prirodzené svetlo a umelé lampy).
POMôŽTE! Raz za 2 mesiace musia labky zvládnuť decht alebo rafinovaný olej. To bude udržiavať dole perie čisté.

kŕmenie

Plnohodnotná diéta umožní mladým normálne sa rozvíjať, zvýšiť živú hmotnosť a udržať produkciu vajec. Je dôležité, aby sa vták nepreťažil: jedinci sú náchylní k obezite, čo ovplyvňuje ich produktivitu. Denná dávka by mala byť vypočítaná na základe kŕmnych jednotiek, množstva vitamínov a veku vtákov.

U kurčiat pridajte do obilnej zmesi bielkovinu krmivového pôvodu. Medzi zdravé doplnky pre mladé zásoby sú sušené mlieko, varené vajcia, tvaroh, rybia múčka. Nakrájaná zelenina (mrkva, kapusta) bude kedykoľvek počas roka nasýtená vitamínmi.

Optimálny počet krmív - 1-3 krát denne, Typ kŕmenia je dôležité kombinovať (suché, mokré). V zime by sa krmivá pre zrno mali zvýšiť o 15%, pretože na vykurovanie tela sa využívajú značné náklady na energiu.

chov

U kurčiat sa vyvinul inštinkt sliepok a problémy s chovom nevznikajú, ale vzhľadom na veľkú váhu sa na vyliahnutie vajec často používa sliepka iného plemena. Čím väčší je vek sliepok na chov, tým väčšie je vajce a sila kurčiat.

Priemerný kohút môže obslúžiť až 15 žien. Je dôležité držať mladé zásoby oddelene po dobu 4-6 mesiacov. Brama Kolumbijský - nenáročný a krásny plemeno. Mäso z týchto kurčiat je povolené na chudnutie a rôzne ochorenia., Pri pestovaní jedincov je dôležité zvoliť si vyváženú stravu a dodržiavať pitný režim.

Loading...