Recept na večnú mládež - zmes cesnaku s ľanovým olejom a medom. Všeobecné charakteristiky a odporúčania pre použitie

Ľanový olej s cesnakom je zázračný ľudový liek a účinná kozmetika. Používa sa na posilnenie imunitného systému, čistenie obehového systému, zlepšenie trávenia.

Táto kompozícia má mnoho užitočných liečivých vlastností, takže je užitočné mať vždy po ruke. Tinktúra ľanového oleja s cesnakom láka ženy ako prostriedok na vypadávanie vlasov, na posilnenie nechtov, ako aj na návrat mládeže na kožu.

V našom článku sa dozviete, ako pripraviť lekársku zmes a ako ju správne používať. Môžete si tiež pozrieť užitočné video na túto tému.

Ako je táto kompozícia užitočná?

Ľanový olej samotný je veľmi užitočným produktom pre telo., Obsahuje veľké množstvo mastných kyselín, vďaka ktorým zlepšuje tráviace procesy, posilňuje vlasové korene, má omladzujúci účinok na pokožku, vyživuje telo vitamínmi. Medzi priaznivé účinky ropy patrí aj:

 • stimulácia imunity;
 • pozitívny vplyv na srdce a obehový systém;
 • zlepšenie epidermis;
 • odstránenie tukových zásob;
 • omladzujúci účinok;
 • posilnenie stien ciev;
 • pozitívny vplyv na emocionálny stav - odstránenie príznakov depresie a nespavosti;
 • obnovuje tráviace procesy atď.

Cesnak je silné prírodné antibiotikum. Zelenina pôsobí ako preventívny aj liek proti vírusom a infekčným chorobám. Cesnak odstraňuje z tela cholesterol, bráni rozvoju aterosklerózy, posilňuje cievy.

Ako ľanový olej, tak cesnak majú špecifický zápach., Pri užívaní tinktúry týchto zložiek sa však nemôžete báť nepríjemnej vône. Obalujúca vlastnosť ľanového oleja odoláva podráždeniu slizníc gastrointestinálneho traktu, vďaka čomu zostane dych čerstvý.

rada: Infúzia cesnaku a ľanu je vhodná na použitie na jeseň av zime, pretože má preventívny účinok na ARVI a ARI. Olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny a cesnak obsahuje selén, zinok, organické kyseliny a množstvo vitamínov. Zmes týchto látok obnovuje a udržuje zdravé všetky vnútorné orgány a systémy.

Cesnakové a olejové tinktúry vytvárajú vynikajúci antioxidant a elixír mladostiMedzi jeho užitočné vlastnosti patrí:

 1. Ochrana všetkých buniek ľudského tela pred deštrukciou.
 2. Spomalenie procesu starnutia epidermy.
 3. Čistenie a zvýšenie pružnosti ciev.

Denný príjem tinktúry zaručuje liečbu a prevenciu chorôb, ako sú:

 • ateroskleróza;
 • trombóza;
 • kŕčové žily;
 • hypertenzia;
 • zlyhanie srdca.

kontraindikácie

Ľanový olej na cesnaku je absolútne kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace ženy, ľudí s ochoreniami čriev, žalúdka alebo obličiek. Liečivá tinktúra je veľmi nasýtená a môže zhoršiť situáciu. Celoročný príjem oleja je tiež škodlivý - mal by sa vykonávať v kurzoch.

Poškodiť telo

Použitie oleja zo semien ľanu tehotnými ženami môže nepriaznivo ovplyvniť plod. Nadmerný príjem látky spôsobuje stenčenie stolice. Nie je kombinovaný s liekmi na riedenie krvi, pretože sám o sebe zabraňuje zrážaniu krvi.

Harm zelenina

Cesnak v zložení "drogy" stimuluje chuť k jedlu, takže dieters lepšie opustiť tento produkt, Tiež zelenina nemôže byť použitá s akútnym žalúdočným vredom.

Recept na mládež a priebeh recepcie

Hlavnými zložkami tinktúry sú ľanový olej a čerstvý cesnak v pomere 10 ku 1. To znamená, že je potrebné absolvovať celý kurz 250 ml ľanového oleja a 25 g šťavnatého cesnaku. Nezabudnite na med - 1 l.

Proces varenia

 1. Cesnak je dôkladne očistený, po ktorom sú zeleninové rezy pretlačené lisom alebo rozstrapkané.
 2. Výsledná hmota sa umiestni do nádoby s tmavým sklom.
  Je dôležité: Na skladovanie oleja je potrebné tmavé sklo. Zabraňuje prenikaniu slnečného svetla, ktoré ničí prospešné vlastnosti stláčania ľanu.
 3. Mletý cesnak v fľaši sa naleje olejom, medom a energicky sa trepe.
 4. Po ukončení procesu miešania sa nádoba pevne uzavrie a umiestni do chladničky, v ktorej sa bude uchovávať po celú dobu používania. Zmes môžete aplikovať po 7 dňoch.

Hotová zmes sa užíva vo lyžičke dvakrát denne, ráno a večer. Ranná recepcia sa vykonáva 30 minút pred raňajkami a večer - 1-1,5 hodiny po večeri. Tinktúra je špecifická, takže ju možno zriediť v pohári vody a opiť., Vezmite si 10 až 20 dní, potom si vezmite týždennú prestávku.

Odporúčame sledovať video o príprave terapeutickej kompozície cesnaku s ľanovým olejom:

Ako inak môžete aplikovať tinktúru?

Droga našla svoje využitie pri varení. Môže sa použiť ako obväz na mäsové, rybie a zeleninové šaláty. Používa sa aj ako základ pre domácu majonézu alebo horčičnú omáčku.

"Liek" s cesnakovým plátnom sa môže použiť na vonkajšie použitie, ako liek na rany, odrezky a iné, Tenká vrstva zmesi sa aplikuje na poškodenú oblasť kože a vrch sa fixuje sterilným obväzom. Nástroj čistí aj veľmi hlboké zárezy a znižuje riziko zjazvenia.

Vedľajšie účinky

V procese používania sa môžu vyskytnúť neočakávané vedľajšie účinky:

 • Zníženie zrážanlivosti krvi, Nepoužívajte ľanový olej s liekmi na riedenie krvi, pred operáciou, návštevu zubára.
 • Dysfunkcia gastrointestinálneho traktu, Zoznam zahŕňa: poruchy trávenia, nevoľnosť, kŕče v bruchu, vracanie, zápchu.
 • Duševné poruchy, Tento vedľajší účinok sa týka ľudí s bipolárnou poruchou. V dôsledku užívania lieku sa môžu vyvinúť nebezpečné stavy - mánia a hypománia.
 • toxicity, Ľanový olej má miernu toxicitu. Použitie vysokých dávok môže viesť k dušnosti, slabosti v tele, obtiažnosti pohybu a dokonca paralýze.
 • alergie, V zriedkavých prípadoch môže užívanie ľanového oleja na cesnaku spôsobiť alergické reakcie: svrbenie, opuch hrdla a tváre, búšenie srdca, ťažkosti s dýchaním.
Olej a cesnak sa v ľudovej medicíne používajú už celé stáročia. Pripravili sme pre vás článok, v ktorom sa môžete zoznámiť s užitočným produktom s nepopierateľnými liečivými vlastnosťami, s tinktúrou na báze cesnaku a olivového oleja.

záver

Ľanový olej s cesnakom je užitočný prírodný prostriedok, ktorý je kombináciou jednoduchých a cenovo dostupných zložiek. Je ľahké urobiť doma. Nástroj je určený na široké použitie a má obrovské množstvo užitočných vlastností. Avšak skôr, ako začnete užívať liek, musíte sa oboznámiť s kontraindikáciou, inak sa liek môže stať jedom pre telo.

Loading...