Včelárstvo

Pre ľudí, ktorí vedia o včelárstve podľa výsluchu, je ťažké pochopiť, čo je to dron a prečo je potrebný v rojoch včiel. Mnohí ľudia poznajú len nepríjemnú stránku svojej existencie: dron v úli nič nerobí, ale je to päťkrát. V každom roji však príroda zabezpečuje existenciu niekoľkých takýchto jednotlivcov.

Čítajte Viac

Už od detstva vieme, že med je chutná a veľmi zdravá pochúťka. Dnes nám trh ponúka obrovské množstvo rôznych druhov medu. Medzi nimi, bohužiaľ, naraziť a falzifikáty. Ak chcete urobiť kvalitný nákup a nie poškodiť vaše zdravie, je veľmi dôležité vedieť, aký druh medu je a aké vlastnosti má.

Čítajte Viac

Ak váš sen je včelín, potom najprv musíte zistiť, aké plemená včiel existujú a aké sú rozdiely medzi nimi. Každé plemeno sa vyznačuje svojím výkonom, charakterom, odolnosťou voči mrazu, ako aj vzhľadu. K dnešnému dňu po celom svete môžete počítať asi dva tucty druhov včiel.

Čítajte Viac

Pred začatím tvorby včelín by sa začínajúci včelár mal teoreticky naučiť základy včelárstva. Tento článok obsahuje základné odporúčania pre začínajúcich včelárov: kde začať, ako si vybrať včely, typ úľov, správnu starostlivosť a mnoho ďalšieho. Základy včelárstva, ktoré potrebujete vedieť najskôr Základy včelárstva pre začiatočníkov sú druhom abecedy.

Čítajte Viac

Spracovanie včiel z kliešťa je nevyhnutnou udalosťou pre všetkých včelárov. Niekedy je na ňom závislý život celých rodín včiel a potom liek "Bipin" prichádza do pomoci, ktorá zahŕňa amitraz. "Bipin": opis, zloženie a forma uvoľňovania lieku Amitraz, ktorý je hlavnou účinnou zložkou "bipínu", je liek určený na boj proti varroe včiel.

Čítajte Viac

Vo včelárstve sa často používajú rôzne lieky na zvýšenie počtu jedincov a rojov v včelín. Zvážte dnes jeden z nich - liek "Apira". Zloženie, forma uvoľnenia, všeobecné informácie "Apira" - liek, ktorý uľahčuje zachytávanie rojov počas rojenia. Balené v plastových ružových nádobách po 25 g, je to biely gél.

Čítajte Viac

Včely sa používajú na skrývanie svojich domovov v dutinách alebo hustých korunách stromov. Preto, aby sa hmyz mohol v novom prostredí aklimatizovať rýchlejšie, skúsení včelári sa snažia vytvoriť optimálne podmienky pre včely, aby sa mohli rozmnožovať a vytvárať výborný med. V tomto článku sa dozviete, ako vytvoriť úľ vlastnými rukami, aké sú najlepšie materiály pre úkryt včiel a možnosti usporiadania.

Čítajte Viac

Mead - nápoj známy u ľudí od čias antického Ruska. Pripravili ho naši predkovia a dnes nestratila svoju popularitu. Teraz si môžete ľahko kúpiť drink v každom obchode, ale medzi nami je veľa milovníkov pravej domácej chuti. Na zložitosti varenie medovina, recept, ktorý je uvedený nižšie, bude hovoriť tento článok, rovnako ako sa dozviete veľa užitočných tipov.

Čítajte Viac

Ziskovosť včelín závisí od zdravia včiel. Starostliví včelári nikdy nezabúdajú na preventívne opatrenia a čas od času sprejujú včelín so spoľahlivou prípravou. Výnimočne osvedčené "Apimaks" - bezpečný a účinný balzam, ktorý eliminuje infekcie a parazity. Opis a uvoľňovacia forma balzamu Apimax Balsam je špeciálna kŕmna doplnková látka, ktorá slúži ako liečba a prevencia proti hubovým a bakteriálnym infekciám včiel a Nozema.

Čítajte Viac

Medogonka - dôležitý nástroj v včelín. Tento mechanizmus vám umožňuje získať čerstvý med z plástov. Náš článok je o tom, čo medogonki sú, ako ich používať a ako sa rozhodnúť, že sa nemýliť. Použitie včelárstva pri včelárstve Každý včelár potrebuje medový extraktor, pretože med, ktorý včely zbierajú, sa musí získavať z uzavretých plástov.

Čítajte Viac

Takmer všetci amatérski včelári využívajú úľ daného dizajnu alebo jeho modifikácií. Názov včelieho domu bol na počesť Charlesa Dadana - francúzskeho včelára, ktorý s využitím pokročilého vývoja pre svoj čas, vynašiel dizajn jedno-telo úľa s veľkým širokým rámom quinby 11 v počte a niekoľko obchodov na vrchole.

Čítajte Viac

Dnes nie je zložité získať pripravený multihull úľ. Takýto dizajn je možné zakúpiť v takmer každej predajni, ktorá sa špecializuje na predaj zariadení pre včelárstvo. Ale ak chcete ušetriť peniaze a zároveň si uvedomiť svoje tvorivé schopnosti, potom môžete urobiť podobný úľ vlastnými rukami.

Čítajte Viac

Vedenie včiel v multi-úľoch je len záležitosťou profesionálneho včelára. Táto metóda je výhodná kvôli svojej funkčnosti. Koniec koncov, produktivita medu sa zvyšuje 3-krát. Pozrime sa prečo. Funkcie dizajnu Tento typ úľa môže byť vyrobený nezávisle.

Čítajte Viac

Aby bolo možné získať dobré množstvo medu, je veľmi dôležité mať veľké množstvo medu trávy v blízkosti včelín. Ak nie sú žiadne, môžete pomôcť prírode a navyše zapojiť do pestovania rastlín, ktoré sú schopné produkovať veľa peľu a nektáru. V tomto článku budeme poskytovať zoznam najlepších rastlín medu, pridanie na jeho fotografiu s menami.

Čítajte Viac

Zdá sa, aké je použitie jedovatej buriny, ktorá je nevhodná ani pre krmivo pre zvieratá? Ale nie - v prírode, všetko má svoju aplikáciu. A obyčajné modriny, ktoré sú tak veľmi obľúbené u včelárov, to opäť potvrdzujú. Botanický popis Táto nenáročná dvojročná rastlina sa dá vidieť ako v stepi, tak aj na cestách, a to na kamenistých svahoch, ako aj v blízkosti skládok odpadu.

Čítajte Viac

Na čerpanie medu potrebujete špeciálne zariadenie - extraktor medu. Cena takéhoto zariadenia nie je nízka, takže nie každý si ho môže kúpiť. Tento článok bude diskutovať, ako urobiť med extraktor vlastnými rukami. Ako to funguje? Med sa čerpá pôsobením odstredivej sily. To sa deje nasledovne: plást sa vytlačí špeciálnym nožom; potom sa vkladajú do kaziet, ktoré držia rám počas procesu; rotor sa otáča a med je vyhodený na vnútorný povrch extraktora medu; potom prúdi do dna a do otvoru, ktorý sa má vypustiť.

Čítajte Viac

Možno, že med je jedným z najcennejších darov prírody, ktorý ľudstvo už dlho pozná a oceňuje. Včelárstvo je povolanie, ktoré vyžaduje určité vedomosti o včelách medonosných (koniec koncov, nie každá včela môže produkovať med), organizáciu včelej rodiny a podmienky, ktoré sú príjemné pre ich živobytie. Štruktúra včiel Medveď hmyzu je podmienečne rozdelený do troch hlavných častí: hlavy, hrudníka a brucha.

Čítajte Viac