Ruže

Jedným z najpopulárnejších rastlín v modernom svete je "kráľovná kvetov" - ruže. Archeologické nálezy naznačujú, že aj vo V storočí pred naším letopočtom. e. jej obraz sa začal stelesňovať v domácnostiach, umenie. Po mnoho storočí výberu, hybridizácie, kríženia a prirodzeného výberu sa vytvorilo mnoho skupín a odrôd ruží, ktoré sa kombinujú podľa rôznych charakteristík.

Čítajte Viac

Nebudete prekvapiť nikoho ružovými kyticami alebo kvetinovými záhonmi, ale ruža s vekom alebo zátkou na víno je niečo nové! Hlavne dva výrobky sú vyrobené z ružových lístkov: víno a džem. Jedná sa o veľmi hodnotné diétne výrobky, bohaté na vitamíny a esenciálne mastné kyseliny, navyše akékoľvek výťažky z ruží majú protizápalový účinok a podporujú hojenie slizníc vnútorných orgánov.

Čítajte Viac

Ako je známe, na svete stále neexistuje žiadna čierna ruža. Detailná farba púčikov má stupeň "Black Baccara". V roku 2004 ho choval francúzsky chovateľ. Podľa opisu sa ruža "Black Baccarat" výrazne líši od iných odrôd hybridného čaju. Tieto rozdiely starostlivo preštudujte pred umiestnením tohto rezidenta do vašej záhrady.

Čítajte Viac

Rose "Westerland" (Westerland) - jedna z najlepších odrôd medzi sprejom a semi-pestrofarebných ruží. A to nie je márne, pretože okrem pozoruhodného vzhľadu má táto rastlina tiež dobrú odolnosť voči chorobám a mrazom. Nie kvet, ale zázrak pre každého záhradníka! Preto, ak sa rozhodnete zasadiť ho na svoj pozemok, určite sa nemeníte s výberom.

Čítajte Viac

Akékoľvek ruže sú kráľovské kvety, obľúbené férové ​​sex. Parkový vzhľad je však výnimočný: vrcholom anglického pútnického parkového ruže je neporovnateľná vôňa a prekvapivo zaujímavý tvar kvetov. Aké sú ďalšie vlastnosti týchto kvetov, ako vyzerajú a ako sa starať o nezbedné záhradné princezne, čítajte ďalej v článku.

Čítajte Viac