Záhradníctvo

Mulberry (Moraceae) - rastlina patriaca do rodu Mulberry (populárne nazývaná "moruše", strom vo výške 20 metrov). Tento rod zahŕňa viac ako 17 poddruhov rastlín, ktorých malým domovom je Perzia. Je pomerne ľahké rozpoznať moruše: má ozubené listy, pripomínajúce čepele a bobule, ktoré vyzerajú ako ostružiny.

Čítajte Viac

Na predaj sa často nachádzajú veľké voňavé tvrdé ovocie, ako jablká alebo hrušky, nazývané "kdoule". Má mnoho prospešných vlastností, ale pre maximálny pozitívny účinok rastliny je potrebné zabezpečiť dobré podmienky pre rast a rozvoj. Pokúsme sa zistiť, čo je kdoule a ako sa oň správne starať.

Čítajte Viac

Často sa stáva, že vrtošivým rastlinám, ktoré vyžadujú neustálu starostlivosť a starostlivosť, je venovaná zvýšená pozornosť a nenáročné sú spracúvané skôr nedbanlivo. Je to taká kultúra a je irga. Zvyčajne sa dá vidieť niekde na okraji dvora. Ale nie každý vie, že irga je jedinečná okrasná rastlina, ktorá je cenená v mnohých krajinách.

Čítajte Viac

Určite mnoho ľudí sa muselo aspoň raz zastaviť na jar pred niekým dvore alebo záhradou, nevedomky obdivovať neobvyklý obraz - luxusné ružové, biele alebo fialové kvety na krásnom a neživom strome bez listov. Kvitne magnóliu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že takýto zázrak môže byť kultivovaný len skúsenými záhradkármi, ktorí investovali značné prostriedky a vynaložili naň veľa úsilia.

Čítajte Viac

Rod Magnolia (z latiny. Magnolia) - najstarší rod kvitnúcich rastlín. Patrí medzi početné (viac ako 120 druhov) čeľade Magnolia, z ktorých niektoré sú mrazuvzdorné a rastú v oblastiach s miernym podnebím. Viete? Tento druh rodu bol spôsobený Charlesom Plumierom, ktorý ho pomenoval na počesť francúzskeho botanika Pierra Magnola.

Čítajte Viac

Arménsko je považované za miesto narodenia sladkých marhúľ. Už dlho sa pestuje v Indii a Číne. Vďaka globalizácii sa toto úžasné ovocie rozšírilo po celom svete. Marhuľa je strom odolný voči chorobám, ale v našich klimatických podmienkach môže byť ovplyvnený rôznymi hubovými chorobami. Preto, pestovanie marhule vo vašej záhrade, musíte sa pripraviť na boj proti chorobám tejto kultúry.

Čítajte Viac

Každý aspoň raz v živote, najmä v detstve, pochoval kamene v zemi. V kurze boli citróny, pomaranče, jablká. Oni rástli výhonky, ktoré dokonca dal niekoľko listov. Ale po niekoľkých mesiacoch buď vädnutie, alebo krovia rástli v plnom lístí, ktoré nieslo ovocie vôbec. Viete, ako pestovať marhuľu z kameňa doma?

Čítajte Viac

Človek žerie marhule po tisíce rokov. Voňavé plody majú vysoké chuťové vlastnosti a môžu rýchlo uhasiť pocit hladu, obohatiť telo o potrebné vitamíny a stopové prvky, a preto sú určené na použitie pri mnohých ochoreniach. Marhule majú nízky obsah kalórií (100 gramov výrobku obsahuje len 41 kcal), čo im umožňuje, aby ich konzumovali tí, ktorí sa snažia rozdávať kilá.

Čítajte Viac

Niekedy našu pozornosť priťahuje ker s tmavozelenými lesklými listami a svetlými plodmi. Vyzerajú tak atraktívne, že ich chcem vyskúšať. Toto je euonymus. Sú jedlé plody eukonymu a kde by sa mali pripisovať jedovatým alebo liečivým rastlinám? Euonymus má viac ako 200 druhov a je široko používaný v záhradnom dizajne.

Čítajte Viac

Mandľ je strom alebo ker z rodov sliviek. Vlasť rastliny je považovaná za stredomorskú a strednú Áziu. V súčasnosti sa pestuje v Číne, USA, na Kryme a na Kaukaze, v Rusku, na Slovensku av Českej republike, na Morave. Mandľ obyčajný Mandľ obyčajný sa delí na dva poddruhy: divoké (horké) mandle a sladké mandle.

Čítajte Viac

Z veľkého množstva nástrojov určených na starostlivosť o záhradné rastliny je tento strojník jedným z najznámejších v tom zmysle, že aj málo ľudí, ktorí sa zaujímajú o záhradkárstvo, chápu názov nástroja pre to, na čo je určený. Viete? Prvé záhradnícke nožnice, ktoré sa objavili na začiatku 19. storočia, boli podobné súčasným nožniciam a boli použité na rezanie viniča.

Čítajte Viac

Každý záhradník má svoje obľúbené rastliny. Často hlavnou atrakciou a miláčikom sa stáva chutná sladká slivka rastúce v záhrade. Slivka je dobrá nielen pre svoju chuť, má veľa liečivých vlastností. Toto ovocie je bohaté na horčík, železo, zinok, vitamín C a v procese rastu akumuluje vitamín B2, ktorý podporuje metabolizmus sacharidov.

Čítajte Viac

V oblastiach moderných letných obyvateľov, je čoraz viac možné vidieť exotické a nezvyčajné rastliny, ktoré nielen vykonávajú dekoratívne funkcie, ale môžu tiež priniesť užitočnú úrodu. Preto v tomto článku budeme hovoriť o jednej z týchto rastlín, známych hneď pod niekoľkými "menami": zizifus, unabi a čínske dátumy.

Čítajte Viac

Kyselina boritá je nevyhnutná pre všetky plodiny ovocia, zeleniny, bobuľovín a okrasných plodín. Chráni ich nielen pred patogénnymi mikróbmi, ale tiež zvyšuje výnosy, prispieva k zvýšeniu obsahu cukru. Výsledkom je chutné, vysoko kvalitné ovocie. Okrem toho, ošetrené rastliny nie sú vystavené hnilobe, ich plody nie sú praskliny z nadmernej vlhkosti.

Čítajte Viac

Tunbergia vstupuje do čeľade acanthaceae. Jej vlast je považovaný za trópy Afriky. Existuje asi 200 druhov. Názov závodu bol na počesť švédskeho prírodovedca Karla Petra Thunberga. Kvet má ešte ďalšie meno - "čiernooký suzane". Hovorím to preto, že farba stredu kvetu - tmavo fialová.

Čítajte Viac

Maple je veľmi populárny strom. Nachádza sa všade: v mestských parkoch a námestiach, v lese, na letných chatách. To priťahuje pozornosť vďaka krásne prelamované lístie a koruny, nezvyčajné ovocie. Zvlášť krásne na jeseň, keď sú jeho listy maľované v jasných farbách jesene: žltá, oranžová, fialová.

Čítajte Viac

Čerešňová slivka, ktorú mnohí ľudia považujú za slivku, je dôsledne spojená s vedomím s teplým juhom. A ja som chcela, aby slivka bola pôvodom v moskovskej oblasti, navyše bola reprezentovaná najlepšími odrodami. Tieto odrody boli chované len kvôli slivke, s ktorou slivka a krížil. Teraz je slivka na predmestí taká dôležitá ako v subtropoch.

Čítajte Viac

Pre mnoho ľudí je vtáčia čerešňa vždy spojená s nástupom jari, pretože je to jej vôňa, ktorá napĺňa čerstvý jarný vzduch a ako kvety vtáčej čerešne inšpirujú inšpiráciu. Tento typ rastliny je extrémne nenáročný na vybranú pôdu, jej kvalitu, organické zloženie, ako aj napájanie a osvetlenie.

Čítajte Viac