Kačacie plemeno

Mnohí záhradníci a tí, ktorí majú súkromné ​​pozemky, chov zvierat doma. V prítomnosti dostatočného množstva krmiva pre chov zvierat nie je vôbec ťažké, najmä preto, že výhody takéhoto povolania sú značné. Nemáte len mäso, ale všetko viete o jeho pôvode.

Čítajte Viac

V každom súkromnom sektore sa nachádza hydinársky dvor, kde žijú kurčatá. Mnohí sa však domnievajú, že kuracie mäso sa stalo každodenným, ale kačacie mäso sa považuje za pochúťku. Prakticky každý farmár sa snaží pestovať svoje domáce kačice. Správne výber na chov jedného alebo iného plemena kačíc, môžete veľmi dobre poskytnúť svoj stôl s chutným mäsom, a tiež veľmi dobré peniaze predávať.

Čítajte Viac

Kačica Bashkir je považovaná za jednu z najlepších plemien vajec a mäsa. Okrem toho je nenáročný na starostlivosť, lacný a vyznačuje sa silnou imunitou a vytrvalosťou. Zvláštnosti pestovania kačice Bashkir, jej výhody a nevýhody budú diskutované v tomto materiáli. Popis plemena Zoznámte sa s hydinou začať stručným popisom.

Čítajte Viac

Dnes ponúkame možnosť pozornosti modrého favorita, ktorý je bežný medzi farmármi v plemene domácich kačíc: zoznámte sa s charakteristickými vlastnosťami kačice, opisom jej zásluh a rôznych fotografií. Blue Favorite je plemeno kačíc, ktoré nedávno vstúpilo na trh a získalo mimoriadnu popularitu medzi farmármi.

Čítajte Viac

Predmetom dnešného článku je Star-53 brojlerová kačica, ktorá sa tiež nazýva "pekinská kačica". Je to skvelá alternatíva k obyčajným domácim kačíc, keďže tendencia k zdravému životnému štýlu nás povzbudzuje k odmietaniu tukových jedál. Pekinská kačica dáva veľké množstvo chutného, ​​ale nie mastného mäsa, čo je odlišné stravovacie vlastnosti.

Čítajte Viac

Ak ste v hydinárskom priemysle noví a rozhodnete sa začať svoje skúsenosti s chovom kačiek, „peking“ je najlepšou voľbou pre začiatok! Это довольно старая, проверенная порода мясной птицы, которая успешно используется в селекции для разведения все новых и новых видов.Tieto kačice sa chovajú všade v priemyselnom meradle a na malých farmách a vďaka svojej nenáročnosti, rýchlemu rastu a veľmi chutnému a vyváženému mäsu získali dobrú povesť.

Čítajte Viac

Kačica Gogol je vták z rodiny kačiek s pomerne širokým biotopom a jasnými externými údajmi, pre ktoré je považovaný za jeden z najfarebnejších druhov svojej rodiny. Kde sa tento vták usadí, čo sa živí a aké sú jeho spôsoby života - tieto a ďalšie otázky sa budú ďalej posudzovať v článku. Opis a charakteristika druhu Spoločný Gogol je stredne veľká potápačská kačica s výraznými vonkajšími vlastnosťami.

Čítajte Viac

Hybridné plemená hydiny sú odvodené s cieľom zlepšiť ukazovatele výkonnosti, kombinovať prednosti viacerých plemien, aby sa vyhladili nevýhody. Tento článok je venovaný Mulardovmu hybridu, v ňom sa zoznámime s históriou a popisom plemena, ako aj s tajomstvom pestovania. História plemena Slovo "mulard" je požičané z anglického jazyka a pochádza z mien "kačica pižmová" a "kačica divá", čo znamená pižmo kačica a kačica divá.

Čítajte Viac

Považuje vlastník každého poľnohospodárskeho podniku už príliš neskoro na to, aby rozhodol o otázke, ktorý druh hydiny je ľahký a ekonomický pri pestovaní a údržbe. A ak už máte alebo ste mali kurčatá, morky, husi, kačice, najmä predstaviteľov plemena Bashkir, sú tiež dobrou voľbou pre mäsové a vaječné výrobky.

Čítajte Viac

Blagovarskaya kačica je vták, a to nielen zdobenie každý dvor s jeho atraktívny vzhľad, ale aj schopný potešiť s veľkým množstvom vajec a chutné mäso. Jednoduchý obsah a nenáročnosť z neho robí dobrý doplnok poľnohospodárov a poľnohospodárstva. Pokojná dispozícia, dobrá produktivita, odolnosť voči chorobám - to všetko robí kačku nádhernou hydinou.

Čítajte Viac

Mimoriadne krásna americká kačica Cayuga je frekventantom rôznych medzinárodných poľnohospodárskych výstav. A to nie je prekvapujúce, pretože jeho unikátne čierne perie s nazelenalým odtieňom a výrazným kovovým leskom ho robí jedinečným medzi inými plemenami. Vzhľad však nie je jedinou výhodou vtáka, má tiež vysokú mieru produktivity, výborne sa nesie a mäso má jemnú, delikátnu a lahodnú chuť.

Čítajte Viac

Slovo „brojler“ okamžite pripomína kurčatá, ale kačice majú tiež rané plemená. Jedným z nich je agidel s bielymi kačicami. Zástupcovia tejto krajiny sa dobre chovajú na farmách a doma. Popis a charakteristické črty plemena Broiler kačacie agidel, odvodené z kombinácie rôznych plemien, kombinuje ich hlavné výhody.

Čítajte Viac

Pri rozhodovaní o chove domácich kačiek je predovšetkým potrebné určiť plemeno, pretože v závislosti od regiónu sa necíti dobre každý druh. Cross Temp je nádherný snehobiely predstaviteľ kačacej rodiny, ktorý sa cíti skvele na území Ukrajiny, Ruska a Bieloruska.

Čítajte Viac

Niekedy sa voľba plemena vtákov na domáce šľachtenie stáva problémom, pretože na svete je to okolo 84. Odporúčame začať s jasným definovaním cieľov obsahu vtákov. Ak je hlavným cieľom získať mäso, potom stojí za to vybrať si z plemien mäsa. Ak chcete získať vajcia z vtákov, potom sa musíte pozrieť na plemená vajec.

Čítajte Viac

V posledných rokoch významne vzrástol záujem o chov neobvyklých indiánskych kačiek s našimi farmármi a chovateľmi hydiny. A to nie je prekvapujúce, pretože vták má krásne vajcia-kladenie a je známy pre veľmi chutné, šťavnaté a jemné mäso. Chov kačíc však bude úspešný len vtedy, ak budú dodržané určité pravidlá a podmienky.

Čítajte Viac

Tam je kategória vtákov, ktoré sú chované nie pre mäso alebo vajcia, ale kvôli ich hlasný a drafty hlas - to sú kačice kačice. Sú asistentmi poľovníkov pri chytaní divokých kačíc, priťahujú ich zvukovými signálmi. Poďme sa dozvedieť viac o tom, ako si vybrať, starať sa a chovať takéto vtáky.

Čítajte Viac

Brojlery sa nazývajú umelo odchované krížence hybridov zvierat, ktoré patria do smeru mäsa. Brojler kačice, rovnako ako kurčatá, rýchlo pribúdajú na váhe, čo umožňuje 1,5 mesiaca po nákupe denných kačiat, aby sa dospelý s maximálnou hmotnosťou. Potom budeme hovoriť o výbere mladých brojlerov a vytvorení nevyhnutných podmienok pre ich udržiavanie.

Čítajte Viac

Nielen v hydinárskych farmách, ale aj v mnohých dvoroch spolu s kurčatami často obsahujú kačice. Rozmanitosť skál je veľmi veľká. V tomto článku budeme hovoriť o šedej ukrajinskej kačice. Pôvod šedej ukrajinskej kačice Táto kačica vďačí za svoj pôvod špecialistom ukrajinského Výskumného ústavu chovu hydiny.

Čítajte Viac

Niekedy v mestských rybníkoch alebo v súkromných domácnostiach sa nachádzajú krásne kačice neobvyklej oranžovej farby. Pomerne veľký vták priťahuje pozornosť a ľudia sa často pýtajú na jeho pôvod a prostredie. Dnes v článku budeme podrobne rozprávať o červenej kačici a jej chove. Pôvod a distribúcia Červenej kačice, čiže Ogar, je zástupcom rodiny Duckovcov z Anseriformes.

Čítajte Viac

Kačice už dlho priťahujú poľnohospodárov kvôli ich nízkemu dopytu a produktivite. Zvlášť cenené mäso z hydiny, zdravé a jemné chuti. Dnes zvažujeme obľúbené plemená bielych kačíc, ich vlastnosti a nuansy chovu. Prečo sú biele kačice Farba vtáčieho peria závisí od prítomnosti určitých pigmentov a odovzdáva sa z generácie na generáciu.

Čítajte Viac