Ako si vybrať najlepší polykarbonátový skleník: odborné poradenstvo

Pravdepodobne najprv majitelia letných chatiek plánujú inštalovať skleník. Skúsení záhradníci, napriek dlhodobému pestovaniu zeleniny v otvorenom teréne, tiež prichádzajú k potrebe vybudovať chránený prístrešok. Tu s akým krytom, akú formu a veľkosť je potrebné vedieť.

Koniec koncov priemysel ponúka širokú škálu rôznych skleníkov a obsahuje návod na montáž polykarbonátového skleníka. Ako si vybrať vhodný skleník, vzhľadom na veľké rozdiely v cenách, formách a náteroch. K tomu je potrebné poznať výhody a nevýhody skleníkov na predaj.

Ako si vybrať správny skleníkový polykarbonát?

Všetky skleníky ponúkané na predaj sú rám a kryt, Povedzme si viac o každom, aby ste sa mohli sami rozhodnúť, ktorý polykarbonátový skleník je najlepší, ako aj to, ako posilniť rám skleníka v krajine.
Toto vám pomôže umiestniť video nižšie.
//www.youtube.com/watch?v=1GNbyfTwHfA

rám

V skleníkoch inštalovaných v záhradách a chalupách môže byť rámec:

 • plastu;
 • drevo;
 • kov;
 • Hliník.

Každý z rámcov má výhody a nevýhody.

plastický

Pravdepodobne najviac lacné skleníkové rámy, Okrem toho nie sú hniloby, nepodliehajú korózii a nepotrebujú ďalšie ošetrenie. Toto sú parametre, ktoré možno pripísať plusy tohto rámca.

Keď už hovoríme o tom, ako si vybrať skleník z bunkového polykarbonátu, zaznamenávame nevýhody.

Veľmi komplikovaná inštalácia. Kvôli nepretržitému systému výroby skleníkových plynov sú nezrovnalosti komponentov pomerne časté. Ľahké zaťaženie snehom, Zatiaľ čo v Moskve je priemerná záťaž snehu asi 140-160 kg na meter štvorcový. Ani voliteľné stojany nemusia pomôcť.

A hlavnou nevýhodou takýchto rámov je ľahkosť. Vyžaduje dobré pripevnenie k zemi alebo základu.

drevo

Počas dňa sa dobre zohrieva, v noci, keď sa ochladí, uvoľňuje teplo a udržuje teplotu. Ľahký upevňovací materiál. Pravdepodobne to Jediné výhody výroby dreveného rámu.

Povedzme o nedostatkoch.

Inštalácia rámu trvá veľa času, žiaduce ošetrenie ľanovým olejom alebo lakom aby sa spomalila hniloba spôsobená vysokou vlhkosťou, je potrebné vdychovanú časť regálov ošetriť dechtom alebo, ak je to možné, opláštiť strešným papierom, aby sa spomalilo hnitie.

hliník

Dá sa povedať najlepšia možnosť.

 • Hliník nekoroduje;
 • Odolné voči vlhkosti;
 • Relatívne jednoduché, ak potrebujete preniesť na iné miesto.

Ak nie je z viacerých dôvodov zvážiť použitie tejto možnosti.

 • Rýchle vyžarovanie tepla v noci a v dôsledku toho vytvorenie chladných zón okolo rúrok.
 • Veľmi veľká cena;
 • Neschopnosť opustiť krajinu v dôsledku krádeže neželezných kovov.

kov

Kovové konštrukcie skleníkov sú vyrábané z rôznych typov profilov, V, M a P - tvar. V tvare V a M, podľa mnohých recenzií, sa odporúča len v miestach s malou snehovou pokrývkou v zimnom období. P - tvar je oveľa silnejší. Ale on nemôže odolať zaťaženiu snehu viac ako 110-120 kg na meter štvorcový.

Najlepšou voľbou pre podmienky Uralu a Sibíri sú pevné oblúky zo štvorcovej rúrky nie menšej ako 25 × 25 mm, s hrúbkou steny najmenej 1,5, výhodne 1,8 mm.

Je potrebné venovať pozornosť tomu, či je potrebné farbenie na ochranu pred nadmernou vlhkosťou vo vnútri budovy. náklady opustiť túto možnosť v prospech pozinkovaných oblúkov, V opačnom prípade po dvoch, troch rokoch budete musieť odstrániť polykarbonátové panely pre starostlivé prekreslenie oblúkov vášho skleníka.

Nespadajú na záruky predajcov, že ich skleník je "vynikajúcej kvality a lacné." Tam, kde je "voľný syr", si myslím, že nie je potrebné pripomenúť. Polykarbonátové skleníky: ako si vybrať to najlepšie je celé umenie!

Vonkajší kryt

sklo

Dobré pokrytie pri stavbe skleníkov so strmými svahmi strechy, Nevýhodou je malé zaťaženie snehom, ako aj potreba silného základu, inak bude budova viesť a sklo praskne.

Tento variant povlaku je vhodnejší pre zimný skleník za predpokladu, že sa použije jednokomorové dvojsklo.

film

Relatívne dobrá voľba, najmä ak je fólia špeciálna s vysokou schopnosťou prenášať ultrafialové žiarenie. Ďalšie výhody možno pripísať jednoduchosť inštalácie a dodávky.

Hlavnými nevýhodami sú krehkosť a potreba čistiť film na zimné obdobie.

polykarbonát

Ideálne pre pokrytie, Polykarbonát je schopný zaujať požadovaný tvar a odolať značnej záťaži podľa určitých pravidiel pre výber a starostlivosť o skleník.

Ak sa chystáte pestovať veľký sortiment rastlín, potom najlepšou možnosťou je kúpiť transparentný polykarbonát. Aký polykarbonát sa používa v skleníkoch?

Dbajte na hrúbku plechu. Ak je menej ako 4 milimetre, potom by ste nemali kupovať. Aj keď je to možné, za predpokladu, že povlak rámu s dvoma vrstvami polykarbonátu.

Veľmi dobrý výkon pre plechy s hrúbkou 6 milimetrov, ktoré majú ďalšiu vnútornú vrstvu, ktorá neumožňuje hromadenie kondenzátu vo vnútri skleníka vyrobeného z polykarbonátu. Najlepší špecialisti podľa názoru a na opravu vlastných rúk sú polykarbonátové skleníky.
Venujte pozornosť prítomnosť povlaku, ktorý chráni polykarbonát pred poškodením vplyvom UV žiarenia, A tiež nezabudnite na základ pre skleník z polykarbonátu.

Vrstva, ktorá chráni pred ultrafialovým žiarením počas inštalácie by mala smerovať nahor. Opačne sa tým zníži životnosť polykarbonátu namiesto uvedených 10 (skutočne okolo 15) na 3, maximálne 4 roky.

Nie je vhodný ani na použitie listov označených ako "na použitie v interiéri". Nemajú ochranu pred vystavením slnku. Na ochranu najčastejšie používanej metódy nanášania laku.

Nemali by ste kupovať listy z polykarbonátu, ktorý je označený "Economy". To je znakom prítomnosti recyklovaného polyméru, ktorý znižuje pevnosť polykarbonátových dosiek.

Správne vybrať skleník z polykarbonátu vám pomôže video nižšie.

zistenie

Takže ste sa rozhodli z toho, čo budú oblúky skleníkového rámu, a tiež ste sa rozhodli pre hrúbku polykarbonátových dosiek na podlahe. Zvážte nákup špecializovaného hardvéru. To zahŕňa položky držanie polykarbonátu bezpečne na svojom mieste, okrem zlomov polymérov a vody, ktorá cez ne vniká.

Polykarbonátové dosky majú voštinovú štruktúru a odkryté kanálové póry sa objavujú pri priečnom rezaní. Nepočúvajte, ak hovoria, že môžete pásku zapečatiť.

Pri opakovanom vystavení vlhkosti a slnku sa lepiaca páska uvoľní a mikroorganizmy sa dostanú do otvoreného kanála. Výsledkom je zníženie prenosu svetla a tiež váš skleník bude svietiť farbou „zelenej, močiarnej“. Spracovanie sa vykonáva tesniacou páskou prepúšťajúcou paru.

Vnútorné vybavenie

Ak nie je možnosť žiť v letnej chate alebo často prísť na udržanie mikroklímy v skleníku a zalievanie, potom premýšľať o automatickom napájaní systému. Najčastejšie vyžaduje sa vedenie hadicenad úrovňou zásobníka na skleník a senzora času zavlažovania.

Ak sú vetracie otvory, nainštalujte automatický ventilačný systém, ktorý zabezpečí potrebnú teplotu počas celého dňa.

Prednosti dobrých polykarbonátových skleníkov

 • Odolnosť voči poškodeniu v porovnaní so skleníkom zo skla a filmu;
 • Polykarbonát v dôsledku plasticity môže poskytnúť akúkoľvek formu skleníka;
 • Maximálna priepustnosť svetla do zariadení;
 • Dlhá životnosť v porovnaní so skleníkami z iných materiálov.

nedostatky

Snáď najvýznamnejším zo všetkých zistených nedostatkov je jeho vysoká cenav porovnaní s cenami skleníkových plynov z iných materiálov.

Ako si vybrať skleník z polykarbonátu - tipy od skúsených záhradkárov. Ak neexistujú žiadne pokyny pre montáž skleníka, potom sa nezaoberajte amatérskymi aktivitami.

Pozvite špecialistu. Po založení skleníka môžete začať dlhodobú prevádzku, ktorá vám a rodine poskytne pestované ovocie.

Teraz viete, ktoré skleníky sú dobré a ktoré nie sú polykarbonátové. Ak máte záujem o to, ako postaviť skleník z dreva pod polykarbonát sami, postupujte podľa odkazu.

Znova si vyberte správny skleník sledovaním videa.

Loading...