Budovy

Mnohí záhradníci, ktorí sa rozhodli vybudovať skleník na mieste, nemyslia na nadáciu, ktorá je pre neho spoľahlivá. Samozrejme, skleník nie je kapitálovou štruktúrou a zaťaženie pôdy z neho je malé. Mnohí sa preto domnievajú, že spoľahlivý základ je potrebný len pre kapitálové záhradné budovy a obyčajný ľahký skleník možno umiestniť priamo na zem.

Čítajte Viac

Vidiecky dom alebo chata je najvhodnejšia na usporiadanie vlastnej malej udiarne, ktorá umožňuje kedykoľvek vychutnať si chutné údené mäso, slaninu, hydinu alebo ryby. Konštrukcia udiarne si nevyžaduje titánske finančné náklady ani mimoriadne hlboké znalosti o stavbe a výsledok prevýši všetky očakávania, pretože žiadna z najsofistikovanejších lahôdok v obchode sa nedá porovnať s domácimi jedlami varenými vlastnými rukami.

Čítajte Viac

Samozrejme, bez stodoly na pozemku je pomerne ťažké. Rovnaký záhradný nástroj zložený. Semená. Úroda zozbieraná. Bike. Koliesko. Áno, veľa vecí. Aby nedošlo k pretiahnutiu celého domu, je tu kôlňa. Samozrejme, môžete si najať staviteľov a urobia všetko za vás. Ale je celkom možné, aby stodola vlastnými rukami, ak viete, ako sa líši od skrutky.

Čítajte Viac

Naše rastliny sú našimi miláčikmi, ale veľmi často s nimi nemôžeme byť nepretržite. Ak ste oboznámení s týmto problémom, dávajte pozor na automatické zavlažovanie záhrady a zeleninové záhrady - to nielen ušetrí vám z denných návštev chaty, ale aj ušetriť peniaze. Nemyslite si, že "automatické" zahŕňa nejaké dômyselné zariadenie, ktoré navyše bude stáť pekný cent.

Čítajte Viac

K bytu patrí pivnica na ovocie, zeleninu, rôzne výrobky a potreby. Vzhľadom na úroveň vlhkosti a podporovaný teplotný rozsah, pivnica slúži ako akýsi "chladič" pre výrobky, a umožňuje, aby boli čerstvé po dlhú dobu. Pivnica je často potrebná v vidieckych domoch a chalupách.

Čítajte Viac

Pri zariaďovaní prímestskej oblasti musíte v prvom rade vykonať distribúciu svojho územia pod potrebným a vyžadujúcim počiatočnú pozornosť budovy. Ich súčasťou je kúpeľňa alebo WC. Bez neho bude pobyt rovnako nepohodlný ako každá iná miestnosť alebo objekt. Konštrukcia toalety sa musí vykonávať v súlade s hygienickými požiadavkami opísanými v regulačných dokumentoch.

Čítajte Viac

Už nie je možné stretnúť sa s nešikovnou osobou zo slamy v poliach a záhradách našej vlasti. Ide o strašiaka! Legrační bábika po stáročia chránila úrodu pred smrťou. A teraz zabudli a márne. Možno, že strašiak už nie je užitočný ako ochránca pred malými zvieratami alebo vtákmi. Estetická zložka však nebola zrušená.

Čítajte Viac

Pre kŕmenie vtákov môžete nezávisle vyrábať podávače alebo kŕmne stoly z rôznych šrotových materiálov. Plastové fľaše, kartónové krabice alebo preglejky sa najčastejšie používajú na kŕmidlá. Hotová konštrukcia je zavesená na stĺpe alebo strome a môže byť tiež namontovaná na stenu budovy.

Čítajte Viac

Záhradné cesty sú viac ako len vinutie, ktoré vám umožní pohodlne sa pohybovať po záhrade. To nesie len funkčné zaťaženie, ale aj prvok dekorácie vašich stránok. Preto je veľmi dôležité, aby ich vzhľad harmonicky zapadal do celkového štýlu krajiny.

Čítajte Viac

Kvetinový plot je veľmi zvedavá a krásna vec. Dĺžka plota sa môže líšiť v závislosti od želania zákazníka. Súhlasím, často sa môžete stretnúť s otázkou, že inštalácia vysokého plota je nerozumné rozhodnutie. To môže byť spôsobené mnohými vecami, vrátane estetiky.

Čítajte Viac

Žiadna moderná predmestská oblasť sa nedá predstaviť bez útulného altánku, kde môžete piť voňavý čaj, posedieť s priateľmi alebo len dýchať čerstvý vzduch a zároveň si vychutnávať prírodu. Kvalita odpočinku závisí od toho, ako vyzerá altánok. Letný altánok Letný altánok je jedným z najdôležitejších prvkov na pozemku vidieckeho domu.

Čítajte Viac

Pri rozhodovaní sa zapojiť do pestovania hrozna treba mať na pamäti, že táto rastlina je podobná lian, nemá určitý tvar, preto potrebuje podporu. Prvé dva roky po vysadení kríkov hrozna vyžadujú dočasnú podporu. O dva roky neskôr je potrebné vybudovať trvalú podporu.

Čítajte Viac

Vrchlík je druh strešnej konštrukcie, ktorý je navrhnutý tak, aby chránil pred všetkými druhmi zrážok. Tieto stavby boli pôvodne postavené v obciach. O niečo neskôr, markízy začali byť postavené ako prístrešok pred dažďom na ulici police a trhy. Generácia po generácii, storočie po storočí, viedla k tomu, že rozsah prístreškov sa stal neobvykle širokým.

Čítajte Viac

Získanie bohatej úrody uhoriek v otvorenom poli v našej nepredvídateľnej klíme je takmer nemožné. Preto sa čoraz viac pestovateľov zeleniny rozhoduje pre seba možnosť pestovania uhoriek v skleníkoch. Avšak aj pri tejto metóde stojí za to naučiť sa základné pravidlá a naučiť sa tajomstvo získania maximálneho množstva ovocia počas letného obdobia.

Čítajte Viac

Skúsení záhradníci vedia, že sadenice pestované na ulici sú oveľa silnejšie ako izbové rastliny. Na začiatku prvých teplých dní je vhodnejšie odstrániť semenáčiky rastlinných plodín z priestorov tak, aby sa stávali temperovanými a zvyknutými na čerstvý vzduch. Na jeho ochranu počas tohto obdobia sa využívajú špeciálne skleníky a minipary.

Čítajte Viac