Vývoz

Čína obišla Turecko a stala sa najlepším vývozcom ruských potravinárskych výrobkov. Na konci roka 2016 dosiahol celkový vývoz potravín v Číne viac ako 1 miliardu USD. Rusko má všetky šance stať sa jedným z kľúčových dodávateľov potravín v Číne, spolu s USA, Brazíliou, Austráliou, Thajskom a ďalšími krajinami.

Čítajte Viac

Do roku 2020 plánuje Bielorusko zvýšiť vývoz produkcie plodín na 500 miliónov dolárov, uviedol šéf oddelenia zahraničnej hospodárskej činnosti Ministerstva poľnohospodárstva a potravinárstva Bieloruskej republiky Aleksey Bogdanov 16. februára. V roku 2016 dosiahol vývoz rastlinných výrobkov úroveň 380 miliónov dolárov a v roku 2020 by mala krajina dosiahnuť hodnotu 500 miliónov dolárov.

Čítajte Viac

Analytici CJSC Rusagrotrans znížili prognózu vývozu ruského zrna vo februári 2017 na 1,8-2 mil. Ton, na rozdiel od predchádzajúcej prognózy, ktorá bola 2,3-2,4 mil. Ton. Okrem toho objem exportu v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka výrazne poklesne, čo oznámil 20. februára zástupca riaditeľa pre strategický marketing a korporátnu komunikáciu Rusagrotrans, Igor Pavenský.

Čítajte Viac