Články

Dnes je v takmer každej dedine v domácnosti krava a niekedy ani jedna. Ľudia chovajú toto zviera kvôli ich vysokej produktivite, to znamená, že obsah kravy sa vypláca vďaka mlieku a mäsu. Často sa však môžete stretnúť s takou situáciou, keď zviera začalo "chradnúť". Najčastejšie je to príznak ochorenia, ako je leukémia.

Čítajte Viac

Dokonca aj človek ľahostajný k sladkostiam, uvedomujúc si výhody medu, občas kupuje džbán pre seba, aby si dobil svoje batérie a zlepšil svoje telo. Ale len málo ľudí vie, že existuje aj iný druh tohto prekvapivo užitočného produktu. Je to o mede divokých včiel. Áno, áno, toto je presne ten dezert, ktorý všetci medveďi tak veľmi milujú.

Čítajte Viac

Medunitsa - je jednou z mála rastlín, ktorých prospešné vlastnosti potvrdzuje aj netradičná a oficiálna medicína. Okrem toho sa medunitsa používa aj pri varení, čo z neho robí neoceniteľného obyvateľa kvetinového záhonu a záhrady. Chemické zloženie pľúc v našej krajine, aby našiel plúška v prírodnom prostredí, je veľmi jednoduché, ale záhradníci ho často propagujú na svojich pozemkoch.

Čítajte Viac

Usporiadanie územia susediaceho s dachou často poskytuje výsadbu rôznych okrasných rastlín. Bohužiaľ, väčšina z nich je milujúca a v tieni len chradne. Ale čo keď sa väčšina miesta nachádza presne v tieni? Odpoveď je jednoduchá - zasadiť plúc. Jej kvety budú vynikajúcou dekoráciou každej záhrady, a jednoduchosť z hľadiska starostlivosti vám umožní stráviť veľa času na tejto rastline.

Čítajte Viac

Ukrajinci spotrebovali v roku 2016 približne 827 tisíc ton bravčového mäsa a mäsových výrobkov, čo je o 6,7% viac ako pred rokom. Uvádza to analytické oddelenie Asociácie "Ukrajina ošípaných" s odkazom na údaje Hospodárskeho diskusného klubu. Vlaňajšie využívanie bravčového mäsa predstihlo svoju predvídateľnú úroveň.

Čítajte Viac

HM.CLAUSE - osivárska spoločnosť, tvorca populárneho typu paradajok Raf, na významnej medzinárodnej výstave predstavila novú paletu paradajok s jedinečnými vlastnosťami z hľadiska chuti, tvaru a štruktúry. Vďaka prítomnosti niektorých španielskych firiem zodpovedných za jeho výrobu a distribúciu, vrátane Casi, Palma, Biosabor a Agrupalmeria, si hostia mohli vychutnať ochutnávku, ktorá im umožnila ochutnať jedinečnú chuť vďaka dokonalej rovnováhe medzi kyslosťou a sladkosťou.

Čítajte Viac

Pôvabná tropická kvetina vallota s jasnou nasýtenou fialovou farbou bude úžasnou dekoráciou v každom dome. Rastlina je úplne nenáročný v starostlivosti, nevyžaduje špeciálne podmienky biotopov, takže je ľahké pestovať doma. Popis Vallota, alebo ako sa nazýva aj "ohňová ľalia", je baňatý tropický závod rodiny Amaryllid, ktorý je domovom Južnej Afriky.

Čítajte Viac

Kórejská kuchyňa sa postupne plíži na náš stôl a postupne stráca svoj exotický status. V súčasnosti sa tapas nachádza v špecializovaných predajniach av supermarketoch a na trhoch s potravinami. A korenené šaláty sú veľkým občerstvením av kombinácii s varenými alebo vyprážanými zemiakmi sa premenia na slávnu večeru.

Čítajte Viac

Ukrajina bola vždy známa svojimi poľnohospodárskymi úspechmi, a ak ste už dokázali obsadiť najvýhodnejšie miesta v agronomických trhových vzťahoch spustením mnohých úspešných startupov, potom je pre vás skvelá správa. 15. februára 2018 sa uskutoční 104. bitka pri štarte a Agro, organizovaná investičnou platformou Startup.

Čítajte Viac

V zime, telo trpí nedostatkom vitamínov, a za účelom doplnenia ich dodávky, sme radi otvoriť letné prázdniny: kompóty, džúsy, džemy, zaváraniny, želé. Medzitým, v džeme, 20% počiatočného množstva vitamínu C zostane, zatiaľ čo príprava kompót bobule sú menej vystavené tepla a zachovať vitamíny lepšie, okrem toho, krátkodobé vykurovanie je zamerané na odstránenie vzduchu z produktu a zničenie enzýmového systému, ktorý oxiduje vitamíny.

Čítajte Viac

Staré francúzske plemeno kurčiat Barbados už dlho získal rešpekt ruských poľnohospodárov. A to nie je prekvapujúce, pretože cudzí vták je nenáročný na starostlivosť, veľmi rýchlo sa prispôsobuje drsnému podnebiu a dáva skutočne výnimočné, chutné mäso. Dozvieme sa o tom viac. Historické pozadie V malom francúzskom mestečku Barbezieux boli kurčatá Barbaze prvýkrát chované pred niekoľkými storočiami.

Čítajte Viac

Zemiaky "Tuleyevsky" - odroda dominantná na poli podnikateľov a súkromných domácností. Je veľmi plodná a ľahko sa čistí. Koreňová plodina nevyžaduje špeciálne podmienky na pestovanie, ale nebude to skôr, aby sme študovali všetky vlastnosti odrody. História chovu Odroda bola vyšľachtená chovateľmi Výskumného ústavu Kemerovo (Sibír).

Čítajte Viac

Hladká tráva na jasnom trávniku je ideálnym riešením, ktoré sa snaží dosiahnuť mnoho majiteľov parciel a pozemkov. Avšak, nie každý môže vyrovnať s "ostrihanie", a dôvodom zlyhania často spočíva v nesprávnom výbere kosačky na trávu. Vlastnosti moderných kosačiek na trávu Technika na kosenie trávy, vrátane burín, má niekoľko skupín, určených na prácu v rôznych oblastiach.

Čítajte Viac

V Rusku sa mladí vedci chválili novým úspechom - jednorazovými nádobami z jedlých materiálov. Suroviny na výrobu dosiek a skiel neboli známe polyméry a celulóza, ale ... jablčná omáčka. "Keď ľudia počujú o našom vynáleze, sú skeptickí k týmto informáciám," hovoria vývojári z mesta Samara.

Čítajte Viac

Uzavretý cyklus výroby prepeličieho mäsa riadil začínajúci farmár z Ukrajiny. Nikolai Kuzmenko sa podarilo nielen pestovať pole organických proso pre krmivo pre vtáky, ale tiež vyvinula unikátne zariadenie na výrobu bioplynu, ktoré mu umožňuje vyrábať organické hnojivo. Štyri roky podnikavý poľnohospodár poskytuje svojej krajine živiny a bioplyn.

Čítajte Viac

Mliečna rastlina "Galaxy", ktorá sa nachádza v Gatchina, nedávno sa konala zasadnutie Rady vedúcich správ miest a obcí Leningradskej oblasti a predstavil inovatívny systém pre monitorovanie mliečnych výrobkov. Názov tohto systému je stručný a zvučný - "Check!" Podľa vývojárov systému, Rusi ešte nevideli a sú teraz schopní sledovať všetky úrovne výroby mlieka a mliečnych výrobkov.

Čítajte Viac

Vinice v regióne Odessa tento rok potešili nebývalú úrodu - poľnohospodári zozbierali rekordný počet plodov elitných odrôd zavedených z Francúzska. Ukrajinským poľnohospodárom sa podarilo získať viac ako päť tisíc ton hrozna, ktoré sa väčšinou spracovávajú na šumivé vína. Cena tohto hrozna je impozantná - odborníci uznali túto odrodu najdrahšiu na Ukrajine.

Čítajte Viac

16 európskych štátov sa rozhodlo zjednotiť sily a vydať sa na vojnovú cestu proti globálnemu otepľovaniu: obyvatelia sa nemôžu vzdať problému letného sucha a masových požiarov. Lídri európskych krajín deklarovali svoju túžbu zjednotiť sa tvárou v tvár „globálnemu nepriateľovi“ v rámci kampane na rozšírenie medzinárodného úsilia o riešenie problému hromadného otepľovania.

Čítajte Viac