Koriander

Cilantro ovocie, alebo, ako sa tiež nazýva, koriander semená sú korenie populárne po celom svete. Používa sa nielen pri varení, ale aj v mnohých iných oblastiach. Prečítajte si o užitočných vlastnostiach produktu a kde sa používa, prečítajte si ďalej v článku. Chemické zloženie a liečivé vlastnosti koriandrových semien sa vyznačujú bohatým chemickým zložením, ktoré zahŕňa: organické kyseliny; alkaloidy; kyselina askorbová; pektín; proteínové látky; steroly; škrob; koriandrol; cukor; rutín; triesloviny; vlákna; éterický olej; mastný olej.

Čítajte Viac

Existuje veľké množstvo korenia, ktoré sa aktívne využívajú nielen pri varení, ale aj v tradičnej medicíne, čo je dôvodom zvýšeného záujmu o ne. Mnohé z nich sú si navzájom podobné, takže nie je prekvapujúce, že často dochádza k zámene s definíciami. Tento článok pojednáva o vlastnostiach kmínu a koriandru, o ich rozdieloch a možnom rozsahu.

Čítajte Viac

Rastlina, ktorej byliny sa nazývajú koriandrom, a semená - koriander, je rovnako variabilná v používaní ako v jej názvoch. O priaznivých vlastnostiach esenciálneho oleja koriandra a mnohých spôsoboch jeho použitia sa dočítate ďalej v článku. Chemické zloženie éterického oleja Táto rastlina je plná živín, ktoré majú hmatateľný vplyv na ľudské telo.

Čítajte Viac

Bez rôznych korenín je ťažké si predstaviť veľa jedál, avšak len málo ľudí vie, že niektoré z nich sa úspešne používajú na lekárske alebo kozmetické účely. Koriander je len také korenie, ktorého chemické zloženie a užitočné vlastnosti z neho robili vynikajúcu zložku rôznych populárnych receptov.

Čítajte Viac

Koriander je jednoročná bylina. Jeho zelené, nazývané koriandrom, a semená sa pravidelne používajú pri príprave rôznych jedál, aby im dodali výraznejšiu chuť. Ale táto rastlina nie je len dobrým korením, ale aj cenným zdrojom živín. Jeho použitie a aplikácia bude diskutovaná v našom článku.

Čítajte Viac