Orechy

Každý vie o výhodách sušeného ovocia a orechov. Ale aj medzi týmito polotovarmi sú najcennejšie výrobky, ktoré sú doslova preplnené vitamínmi a užitočnými zlúčeninami. O jednom z týchto plodov a budeme diskutovať v našom preskúmaní. Dozvieme sa viac o píniových orieškoch, ich prínosoch a možnom poškodení. Kalorický obsah a chemické zloženie Tieto semená sa považujú za vysokokalorický produkt - v 100 g čerstvého zberu je obsiahnutých 673 kcal.

Čítajte Viac

Moderné domácnosti v čoraz väčšej miere používajú na varenie nezvyčajné a dokonca aj exotické výrobky, a to aj v prípade, že nikoho na stole s prekvapením nikoho neprekvapíte, kokosový orech môže byť stále považovaný za zázrak. Napriek tomu, že tieto veľké orechy možno ľahko nájsť na voľnom trhu, nie všetci kupujúci vedia, ako ich správne vybrať a otvoriť, a existuje mnoho spôsobov.

Čítajte Viac

Mnohí viac ako raz čelia takémuto názvu ako guarana, ako súčasť rôznych prostriedkov na chudnutie alebo stimuláciu nervového systému. Za takým farebným a nepochopiteľným menom leží krásny a veľmi zaujímavo vyzerajúci plazivý ker. Rozlišujúcim znakom však nebol len jedinečný vzhľad, ale aj užitočné vlastnosti, ktoré sú dosť veľké.

Čítajte Viac