Dom, byt

Najlepší priatelia ľudí sú zvieratá. Väčšina rodín má chlpatý maznáčik vo svojom dome alebo byte - mačku alebo psa. Je to veľká radosť, ale aj zodpovednosť, ktorá zahŕňa starostlivosť o zdravie domáceho maznáčika. Veľmi často sú domáce zvieratá chytené bežným nešťastím - blchami a kliešťami. Musíte sa s týmto problémom vysporiadať čo najúčinnejšie.

Čítajte Viac

Kvapky z bĺch a kliešťov, obojky a spreje - najobľúbenejšie prostriedky boja proti parazitom u domácich zvierat. Sú univerzálne, ľahko sa používajú a sú lacné. Pokúsme sa im porozumieť podrobnejšie. Ako konať Všetky kvapky sú rovnaké. Účinné látky sa hromadia v epiderme, vo vlasových cibulkách a v podkožnom tuku.

Čítajte Viac

Včera váš maznáčik bol veselý a veselý, ale dnes to vyzerá opatrne? Zrazu skočí z vrhu, uhryzne jeho vlnu v malých pohyboch? S najväčšou pravdepodobnosťou, nezvaný hostia - blchy - sa dostali do vášho domáceho maznáčika. Poviete, že mačka neopúšťa dom a pes chodí na vodítku a nestretáva sa s inými zvieratami a nemôže byť infikovaný týmito škodcami.

Čítajte Viac

Mnohí majú v dome škrečka. Hoci je čistý, môže mať aj blchy. Žijú nielen na ňom, ale aj na iné zvieratá žijúce v tej istej miestnosti. Rozpoznávanie parazitov z malého nezbedného chlapca je problematické, pretože je vždy čistý. Napriek tomu je možné si všimnúť, že niečo je zlé kvôli častému poškriabaniu a zraneniu pod srsťou.

Čítajte Viac

Ak sa v spoločenskom zvierati vyskytnú blchy, odporúča sa okamžite prijať opatrenia, pretože hmyz môže zvieraťu spôsobiť veľké škody. Kliešte nie sú o nič menej nebezpečné, preto sa pri chove zvierat odporúča dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Pri výbere prípravku na ničenie škodcov by ste sa mali v prvom rade zamerať na zloženie výrobku, pretože prítomnosť veľkého množstva chemikálií môže spôsobiť popáleniny kože alebo úplné otravy tela.

Čítajte Viac

Kliešte a blchy sú nebezpečné nosiče ochorenia, ktoré môžu spôsobiť nevratné účinky v ľudskom tele. Nie sú menej škodlivé pre životy domácich zvierat. Na ochranu svojej mačky pred možným uhryznutím kliešťom a infekciou ochorenia môžete používať bezpečné lieky. Droga Leopard ochráni zviera a umožní ľuďom, aby sa nebáli, že vnesú do domu škodlivý hmyz.

Čítajte Viac

Teraz je pravdepodobne ťažké nájsť rodinu, kde nie je žiadna mačka, pretože bez mačky je sirotinec! Dávajú nám veľa problémov, roztrhnú tapetu, zobudia sa v noci, ukradnú klobásu zo stola, ale stále ich milujeme a nedokážeme si predstaviť náš život bez našich vrúcnych favoritov. Červené a čierne, biele a pruhované, našuchorené a hladké vlasy, lenivé gaučové zemiaky a mačky, ktoré chodia samy o sebe - to sú naši najobľúbenejší!

Čítajte Viac

Medzi prostriedkami parazitov s obsahom krvi pre mačky sú najúčinnejšie a najbezpečnejšie kvapky. Takéto prípravky sa ľahko používajú, aplikujú sa na miesto v kohútiku zvieraťa a obsahujú insekticídy, ktoré eliminujú nepríjemnosti spojené s výskytom škodcov, ktorí siažu krv. Moderné blchy kvapky sú úplne neškodné pre zdravie aj malých mačiatok.

Čítajte Viac