Zariadenie pece buleryan, princíp prevádzky, inštalácie

V domácnostiach, úžitkových miestnostiach, skleníkoch alebo garážach sa často nachádza dlhotrvajúca pec Bullerjan. Jednotka je unikátna, ľahko inštalovateľná konštrukcia, ktorá kombinuje funkcie generátora plynu a vykurovacieho zariadenia. Takéto zariadenie môže byť navrhnuté nezávisle, hoci to bude vyžadovať určité výkresy, vybavenie a materiály.

Budeme sa ďalej rozprávať o princípoch fungovania tejto pece, jej výhodách a nevýhodách a podrobne tiež rozprávať o tom, ako si vyrobiť buleryan na vlastnú päsť.

História spoločnosti

Vynálezca pece je obyčajný kanadský Eric Darnell, ktorý v tej dobe žil so svojou rodinou vo Vermonte (USA) a inštaloval špeciálne oceľové rúry v otvorených krboch.

S praktickými znalosťami a skúsenosťami v tejto oblasti sa muž zúfalo snažil zvýšiť prenos tepla z kachlí na drevo v jeho dome. Ale každý deň si všimol vysoké náklady na palivové drevo a absenciu očakávaného tepla.

Preto som sa rozhodol zlepšiť vykurovací systém môjho domu.

Viete? Starovekí Rimania v 1. storočí pred naším letopočtom vynašli primitívne vykurovacie zariadenie nazývané hypokaust. Podstata jeho práce bola znížená na vykurovanie pecných podláh spalinami. Na to boli zabezpečené špeciálne podzemné zóny.

A v roku 1977 sa objavili tzv. Z voľného toku horúceho vzduchu sa nazýva Free Flow.

Darnell ani nečakal taký úžasný výsledok: jednotka umožnila rovnomerné rozloženie tepla po celom dome, s plnou sadou paliva, jeho spaľovanie trvalo až 10 hodín. Odvtedy sa mnohí majitelia domov začali zaujímať o rozvoj Erica. Medzi nimi bol aj nemecký podnikateľ Erhard Knefler. Na služobnej ceste v jednom z barov Vermont objavil podivné zariadenie s vynikajúcim odvodom tepla.

Miestni drevorubači povedali cudzincovi o takzvaných kanadských kachliach, ktoré sa už v Kanade vyrábali.

Stretnutie medzi Kneflerom a Darnellom skončilo prevodom práva na distribúciu zázračného vynálezu v Európe. Po prijatí patentu Erhard založil spoločnosť "Energetec" a pec bola pomenovaná Bullerjan.

Investovaním minimálnych finančných prostriedkov do podpory podnikania sa nemeckému podnikateľovi podarilo získať rešpekt zákazníkov a oddanosť prvých distribútorov. Jednotka vo veľkosti 100 krát splnila očakávania a stala sa populárnou v mnohých krajinách.

Zároveň počas svojej štyridsaťročnej histórie neprešiel zásadnými zmenami v dizajne, pretože počiatočné výpočty boli vykonané veľmi kompetentne.

Viete? V 9. storočí, Európa vyhrievala svoje domy s kachľami, ktoré boli krbom položeným z kameňov. Nevýhodou takéhoto ohrevu bol štipľavý dym, ktorý sa rozšíril po celom kláštore. V stredoveku k nim boli pripojené špeciálne drevené „komíny“.

Od roku 2012 sa spoločnosť Erhard Knefler transformovala na spoločnosť Bullerjan GmbH, ale zachovala si podnikateľského ducha svojho zakladateľa, ako aj hlavné zásady kreativity a inovatívnych prístupov k vynálezcovi pece.

Dnes je v Európe klasický model boulery prezentovaný v 3 typoch, od 1900 do 3390 eur. Je charakteristické, že vzhľadom na nízku platobnú schopnosť na Ukrajine sa pôvodné pece nemeckej značky nepredávajú.

Ale miestni výrobcovia sa starali o svoje analógy, ktorých náklady sa pohybujú medzi 120-210 eurami. V masách sa nazývajú „kachle“.

Rúra na pečenie

Rýchlosť ohrevu a vysoký prenos tepla sú hlavnými charakteristikami zariadenia, ktoré zabezpečilo jeho celosvetovú popularitu. V tomto prípade návrh nevyžaduje žiadne dodatočné náklady a pozostáva z:

 • rúrky s tepelnou výmenou tepla;
 • primárne a sekundárne komory;
 • komínová rúra s regulátorom;
 • popol;
 • dúchadla;
 • vstrekovač;
 • predné dvere batožinového priestoru;
 • regulátor výkonu a kľučka dverí.

Externe, Buleryan je jednodielny dizajn. Obsahuje valcovú oceľovú skriňu, v ktorej je dvojúrovňový ohnisko. Okrem toho v hornej a dolnej zóne zariadenia je systém rúrok, ktoré ohýbajú pec sínusovým spôsobom a vyčnievajú len jednu tretinu za jej hranice.

Je to dôležité! Najlepší odvod tepla má palivové drevo z duba, jabĺk a hrušky. Elm a čerešňové guľatiny sa neodporúčajú, pretože silno fajčia. Borovicové horniny sa vyznačujú horšími vlastnosťami: okrem zlého spaľovania prispievajú k tvorbe živicových usadenín v potrubiach, čo zhoršuje prevádzku pece.

Princíp činnosti

Mechanizmus činnosti jednotky je jednoduchý: spodné rady rúr zabezpečujú prístup studeného vzduchu do pece a horné odoberajú teplo z neho. Takáto výmena tepla umožňuje čerpanie až 6 metrov kubických za 60 sekúnd. m.

V tomto prípade prebieha vyhrievanie hladko a veľmi rýchlo sa na výstupe vytvárajú veľmi horúce prúdy.

Vstupný a výstupný vzduch eliminuje problém atmosférického výboja, ktorý sa často stáva pri tradičnom kúrení. Najmenšia konštrukcia môže zahriať asi 5 metrov kubických za minútu. m.

Video: princíp buleryanu typu pece A najväčšie jednotky pod výkonom 200 krát viac. Napríklad, zahriať jednoizbový byt o 40 m2. m, potrebujete len asi pol hodiny. Toto je veľmi vhodné riešenie pre majiteľov vidieckych domov.

Dodatočným bonusom je, že drevo v peci okamžite nespáli. Z primárnej komory vstupujú do sekundárnej komory, kde pokračujú vo vydychovaní pri veľmi vysokej teplote.

Následné spaľovanie zmesi vzduchu a plynu tak umožňuje zvýšiť účinnosť až na 80%. Okrem toho je buleryan v prevádzke úplne bezpečný. To je možné z dôvodu obmedzeného prístupu ku konštrukcii pece.

Prečítajte si aj princíp prevádzky sporáku, holandskej pece a vykurovacej pece s dlhým horením.

Všimnite si, že proces spaľovania nie je obmedzený na limity pece. Rúry spaľujú zvyšky pyrolýzneho plynu.

To je dôvod, prečo konštrukcia poskytuje horizontálnu rovinu na výstupe z pece, ako aj veľkoformátové dvere s hermetickým tesnením. Práve v tejto zóne sa spomaľuje spaľovanie.

V mieste ohybu komína obsahuje pôvodný sporák ekonomizér. Toto je miesto, kde dochádza ku konečnému štádiu vyhorenia. Všeobecne nie je proces spaľovania jednotný, je charakterizovaný periodickými zábleskami a zoslabovaním. Podľa odborníkov, aby sa dosiahol takýto účinok na improvizované štruktúry, musí byť rúra riadne izolovaná. Pre tento účel je vhodný akýkoľvek tepelne izolačný materiál: minerálna lepenka, čadičová vlna.

Viete? Vynálezca prvého svetového ohrievača vzduchu je Nikolay Amosov. V roku 1835 priniesol do života zovšeobecnené myšlienky vedcov z Ľvova a Meisnera, ktorí vytvorili tzv. Kachle Amoss, ktoré boli podľa princípu svojej práce veľmi podobné kanadským buleryanom.

Druhy buleryany

Vzhľad rôznych typov kanadských kachlí pre svoju silu a rozmery. V modernej výrobe sa vyskytujú tieto typy bulery:

 1. Dlhé horiace konštrukcie - určené pre priestory, ktorých objem nepresahuje 150 m3. m. charakterizované výkonom 8,4 kW, priemerom komína 120 mm, hmotnosťou 73 kg a rozmermi 835x436x640 mm.
 2. Návrhy vodného okruhu - vypočítané v priestoroch 100-1000 metrov kubických. Vyznačujú sa výkonom 6-35 kW, priemerom komína 12-20 cm, hmotnosťou 57-169 kg a rozmermi 70x45x65-103x77x120 mm.
 3. Akvapechi - určený pre priestory do 250 cu. m. Vyznačuje sa výkonom 27 kW, priemerom komína 150 mm, hmotnosťou 57-169 kg a rozmermi 920x680x1140 mm.
 4. Sauna kachle - poskytnúť priestor pre kamene s objemom 75-100 kg a 30-litrovou nádržou na vodu. Za 45 minút sa miestnosť zahreje na +100 ° C.
 5. Konštrukcie plynových generátorov - vypočítané v priestoroch 100-1000 metrov kubických. m. Charakterizované výkonom 6,2-34,7 kW, priemerom komína 120-150 mm, hmotnosťou 52-235 kg, rozmermi 640x436x605-950x676x1505 mm.
 6. Krbové kachle - určené pre vykurovanie miestností do 170 cu. Vyznačujú sa výkonom 12 kW, priemerom komína 120 mm, hmotnosťou 65 kg a rozmermi 270x640x575 mm.

Každý typ dosky poskytuje určitý počet rúr a dĺžku guľatiny.

Aby ste sa rozhodli, ktorý model je pre vás najvhodnejší, musíte zistiť objem vašej izby a zamýšľanú funkčnosť jednotky.

Je to dôležité! Nemôžete inštalovať buleryan v rohoch. Minimálna vzdialenosť jednotky od stien by mala byť 20 cm, v opačnom prípade budete musieť z dôvodu vlastnej bezpečnosti chrániť zvnútra malé miestnosti s plechmi..

S vodným okruhom

Moderný vývoj umožnil vykurovať veľké miestnosti, rozdelené nielen do miestností, ale aj na podlahy.

Hovoríme o jednotkách s vodnými okruhmi. Ich vlastnosti sú kompaktné rozmery, rýchla inštalácia, hospodárna spotreba paliva a dlhodobé horenie.

Aquaconstructions sú vhodné pre systémy ohrevu vody. V takejto peci zaberá vodný okruh až 70% pece. Voda sa teda počas niekoľkých sekúnd rovnomerne zahrieva, čo zabraňuje tepelným stratám.

Všimnite si, že v takýchto konštrukciách nedochádza k náhlym zmenám teploty. Z hľadiska účinnosti sú veľmi blízke generátorom plynu. Okrem toho môže byť opätovné plnenie paliva uskutočňované v 12-hodinových intervaloch. Avšak ani pri takomto silnom prípade sa buleryán s vodným okruhom nedá nazvať dokonalým. Faktom je, že pyrolýzne plyny, ktoré sa dostávajú do sekundárnej pece, spaľujú iba 70%.

Áno, výsledný kondenzát môže výrazne znížiť prestup tepla. Preto odborníci odporúčajú chrániť komín tepelnou izoláciou.

Odporúčame, aby ste si prečítali, ako vybudovať bazén, kúpeľ, pivnicu a verandu, ako aj to, ako si vlastnými rukami vyrobiť ohnisko, pergolu, altánok, suchý potok, vodopád a betónovú cestu.

Ako na to

Aby kanadské kachle mohli pracovať dlho a efektívne, musia byť riadne používané a zabezpečovať pravidelnú údržbu systému. Ako palivo sa odporúča používať suché palivové drevo, odpad z reziva, papier, rašelinu alebo drevené palety, ako aj brikety.

V žiadnom prípade by sa kvapalné horľavé materiály nemali vylievať do pece, alebo by sa malo plniť uhlie alebo koks.

Nezabudnite, že zariadenie neustále pracuje v intenzívnom režime. Odborníci radia vykonať prvý požiarny box s otvorenými oknami a dverami. Predbežne je dôležité otvoriť oba tlmiče pre dobrú trakciu.

Video: inštalácia a spustenie Bulerián Po tom, vnútri skrine rúry vo forme trojuholníka stavať papier a drevné štiepky.

Dvere môžu byť zatvorené len vtedy, keď sa materiál vylomí. S dobrým horením po 5-10 minútach zatvorte zadnú klapku regulátora a predná časť vyberte režim prevádzky buleryany.

Je to dôležité! Je prísne zakázané nakladať palivo, keď je klapka zatvorená a ventil predného regulátora je zatvorený..

Majte na pamäti, že účinnosť dosahuje svoje maximum, keď je zadná klapka hermeticky uzavretá a predná klapka mierne pootvorená. Nastavte pracovnú intenzitu kachlíka zmenou polohy klapiek.

Prevádzka buleryany zahŕňa nielen pravidelné ukladanie palivového dreva, ale aj čistenie ohniska z popola a sadzí. Vždy pred pridaním novej dávky paliva úplne otvorte obidve dvere. Tým sa zvýši spaľovanie. Po naplnení musí byť regulátor zakrytý tak, aby bol materiál doutnaný. Popol sa čistí, keď je pec úplne ochladená. Na tento účel je lepšie použiť kovovú lopatku a vedro pokryté vlhkou handričkou. Nie je potrebné úplne vybrať všetky popola. Nechajte malú vrstvu 5 cm.

Niekedy na dachas a v miestnostiach, ktoré boli dlhú dobu nečinné bez ohrevu, nie je počas prvého zapálenia kanadskej rúry žiadna trakcia.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, ako postaviť debnenie pre založenie plota, ako si vybrať materiál pre plot, ako aj to, ako urobiť oplotenie vlastnými rukami: od sieťoviny, od gabiónov, od tehál, kovového alebo dreveného plota z plota.

Odborníci radia použiť papier namiesto dreva guľatiny na vyriešenie problému. Nezabudnite na starostlivosť o komín.

Mal by sa čistiť aspoň raz za sezónu zo sadzí cez špeciálny poklop. Mimochodom, nedostatok trakcie môže byť dôsledkom dechtu a kondenzátu nahromadeného v potrubí.

Hoci buleryan a sú považované za najbezpečnejšie kachle, ale to nebolí v súlade s pravidlami svojej vlastnej bezpečnosti. To platí najmä pre domáce jednotky.

Je to dôležité! Čistenie popola v buleryane by sa malo vykonávať, keď jeho hladina dosiahne spodný okraj nakladacích dvierok.

Pri práci s takýmto sporákom kategoricky neprijateľné:

 1. Ponechajte palivové materiály v blízkosti konštrukcie a pred ohňom.
 2. Vysušte na povrchu tela palivového dreva, oblečenia, obuvi a iných veľmi horľavých predmetov.
 3. Používa sa na čerpanie vykurovacieho oleja, ako aj guľatiny, ktorých rozmery presahujú rozmery pece.
 4. Skladujte v miestnosti, kde buleryan stojí palivo, ktoré presahuje denné zásoby.
 5. Vymeňte ventilačné a plynové kanály komína, ako aj použitie keramických a azbestocementových materiálov.

inštalácia

Pec na pyrolýzu dreva je veľmi citlivá na negramotnú inštaláciu. Preto táto fáza vyžaduje maximálnu zodpovednosť. Koniec koncov, každá chyba ovplyvní produktivitu a jednotku prenosu tepla.

Pre začiatok je dôležité dbať na nerušený prístup prúdenia konvekčného vzduchu. V opačnom prípade bude miestnosť zle a nerovnomerne vykurovaná.

Video: ako nainštalovať buleryan V procese inštalácie je tiež dôležité dodržiavať požiarne bezpečnostné normy, pretože takýto dizajn sa zahreje na + 200-300 ° С. Preto špeciálna protipožiarna ochrana rassechek nerobí pri pokládke komínových rúrok, ako aj ochrannú clonu alebo tehlový rám.

Je to dôležité! Pri montáži vlastnej konštrukcie umiestnite komín proti smeru prúdenia plynu a nie pozdĺž cesty. Pomôže to udržať nedotknutú podlahu z dreveného dechtu, ktorý prúdi z každého otvoru v peci. Potom sa môžu vrátiť do komína a horieť.

Odborníci odporúčajú montovať kotol na pevnú vrstvu z nehorľavého materiálu. Steny v kotolni musia byť omietnuté, obložené dlažbou alebo chránené oceľovým pokovovaním.

Rozmery a hmotnosť konštrukcie pece umožňujú inštaláciu bez konštrukcie špeciálneho betónového základu.

Jedinými výnimkami sú konštrukčné varianty, ktoré sú založené na tehlovom ráme pre prípad.

Kanadské kachle sú dobré, pretože môžu byť ľahko štylizované ako krb. V tomto prípade je potrebné postarať sa o stojan s výškou maximálne 30 cm a tehlu položiť tak, aby dvere pece vystúpili nad úroveň podlahy o 45 cm.

Je tiež dôležité ponechať konvekčné ventily na cirkuláciu vzduchu. Vo väčšine prípadov sa pri inštalácii takýchto pecí drevené podlahy jednoducho prekryjú tepelne izolačným a nehorľavým materiálom.

Mnohé modely buleryanov sú určené výhradne pre prácu v otvorenom priestore, bez akýchkoľvek priečok. Ak plánujete vykurovať takúto jednotku viacpodlažnej alebo viacpodlažnej budovy, budete potrebovať vzduchové kanály. Je dôležité venovať pozornosť tomuto bodu, najmä pokiaľ ide o výstavbu.

Koniec koncov, takéto konštrukcie nemôžu fungovať bez špeciálnych ventilačných kanálov opúšťajúcich konvektory pece. Skúsení remeselníci im odporúčajú, aby zhotovili malé priemery, čo prispieva k zlepšeniu trakcie.

Je to dôležité! V žiadnom prípade by nemali byť deti ohrievané. Nezabudnite na štandardy požiarnej bezpečnosti.

Pri rozdeľovaní tepelných trubiek v miestnostiach je potrebné zohľadniť nasledujúce pravidlá:

 1. Vzduchové kanály odchádzajúce z Bullerjanu nemôžu byť umiestnené v systéme P alebo U.
 2. Maximálna dĺžka puzdra je 3 m.
 3. Na zvýšenie trakcie v súkromných domoch sa odporúča inštalácia ventilátorov s hlukom do 35 dB.
 4. Pri pokládke potrubia cez steny, dlažbu je dôležité dodržiavať požiarno-bezpečnostné predpisy (podobne ako pri inštalácii komína).

Robíme vlastné ruky

Môžete si vytvoriť klasický model boulery doma.

Všimnite si však, že táto myšlienka vyžaduje špeciálne znalosti a kresby. Pokúsime sa poskytnúť pre tento proces najprístupnejšie podrobné pokyny.

Ak ste začiatočník v tejto oblasti a cítite akútny nedostatok skúseností, je lepšie obrátiť sa na špecialistov na pomoc.

Inventarizácia a materiály

Pre ďalšiu prácu budeme potrebovať:

 • oceľový plech s hrúbkou 6-8 mm (na konštrukciu trupu);
 • kovové rúry s priemerom 5-6 cm;
 • Zvárací stroj;
 • inštalácia pre potrubné kolená;
 • ohýbačka rúrok;
 • набор сопутствующих инструментов.

Этапы работы и чертежи

Весь процесс строительства агрегата можно вкратце охарактеризовать несколькими этапами:

 1. Подготовка нужного количества изогнутых труб.
 2. Сооружение приспособлений для сбора конденсата и отводки дыма.
 3. Конструирование дверок топочной и регуляторов режимов работы печки.
 4. Zostavenie rúrkového rámu a usporiadanie spaľovacej komory.
 5. Montáž dverí a tlmičov.
Prvou úlohou, s ktorou sa začne stavať pec, je príprava výkresu. Ponúkame hotovú verziu najobľúbenejšieho modelu boulery.

Bude užitočné, aby ste sa naučili: ako odstrániť náter zo stien, a zakrytie od stropu, ako lepiť tapetu, ako prevádzkovať vodu v súkromnom dome, ako inštalovať sprchovací kút v byte, ako dať nástennú zásuvku a vypínač, ako urobiť sádrokartónovú priehradku s dverami alebo plášťom nástenná sadrokartónová doska.

Pokyny krok za krokom

Ak máte vo svojom arzenáli potrebné nástroje, materiály a kresby, môžete sa dostať do práce:

 1. Po prvé, začnime s rúrami, ktoré musia byť klenuté pre budúci rámec fireboxu. Ich počet sa môže líšiť v závislosti od výkonu jednotky a jej rozmerov. Najčastejšie sa používa 8-10 kusov. Aby ste mohli pracovať, musíte mať obrobky s dĺžkou 1,2-1,4 m. Pomocou ohýbačky rúrok ohnite požadovaný tvar, dodržte polomer zakrivenia 22 cm. Budú umiestnené v šachovnicovom vzore.
 2. Teraz sa obraciame na výrobu upínacieho prípravku v tvare T, ktorý zabraňuje akumulácii vnútorného dymu a vlhkosti. V spodnej časti tohto dizajnu je dôležité poskytnúť kohútik, ktorý sa musí pravidelne otvárať na odstránenie prebytočnej vody. Aby jednotka fungovala úplne, musíte ju vybaviť špeciálnym tlmičom, ktorý ovláda ťah. Uľahčí priechod dymu. Táto časť je vyrobená z kruhu pripevneného na kovový pokoj, ktorý zodpovedá priemeru potrubia so špeciálnym otvorom (len štvrtina dielu je vyrezaná).
 3. Ďalší krok vám umožní prejsť na rezanie predných dverí pre dúchadlo. Musí byť vybavený uzatváracím ventilom, ktorý zabezpečí vysokú produktivitu pece. Odborníci odporúčajú poskytnúť pružinový mechanizmus, ktorý zabezpečí fixáciu regulátora v požadovanom smere.
 4. Najťažšie v konštrukcii self-made buleryan je predné dvere, cez ktoré je palivo naložené. Koniec koncov, musí byť pevne k telu. Skúsení remeselníci odporúčajú tento problém vyriešiť vyrezaním niekoľkých krúžkov do dĺžky 4 cm od potrubia s priemerom 35 mm. Nezabudnite ponechať malý otvor v prednej stene skrinky na upevnenie jednej z týchto častí.
 5. Potom zvarte oba krúžky na dverách, vytvorte medzi nimi azbestové tesnenie pomocou špeciálnej šnúry a namontujte ventil pripravený skôr.
 6. Choďte na rúrkové polotovary. Pomocou zváracieho stroja pripojte vstrekovacie trubice (dĺžka 15 cm a priemer 1,5 cm) na prvé a druhé potrubie, ktoré by malo byť inštalované v otvoroch. Toto zariadenie pomôže vytvoriť vzťah medzi telesom pece a konvekčným systémom.
 7. Teraz môžete zostaviť celú štruktúru. Ak chcete začať s, urobiť rám zo všetkých rúrok so zváracím strojom. Majte na pamäti, že medzi nimi musí byť priestor pre oceľové dosky, ktoré sú zvárané samostatne.
 8. Potom sa zadná stena a predný panel privaria k hotovému puzdru, kde budú pripevnené dvere a ovládacie prvky.
 9. Teraz pripevnite dvere k závesom, ktoré sú k dispozícii, a vytvorte klapku.
 10. V záverečnej fáze je starať sa o nohy pre sporák. Je lepšie ich vyrábať zo spoľahlivých rúrkových segmentov.
 11. Kachle sú pripravené. Môže byť pripojený na komín.

Video: robiť pece Buleryan to urobiť sám

Je to dôležité! Pri montáži oceľových komínov dodržujte odstup najmenej 1 m od omietnutých drevených povrchov zvýšenie teploty o viac ako +90 ° C na vonkajšom povrchu komína.

Výhody a nevýhody pece

V porovnaní s modernými kotlami a kachľami vyniká kanadsko-nemecký buleryán svojimi mnohými pozitívnymi vlastnosťami:

 • rýchle ohrievanie vzduchu aj vo veľkých miestnostiach;
 • schopnosť vykurovať malú jednotku potrubím, viacpodlažnými a viacpriestorovými domami;
 • jednoduchosť inštalácie a prevádzky jednotky;
 • vysoká účinnosť (80% pri správnom používaní a včasnom čistení);
 • nízka spotreba paliva a čas horenia (plné zapálenie ohniska trvá 10-12 hodín).

Avšak aj pri mnohých výhodách sporák nie je dokonalý. Užívatelia sú s jej prácou spokojní, ale medzi nedostatky patria:

 • obmedzenia výberu palív;
 • strata významnej časti generátorového plynu (zmizne v potrubí);
 • potreba otepľovania komínov (proces je dôležitý a nevyhnutný, bez ohľadu na použitý rúrkový materiál);
 • kachle, aj keď malé, ale vyžadujú veľa miesta na účely požiarnej bezpečnosti;
 • potreba odstrániť rúru 5 m nad povrchom tak, aby buleryan nefajčil (ak sa tak nestane, kvôli neúplnému spaľovaniu paliva, miestnosť bude naplnená dymom);
 • nepríjemný zápach v kotolni, ktorého vzhľad je spôsobený ohrevom emitovaného kondenzátu.

Je to dôležité! Bulerians môže pracovať efektívne v obytných a administratívnych priestoroch, v ktorých nie sú k dispozícii viac ako 2 poschodia a nie viac ako 25 osôb.

V skutočnosti, buleryan sú vysoko efektívne a zaslúžia si pozornosť pre ich jednoduchosť. Okrem toho, takýto dizajn môže vykonať sám. Nebudeme prefíkaní: nie je možné nazvať tento podnik jednoduchým. Ale všetky ťažkosti procesu sú spojené so zložitosťou úloh.

Pre niektorých, vytvorenie self-made jednotky trvá až 3 mesiace, zatiaľ čo iní, ak majú kompletný súbor všetkých častí, sa im podarí zostaviť štruktúru za 1 deň. Dúfame, že náš článok vám pomôže pochopiť princípy prevádzky pece a vybudovať si to isté.

Spätná väzba od používateľov siete

Buleryan používame viac ako 10 rokov ako dočasné domáce vykurovanie počas výstavby. Ak je vnútorná časť domu maximálne otvorená, potom na podlahe 100 m2 postačuje jedna stredne veľká pec. Pri silnej zime je možné udržiavať +15 stupňov. Ak je potrebných viac, potom sú potrebné dve pece.

Skutočne pece buleryan pohodlné a ekonomické. Ale život nie je veľký. Ak ste celé obdobie bez prerušenia, pec vydrží 3 sezóny. Potom začnite opravy. Varte spálené miesta. Po 2 rokoch vymeníme rúru. To znamená, že pri intenzívnom používaní je životnosť 5 rokov.

Snažili sa byť vyhrievaní plynovými kanónmi ... Vyhodili to za pár dní. Ľudia sú otrávení. Vyskúšané plynové konvektory ... Rýchlo zlyhajú kvôli cementovému prachu, ktorý sa im páči ako vysávač.

Vyskúšali ste naftové ohrievače ... Na omietku takáto huba išla !!! To len zamrzlo steny a zachránilo.

Centrálny plyn sa odporúča len v rámci Zmluvy o komplexnej výstavbe. Systém vysokej ceny.

Elektrina zmizne v 90%. Nie je dostatok energie na vykurovanie.

Skyter
//krainamaystriv.com/threads/1128/#post-17984

Mám rovnaký problém. Rozhodol som sa to tak. Komín okamžite šiel rovno na ulicu bez kolena, potom odpaliska a odspodu so sklenkou na skrutke. Skrutky sa otáčajú a zasahujú. Dal som pohár na dno a rýchlo ho bez problémov rýchlo odstránil. Akumuluje najviac sadzí a kondenzátu. Rúry čistím bez demontáže rýchlo (veľmi zriedka väčšinou krátke zvislé) cez spodok odbočky s tampónom na vodnom kábli alebo na tvrdom drôte. A čistím hlavnú vertikálnu trubku jednoducho tým, že ju pritlačím dlhou paličkou a sadne do skla. Tvrdia, že stále predávajú horľavé brikety na čistenie rúrok, ale neoveril som to. A je tu ešte chvíľka. Podľa vedy som zostavil komín, postavil ho na menší priemer. Môj sused urobil opak. Výhra na ňom sa ukázala, že kondenzát netečie cez medzery v spojoch na vonkajšej strane potrubia, to znamená, že na potrubí nie sú žiadne špinavé čierne odtoky.
ivan
//forum.vashdom.ru/threads/pech-bulerjan-problema-s-kondensatom-kak-reshit.9904/#post-32574

Loading...