Korenené bylinky

Okrem zemiakov, cibule a paradajok, lôžok v krajine, je vhodné na pestovanie bylín a bylín, ako je oregano (oregano). Okrem lahodného čaju a korenistých jedál pomôže chrániť záhradu pred škodcami a bude jej dokonalou dekoráciou. Ak ste o tom už premýšľali, dozviete sa všetko o oregánoch, jeho kultivácii a starostlivosti.

Čítajte Viac

Oregano alebo oregano je trvalka bylinná rastlina až do výšky 60 cm, rozvetvené, tenké výhonky, chĺpky rastú na základni. Oválne jemne zúbkované listy rastú v pároch, proti sebe na malých odrezkoch. Malé kvety lila alebo bielej farby tvoria štítovité chlpaté panicles. Chemické zloženie oreganu zahŕňa éterické oleje, vitamíny C a B6, antioxidanty a triesloviny, vďaka ktorým má rastlina jasnú arómu a liečivé vlastnosti.

Čítajte Viac

Milovníci korenia často pletú pikantné a tymiánové rastliny. Vina v zmätku podobnom zvuku mien bylín. Ale aj pikantné a tymián právom právom zaujať svoje miesto v recepte kulinárskeho korenia. Existuje viac ako tridsať druhov chabra na svete. Rastlina je známa silnou korenistou vôňou listov, ktorá obsahuje veľa éterických olejov.

Čítajte Viac

Petržlen je dvojročná rastlina rodu Parsley z rodiny Umbrella so vzpriamenými vetvenými stonkami a lesklými tmavozelenými listami. Obsahuje kyselinu askorbovú, vitamín B, retinol, riboflavín, železo, draslík, horčík, pektínové látky a fytoncidy. Široko sa používa v suchej a čerstvej forme na ochutenie pri varení a pri konzervovaní, pridáva sa do jedál zo zeleniny, mäsa, varených rýb a zveriny.

Čítajte Viac

Mnohí ľudia počuli o šafránovom korení, ale nie každý mal možnosť to skúsiť - bolí to ceny. Je to práve toto korenie, ktoré je právom považované za najdrahšie na svete, čo potvrdzuje aj zodpovedajúci záznam v Guinnessovej knihe rekordov. Transcendentálne náklady na šafran sa vysvetľujú veľmi pracovne náročnou výrobnou technológiou: je potrebné ho zbierať ručne a výťažok zo suroviny je veľmi malý (10 kg na 1 ha).

Čítajte Viac

Taliani nepredstavujú svoju kuchyňu bez rukolou a pre nás to bolo len nedávno exotické a dosť drahé zelené. Dnes si ho môžete jednoducho kúpiť v obchode, a to je stále populárnejšie. Šťavnatá aromatická rukola na šalát môže byť teraz pestovaná bez problémov na parapete doma.

Čítajte Viac

Nedávno sa na našom stole objavila rukopiska (Eruka, Indau), ale určite zaujme svoju pozíciu a stáva sa čoraz obľúbenejšou. Objavte majstrovské diela talianskej a stredomorskej kuchyne, mnohí si ani neuvedomujú, aké výhody má táto nádherná zeleň. O ruke všeobecne, výhody a poškodzuje jeho použitie, budeme diskutovať v tomto článku.

Čítajte Viac

Málokto si dnes predstaví varenie bez použitia zelene. Okrem toho, že sa jedná o chutné a voňavé korenie pre rôzne jedlá, je to aj sklad živín. Tak napríklad petržlen obsahuje štyrikrát viac kyseliny askorbovej ako citrón. A v 100 g špenátu je 25% železa z dennej normy potrebnej pre osobu.

Čítajte Viac

Mrazenie je vynikajúcim spôsobom skladovania potravín v zime. Hostesky zvykli na mrazenie zeleniny, ovocia, bobúľ, bylín, zelených. To umožňuje, aby sa telo v zime kŕmilo základnými vitamínmi a inými prospešnými látkami, keď je ťažké získať čerstvú zeleninu a ovocie.

Čítajte Viac

Zastupujúci jablkový koláč alebo buchtu, mnohí cítia vôňu čerstvého pečiva a ... vôňu škorice. Toto korenie sa spoľahlivo usadilo medzi našimi chuťovými preferenciami a stáva sa čoraz obľúbenejším. Menej známe korenie je jeho čínsky bratranec, cassia, ktorý však už pevne obsadil domáci trh, ale ešte nie je definitívnym miestom v mysli spotrebiteľa, a preto je v ňom veľa kontroverzií.

Čítajte Viac