Infraštruktúra

Na zavlažovanie rastlín v areáli záhrady sa najčastejšie používa voda z najbližších studní, stĺpov a prírodných rezervoárov, ktoré v prípade potreby nainštalovali ponorné čerpadlo. Ale ak chata nie je napojená na centrálny vodovod, potom je potrebné vyriešiť problém dodávky vody do areálu. Potom majitelia musia preskúmať otázku, ako si vybrať čerpaciu stanicu pre súkromný dom.

Čítajte Viac

Keď mám k dispozícii aj malý pozemok, chcem na ňom niečo zasadiť, čo prinesie ovocie alebo len poteší oko. Častejšie však záhradníci a záhradkári príliš nerozmýšľajú o dizajne lôžok. Preto sú ploty pre postele vyrobené z nevhodného materiálu a vyzerajú dosť nenápadne.

Čítajte Viac

Traktory, mini traktory a kultivátory pomáhajú uľahčiť život všetkým poľnohospodárom: od malých fariem až po silné poľnohospodárske podniky. Hlavnou výhodou traktora je možnosť použitia vlečných a pripojených zariadení pre rôzne práce. Napríklad na kosenie alebo na prípravu poľa na siatie sa používajú rôzne typy kosačiek.

Čítajte Viac

Dokonca aj keď si na svojej stránke dáte ideálnu objednávku, môžete niečo vylepšiť a doplniť. Koniec koncov, dekor prvky sú vhodné nielen v priestoroch, ale aj v záhrade. Kvetinové záhony, postele a priestor okolo stromov je možné ozdobiť napríklad pomocou plotov. Rôzne plastové lôžka harmonicky dopĺňajú interiér vašej stránky a pomáhajú systematizovať rastliny, zabezpečiť ich správny rast a dokonca aj zimovanie.

Čítajte Viac

Predtým, psi, ktorí žili vo dvore, postavili kabíny a zviazali ich reťazou. Dnes sa čoraz viac uchyľuje k výstavbe priestranných priestorov. Na jednej strane, pes nemá prístup k telu hosťa, ktorý vstupuje do nádvoria, na druhej strane, golier sa po celý čas nepohne na krk a verný strážca sa môže pohybovať okolo svojho domu do svojej plnej výšky.

Čítajte Viac

Letní obyvatelia, ktorí dávajú prednosť pestovaniu zeleniny do budúcnosti a ochrane prírody, musia vždy čeliť problému dlhodobého skladovania zásob. Bez pivnice tu nestačí. Avšak nie každý má čas a schopnosť stavať ho na vlastnú päsť a musíte sa uchýliť k pomoci špecialistov. V poslednej dobe sú čoraz populárnejšie plastové pivnice pre letnú chatu.

Čítajte Viac

Noví vlastníci pôdy často čelia problému nerovnomerného pozemku: výmole, svahy, jamy a tak ďalej. Mnohí si myslia, že na nápravu tejto situácie bude potrebné veľa úsilia a finančných investícií. V tomto článku budeme zisťovať, ako vyrovnať pozemok v krajine vlastnými rukami pod trávnikom alebo pod záhradou, ako je to ťažké alebo ľahké to urobiť.

Čítajte Viac

V súkromnom dome alebo v krajine, mnoho stavať umelé nádrže. Samozrejme, v tomto prípade nemôžete robiť bez kultúr, ktoré budú nádhernou výzdobou budovy. V tomto článku popíšeme, ktoré vodné rastliny sú vhodnejšie pre rybníky a iné vodné útvary, ako ich pestovať a starať sa o ne. Úloha rastlín na rybníku Nepochybne, kultúry rastúce v rybníku, aby bolo krajšie, originálne a živé.

Čítajte Viac

Jedným z faktorov ovplyvňujúcich začiatok výsevu, ako aj rast a vývoj vysadených rastlín, je teplota otvorenej pôdy. Pre jednu sezónu, tri alebo dokonca štyri stále vysoké výnosy rôznych záhradných plodín z jednej oblasti môžu byť získané teplými lôžkami, ktoré možno ľahko usadiť vlastnými rukami.

Čítajte Viac

Prútený drevený plot je dobrý nápad pre vidiecke domy alebo letnú chatu. Táto stavba dodáva domu autentickosť. Pozrime sa, ako pripraviť materiál na zabezpečenie a ako ho zbierať. Nízka, stredná alebo vysoká? Prútené ploty sú spravidla rozdelené do niekoľkých typov v závislosti od účelu.

Čítajte Viac

Často sa stretávame s otázkou zimného skladovania zeleniny a iných produktov. Ideálnym miestom je pivnica, avšak aby výrobky boli v nej dlho, je potrebné zabezpečiť efektívne vetranie. V článku si povieme, ako urobiť kapotu v pivnici. Ako to funguje?

Čítajte Viac

Každoročne sa zvyšuje počet zariadení, ktoré poľnohospodári využívajú pri svojej podnikateľskej činnosti. Automatizácia a mechanizácia práce na farmách uľahčuje prácu, zlepšuje podmienky zvierat av konečnom dôsledku znižuje náklady na výsledné produkty. Tieto zariadenia zahŕňajú dávkovacie zásobníky.

Čítajte Viac

Vzhľad väčšiny zeleninových záhrad sa v priebehu rokov nemení - každá plodina má svoje miesto, z ktorého sa prakticky nepohybuje. Takáto poľnohospodárska technológia poskytuje stabilné výnosy, ale neberie do úvahy skutočnosť, že sa môže meniť zloženie pôdy, a rastliny by sa mali striedať a umiestňovať na vhodnejšiu „náplasť“.

Čítajte Viac

K dnešnému dňu existuje mnoho rôznych materiálov, ktoré môžu byť použité na stavbu rôznych konštrukcií ako ploty. Pri výbere jedného alebo druhého dizajnu sa najčastejšie riadia tým, že bol dostatočne silný a slúžil viac ako jeden rok. Nemenej dôležitým faktorom je jedinečnosť a vzhľad postaveného plota.

Čítajte Viac

Mnohé obsahujú impozantné hospodárske zvieratá na svojom statku. V takýchto prípadoch dochádza k akútnemu problému spracovania krmív - chuť na „oddelenia“ je značná a krmivo sa pripravuje veľmi často. K tomu budete potrebovať aj vybavenie a priemyselný dizajn stojí veľa. Ale riešenie je stále tam - zbierať obilný extrudér vlastnými rukami.

Čítajte Viac

Podnebie našich regiónov je také, že sa ďaleko od všetkých území podarí zahriať v čase výsadby sadeníc v otvorenom teréne. Na pomoc záhradkárom prichádza skleník, ale aj pre skleníkové pôdy existujú určité teplotné požiadavky. Aby sa urýchlil proces zahrievania pôdy v polykarbonátovom skleníku a aby sa chránili sadenice pred extrémnymi výkyvmi teploty, je vhodné vybaviť teplé postele od jesene.

Čítajte Viac

Je ťažké si predstaviť, kto by aspoň raz za sezónu navštívil kebab. Poplatky za prírodu sú často komplikované neprítomnosťou hlavného atribútu - ohňa, ktorý robí takéto nájazdy ešte menej často. Nakoniec sa rozhodnete urobiť gril na svojich stránkach, ale neviete, ktorý z nich si vybrať a kde začať.

Čítajte Viac

Kukurica má veľký význam ako jedna z dôležitých potravín pre ľudí a zvieratá, vzhľadom na vysoký obsah živín. Pri pestovaní ako potravy je potrebné oddeliť zrná od klasov. Tento proces je dosť nepríjemný. Preto, aby to bolo jednoduchšie, môžete si vyrobiť špeciálnu šupku kukurice vlastnými rukami.

Čítajte Viac

Relevantné pre chovateľov oviec sú otázky súvisiace s procesom zimovania stáda. Jeho správna organizácia má množstvo funkcií. Miestnosť, v ktorej budú vytvorené všetky potrebné podmienky na chov oviec, sa vo svojej konštrukcii líši od obvyklej haly. V tomto článku budeme vysvetľovať, ako urobiť ovčieho psa - pohodlný domov pre tento druh hospodárskych zvierat.

Čítajte Viac