Hospodárske zvieratá

Ošípané sú dnes najobľúbenejšie a najobľúbenejšie domáce zvieratá. Prečo nie? Ak plemeno ošípaných, potom máte tuk, mäso, ktoré nie je v skutočnosti cudzie pre väčšinu ľudstva. S tým všetkým na ošípaných, môžete tiež zarobiť. Ale skôr, ako sa rozhodnete pre krok chovu ošípaných, vždy existuje rétorická otázka: ktoré plemeno si vybrať?

Čítajte Viac

Vedenie kravy v domácnosti je veľmi ziskové, pretože toto zviera môže potešiť celú rodinu užitočnými mliečnymi výrobkami. Avšak, aby sa im to je dôležité nielen starať sa a kŕmiť svojho domáceho maznáčika, ale aj na jeho správne mlieko. Zdá sa, že je to jednoduchá záležitosť, ale množstvo mlieka a celkový stav tela kravy sú veľmi závislé od techniky dojenia.

Čítajte Viac

Medzi veľkými množstvami plemien ošípaných je pomerne ťažké nájsť tie, ktoré by boli vhodné tak typom výkonu, ako aj podmienkami adaptácie na klímu a potrebnou stravou. Preto predtým, ako sa pustíme do takejto voľby, sa pôvodne oplatí posúdiť vaše vlastné schopnosti a potreby a až potom vyhodnotiť každé plemeno podľa jeho jedinečných vlastností.

Čítajte Viac

Získanie čerstvého a kvalitného bravčového mäsa doma nie je také ťažké. Navyše, mnohí ľudia sa rozhodnú zapojiť sa do domácej produkcie ošípaných, najmä ak sa opakovane stretávajú s mäsovými falzifikátmi a „nie prvými výrobkami čerstvosti“. Skúsenosti s takýmto domácim chovom zvierat sa preto nahromadili veľmi veľké, čo umožňuje aj vo fáze myšlienky dôkladnú odbornú prípravu, ako aj štúdium kladov a záporov u plemenných ošípaných.

Čítajte Viac

Nie je to tak jednoduché dostať kravu a udržať ju dnes, ako si možno myslíte. Koniec koncov, toto zviera vyžaduje dostatočnú starostlivú starostlivosť a finančné náklady na jeho údržbu. Tieto problémy však nezastavujú amatérske zootechniky, ktorí sa napriek tomu rozhodli kúpiť kravu a usadiť ju v stodole. Ale predtým, ako si kúpite niekoľko hláv tohto zástupcu hovädzieho dobytka, musíte študovať kritériá, podľa ktorých by mala byť každá krava hodnotená.

Čítajte Viac

Takéto poľnohospodárske zviera ako krava je už dlho považované za živiteľa všetkých národov. V niektorých krajinách je toto zviera možné vidieť na štátnych symboloch. A v Indii sa všeobecne krava považuje za posvätné zviera. V dnešnej dobe existuje mnoho druhov plemien kráv. Tieto zvieratá sa chovajú nielen na mliečne výrobky, ale aj na mäso.

Čítajte Viac

Naše krajiny majú také krásne lúky a pasienky, naše podnebie je mierne a to znamená, že neexistujú žiadne kontraindikácie pre rast hovädzieho dobytka. Toto odvetvie neprináša svojim majiteľom žiadny malý zisk. S cieľom pestovať mäso kravy nepotrebujú veľké výdavky. Existuje mnoho druhov hovädzieho dobytka, ale v tomto článku sa dozvieme o plemene kravy Shorthorn.

Čítajte Viac

V dedinskom živote dedinčanov je najčastejším zvieraťom krava. Môžete si predstaviť zoologickú záhradu, v ktorej sa chovajú domáce zvieratá: krava, koza, prasa a iné zvieratá. Na svete je stále taká zoologická záhrada. Nachádza sa v Nemeckej spolkovej republike, deti majú veľmi rád túto zoologickú záhradu, pretože pre niektorých zoo takáto zoologická záhrada prvýkrát ponúka možnosť vidieť hospodárske zvieratá.

Čítajte Viac

Zástupcovia hovädzieho dobytka boli už nejaký čas domestikovaní. Na mnohých dvoroch dediny môžete vidieť niekoľko kráv, ktoré veľmi milujú ich majitelia. Do dnešného dňa je na svete registrovaných viac ako 1200 plemien hovädzieho dobytka, ale medzi nimi je aj diferenciácia na mliečne, mäsové a mliečne výrobky a mäsové zvieratá.

Čítajte Viac

Keď si kúpite mladého hovädzieho dobytka alebo už dospelého zvieraťa, určite chcete získať výsledky vo forme mäsových a mliečnych výrobkov. Na dosiahnutie dostatočnej produktivity musí byť dobytok dobre kŕmený. Existuje však niekoľko druhov výkrmu, z ktorých každý má svoje vlastné charakteristiky.

Čítajte Viac

Nákup dojnice nie je ľahká úloha. V tejto veci je najlepšie zistiť čo najviac informácií o najlepších plemenách kráv, ktoré boli vytvorené špeciálne na získanie mlieka z nich. Mali by ste tiež zhodnotiť dojivosť každého z vybraných plemien. Najlepšie je zistiť, ktoré plemená sa chovajú v miestnych poľnohospodárskych podnikoch, a nakúpiť kravu presne plemena, ktorá sa tam chová.

Čítajte Viac

Pred nákupom krmiva pre dojnú kravu je nevyhnutné zistiť, aký druh potravy musia byť kravy podávané, pretože závisí na diéte, vo väčšom rozsahu, množstve mlieka, ktoré môže byť kŕmené z jedného zvieraťa. Výživa tiež zohráva dôležitú úlohu v procese zachovania reprodukčnej funkcie.

Čítajte Viac

Pri chove hospodárskych zvierat vždy premýšľame o tom, ako zjednodušiť materiálne a časové náklady na dosiahnutie dobrého výsledku v budúcnosti. Ale často je dobrý výsledok výsledkom mimoriadne intenzívnej domácnosti, keď sa na zviera aplikujú rôzne techniky kŕmenia, špeciálna starostlivosť a údržba.

Čítajte Viac

Mlieko je produkt, z ktorého začína náš život. Je schopný prenášať všetky potrebné komponenty pre život a vývoj. Z tohto dôvodu mnohí chovatelia hospodárskych zvierat chovajú dojnice. Takéto kravy, aj keď sú voľne pasúce, sú schopné uspokojiť svojich majstrov s veľmi vysokými výťažkami chutného a tuku.

Čítajte Viac

Plemená kráv sú mnohé, a je dosť ťažké nájsť medzi nimi vhodné pre všetky vlastnosti pre vás. Riešenie takejto komplexnej úlohy je pomalé, keď si podrobne prečítajte popis najobľúbenejších plemien. Ide o kategóriu najobľúbenejších, ktorá zahŕňa kravy mäsového typu plemena kazašského belošského plemena.

Čítajte Viac

V domácnostiach a na farmách sa najčastejšie vyskytuje hovädzí dobytok na mliečne účely. Nie je to jediný smer v produktivite kráv, ale je výnosnejší a stabilnejší z hľadiska príjmov. Pre mnohých z nás sú mlieko a mliečne výrobky základom stravy, ktorá je schopná doplniť telo najzákladnejšími stopovými prvkami.

Čítajte Viac

Dnes je kalmyk plemeno kráv považované za najlepší chov mäsa. Toto plemeno hovädzieho dobytka je jednoducho ideálne pre hospodárske zvieratá v regiónoch s drsnými klimatickými podmienkami, ale rovnako ľahké je aj v regiónoch s miernejšou klímou. Výrazne sa líši od hovädzieho dobytka s európskymi koreňmi, pretože jeho predkovia sú divé kravy.

Čítajte Viac

Pravdepodobne medzi všetkými dobytkami dojčenia majú najväčšiu popularitu. Koniec koncov, tieto zvieratá sú schopné nás potešiť každý deň len s priestorovými výnosmi, a často idú aj na mäso a hovädzie mäso z nich má tiež vysokú hodnotu. Najčastejšie sa tieto kravy chovajú na veľkých farmách, ktoré dodávajú svoje mlieko veľkým závodom.

Čítajte Viac