Slivková výsadba a starostlivosť

Podobne ako každý záhradný strom, slivka má svoj vlastný čas a požiadavky na výsadbu. Je veľmi dôležité brať ich do úvahy, pretože najmenšia chyba vás môže zbaviť samotného stromu a dlho očakávanej úrody. V tomto článku popíšeme všetky vlastnosti a schémy pestovania sliviek, povieme, ako si vybrať správne miesto a starať sa oň počas celého obdobia rastu.

Čítajte Viac

Niekedy, jesť dosť chutné ovocie, tam je túžba pokúsiť sa klíčiť kosť, aby si nový ovocný strom. Fóra často majú otázky o tom, či môžete doma pestovať slivku alebo inú plodnú kultúru z kameňa. To možno urobiť, ale je to dosť ťažké, pretože pred výsadbou slivky z kameňa je potrebné pripraviť.

Čítajte Viac

Celkovo na svete existuje asi 30 hlavných odrôd sliviek. Väčšina z nich sa ďalej delí na vlastné odbory - poddruhy chované chovateľmi. V dnešnom materiáli budeme hovoriť o tomto druhu maďarskej slivky. Charakteristiky a vlastnosti slivky maďarskej maďarčiny je veľká odroda domácich sliviek.

Čítajte Viac

Čínska slivka sa zriedka pestuje v našich záhradách, ale stále existujú nadšenci, ktorí sa ju snažia skrotiť. Koniec koncov, vždy sa teší šťavnaté a chutné ovocie, dáva krásny a svieži kvet, čoskoro rodiť. Okrem toho, typy týchto sliviek ľahko prispôsobiť prakticky akékoľvek geografické podmienky, sú odolné, odolné voči chorobám a škodcom.

Čítajte Viac

Slivka maďarská sa stala obľúbenou medzi záhradkármi. Odrody sa podobajú v tmavo fialovej farbe ovocia, v dymovom dotyku a slivky maďarského sa podobajú vajcu v tvare. Len zo sliviek maďarských odrôd sa slivky, pretože obsahujú veľa pektínu, cukru a sušených látok. Slivky sa používajú pri varení a jedení čerstvé.

Čítajte Viac