Opis a vlastnosti pestovania odrôd korenia "Gemini F1"

Najčastejšie, záhradníci hľadajú produktívne odrody paradajok a uhoriek, zabúdajúc, že ​​iné rastliny vysadené na mieste, môže tiež priniesť veľkú úrodu a stále majú zlepšenú chuť.

Dnes budeme diskutovať o korenie "Gemini", budeme sa učiť vlastnosti a popis tejto odrody, poľnohospodársky technik jeho pestovania.

Popis a fotografia

Začnime s vonkajším popisom rastliny a tiež hovoríme o charakteristických vlastnostiach ovocia, uvádzame hlavné parametre.

krovia

Paprika "Gemini" má stredne vysokú nadzemnú časť, ktorá dosahuje výšku 0,6 m. Dosky sú pokrčené a majú tmavozelenú farbu. Veľké množstvo listov chráni plody pred slnečným žiarením.

Bush má silný vzpriamený stonok, ktorý neumožňuje rastlinám „ľahnúť si“, keď sa ovocie začína tvoriť.

ovocný

Plody sú farebné jasne žlté a majú tvar kvádra. Priemerná hmotnosť plodov je 200 gv otvorenom teréne a asi 300 gv uzavretom teréne.

Je to dôležité! Počas odnímateľnej zrelosti sú plody zelené.

Hrúbka stien plodu je 8 mm. Od stonky sa bez námahy oddelí. Stojí za zmienku, že plody majú dobrú chuť, aj keď boli zozbierané pred úplnou zrelosťou, počas technickej zrelosti. Plne vyzreté korenie má vynikajúcu sladkú chuť s sotva znateľnou horkosťou.

Ovocie počas odnímateľnej zrelosti možno použiť na akýkoľvek účel, ale sú stále vhodnejšie na konzerváciu a najlepšie vyzreté možnosti sa najlepšie používajú čerstvé.

Pozrite sa tiež na také odrody papriky ako Sólista, Zlatý zázrak, Swallow, Atlant, Kakadu, Bulls Ear, Anastasia, Claudio, Ratunda, Habanero, "Gypsy", "Hero".

Charakteristická odroda

Pred nami je skorá hybridná odroda, ktorá dáva úrodu na 78. deň po morení sadeníc. Je odolný voči najčastejším chorobám. Na jednom kríži viazané až 10 plodov impozantnej veľkosti.

Hybrid je vhodný pre uzavreté aj otvorené terény, takže "Gemini" sa dá pestovať aj v chladnom podnebí, kde sa prijíma veľké množstvo ovocia.

Silné a slabé stránky

klady:

  • skorý zber a súčasné dozrievanie väčšiny plodov;
  • vynikajúca prezentácia a pôsobivá veľkosť;
  • dobrá chuť bez ohľadu na to, či sa korenie zberá v čase predajnosti alebo skutočnej zrelosti;
  • kompaktná hlavová časť;
  • odolnosť voči vírusovým ochoreniam;
  • dobrý výťažok.
Viete? Pepper po tepelnom spracovaní šetrí vitamíny a minerály, čo vám umožní získať všetko, čo potrebujete aj z konzervovaného ovocia.
nevýhody:

  • pomalý prechod od komoditnej splatnosti k biologickej, kvôli ktorej korenie čiastočne stráca svoju prezentáciu;
  • v neprítomnosti obväzov sa steny ovocia stávajú oveľa tenšie, vďaka čomu hybrid stráca s inými odrodami;
  • keď veľké množstvo plodov dozrieva alebo keď sa pestuje v skleníku, Bush stále vyžaduje podväzok.

Pestovanie sadeníc

Ďalej budeme hovoriť o tom, ako správne pestovať sadenice odrody "Gemini F1", rovnako ako zaoberať sa základnými požiadavkami na výsadbu materiálu v počiatočnej fáze.

Načasovanie, optimálna pôda, siatie

Začnime so substrátom. Sadenice potrebujú veľmi ľahkú pôdu, ktorá bude zároveň veľmi výživná a bude mať vynikajúce drenážne vlastnosti, takže budeme musieť vziať 2 časti humusu, 1 časť zeme a 1 časť piesku.

Všetko dôkladne premiešajte a naplňte nádoby.

Pre klíčiace semená potrebujú dostatočne vysokú teplotu - 25-27 ° C. Minimálna teplota, pri ktorej sú výhonky možné, je 22 ° C.

Ak sa sadenice budú hrot v otvorenom teréne, potom je potrebné zasiať semená v nádrži na začiatku marca, av južných oblastiach - v II-III desaťročia februára. Ak sa korenie bude pestovať v skleníku, potom môžete zasiať už v januári

Je to dôležité! Semená pred výsadbou nevyžadujú dodatočné spracovanie, pretože o to už výrobca postaral.

Výsev sa vykonáva na navlhčenej pôde. V počiatočnom štádiu nie je potrebné, aby výsevný materiál tvoril ďalšie minerálne hnojivá.

Minerálne hnojivá tiež zahŕňajú ammofos, monofosfát, Plantafol, Sudarushka, Kemira, síran amónny a Azofoska.
Hĺbka výsevu - 2 cm Hlbšie umiestnenie semien povedie k neskorým výhonkom a rastliny samotné budú kvôli vysokým nákladom na zdroje príliš vyčerpané.

Starostlivosť o sadenie

Po vykonaní sejby je potrebné zvlhčiť pôdu, pričom dodržujte uvedenú teplotu a vysokú vlhkosť. Ak bolo všetko pozorované, prvé výhonky sa objavia najneskôr o 2 týždne neskôr. Po objavení sa prvej zelene môže byť teplota znížená na 24 ° C a semenáčiky by mali byť prenesené na dobre osvetlené miesto tak, aby dostávali dostatočné množstvo svetla.

Je to dôležité! Voda tieto rastliny s extrémne teplou vodou.

Je potrebné pripomenúť, že korenie vyžaduje aspoň 12 hodín denného svetla. V neprítomnosti alebo nedostatočnom množstve svetla sú puzdrá vytiahnuté a deformované.

Keď rastliny vytvorili prvé 2 pravé listy, môžu byť kŕmené minerálnou vodou. Na tento účel sa v 1 litri teplej vody zriedi 0,5 g dusičnanu amónneho, 3 g superfosfátu a 1 g hnojív potašu.

Podobné kŕmenie by sa malo opakovať po 2 týždňoch, ale dávka každej zložky sa má zdvojnásobiť.

Výsadba sadeníc

Potápačské sadenice v skleníku alebo v otvorenom teréne by mali byť vo veku 45-50 dní po kalení. Okrem toho by každá rastlina mala mať najmenej 5 dobre vyvinutých listov a výšku asi 16 cm.

Na spevnenie všetkých rastlín týždenne pred výsadbou musíte začať vyberať na čerstvý vzduch, čím vás na nízke teploty, vietor a priame slnečné svetlo zvyknú.

Je to dôležité! Korenie nemá rád časté transplantácie, takže semená sú okamžite zasiate buď v jednotlivých nádobách alebo v nádobe, v ktorej bude dostatok priestoru.
Teplota pôdy počas odberu by mala byť najmenej 13 ° C. Ak má pôda nižšiu teplotu, potom ani silné teplo nezachráni rastlinu pred podchladením koreňového systému. Pokiaľ ide o pôdu, v ktorej sa bude vychystávanie vykonávať, malo by byť ľahké, mierne uhličitanové. V tomto prípade by predchodcovia mali byť optimálnymi plodinami (obilniny alebo strukoviny).

Ak chcete dosiahnuť maximálny výnos a optimálnu hustotu výsadby, musíte rastliny zasadiť podľa schémy 60-80-90 × 35-40-50 cm.

Súčasne by mala byť hustota výsadby so zavlažovaním pre skorú úrodu nižšia (30 - 35 tisíc rastlín na hektár) ako štandardná metóda pestovania (do 45 000 na hektár).

Grade Care

Starostlivosť zahŕňa časté zavlažovanie, uvoľňovanie pôdy, ako aj zavádzanie obväzov a mulčovanie pôdy.

mulčovací

Mulčovacie rastliny sú potrebné na udržanie vlhkosti v pôde a na ochranu koreňov pred zmenami teploty. Tiež mulčovanie pomôže chrániť pred slanosťou.

kŕmenie

Hnojivá sa aplikujú 3 krát: jeden týždeň po zbere, počas kvitnutia a na začiatku tvorby ovocia. Dosť na výrobu fosfátových a potašových doplnkov a korenie nepotrebuje dusík.

Je to dôležité! Rastlina netoleruje chlór, takže "minerálna voda" by nemala mať túto látku v kompozícii.

tvorenie

Krov je tvorený v 1 stopke, bočné výhonky sú okamžite odstránené. Musíte tiež znížiť prvý bud.

Podväzkový pás

Ak sa rastlina pestuje v skleníkoch, potom musí nevyhnutne vyžadovať podväzok. Je to spôsobené najmä hmotnosťou plodov, ktoré v skleníkoch dosahujú hmotnosť 300 - 350 g.

V otvorenom teréne, plody nie sú tak "ťažké", takže Bush môže vydržať ich hmotnosť.

Zber a skladovanie plodín

Pepper možno zbierať na skladovanie počas technickej (komerčnej) aj biologickej (plnej) zrelosti. V prvom prípade sa plody odstránia koncom júla, v druhom čakajú na vzhľad monochromatickej žltej farby a zbierajú sa.

Plodina by sa mala skladovať pri teplote 7 až 12 ° C.

Viete? Plody korenia znižujú krvný tlak, preto sa odporúča pre ľudí v starobe.

Tak sme dokončili diskusiu o krásnom a veľmi populárnom hybride korenia - "Gemini F1". Nedá sa povedať, že rastlina je dokonalá, ale dáva skvelé ovocie, ktoré má dobrý vkus a vyznačuje sa jasnou farbou, ak čakáte na biologickú zrelosť. Rastlina zároveň nie je ovplyvnená chorobami, čo výrazne znižuje náklady na spracovanie a zvyšuje konečný výnos. Použite informácie poskytnuté na pestovanie zdravých rastlín, ktoré vás potešia veľkými a chutnými plodmi.

Loading...