Lunárny kalendár

Kyslá kapusta je bohatá na vitamíny, čo má pozitívny vplyv na gastrointestinálny trakt. Miska je jednoduchá na prípravu, ale skúsené ženy v domácnosti vedia, že podľa lunárneho kalendára sú pre tento proces priaznivé dni. Uhorky, zozbierané na správny deň, chutné a dlho skladované.

Čítajte Viac

Kyslá kapusta alebo kyslá kapusta je častým hosťom na stoloch počas chladného obdobia, pretože okrem korenistej a korenistej chuti má liečivé účinky a je tiež zdrojom mnohých užitočných látok a vitamínov. Medzi tými, ktorí sa často zaoberajú solením kapusty, sa mnohí zmieria s lunárnym kalendárom, pretože aj keď budete dodržiavať rovnakú technológiu a recept, môžete získať úplne iný výsledok.

Čítajte Viac

V súčasnosti sú pestovatelia ochotní čoraz viac sa obracať na lunárny kalendár, keďže koncepcia biodynamického poľnohospodárstva sa stala veľmi populárnou. Biodynamické poľnohospodárstvo je založené na pestovaní rastlín, v ktorých sa poľnohospodár spolieha na fázy mesiaca. Vplyv zemského satelitu na vegetáciu pozorujú ľudia už od staroveku, ale v tomto čase bol tento účinok už vedecky dokázaný.

Čítajte Viac

Každý mesiac v roku má svoje dni priaznivé pre agrárne záležitosti a neodporúča sa pre prácu na zemi. Na rozpis prác záhradkár-záhradník na máj 2019, s tipmi lunárneho kalendára a nuansy jeho použitia, v detaile - v článku. Vplyv fázy mesiaca na výsadbu rastlín Ako sa Mesiac približuje alebo opúšťa Zem, jej gravitačné pole ovplyvňuje biosféru našej planéty.

Čítajte Viac

Kyslá kapusta je jednou z najobľúbenejších pochúťok v zime. Okrem toho, že má vynikajúcu chuť, je považovaný za jedinečného dodávateľa kyseliny askorbovej, vlákniny a enzýmov. Aby bola kapusta ostrá a šťavnatá, mnohé gazdinky kvasia produkt v určitých dňoch lunárneho kalendára.

Čítajte Viac

Naplánujte si svoju prácu s kvetmi v januári s pomocou kalendára pestovateľov mesačných semien. Pomôže určiť čas na siatie alebo presadenie vnútorných plodín. Viac o tomto - ďalej v článku. Ako fázy mesiaca ovplyvňujú rastliny Lunárny kalendár je jednoduché vyjadrenie fáz mesiaca v mesiaci. Sú celkom 4 fázy: rastúci mesiac, spln, ubúdajúci mesiac a nový mesiac.

Čítajte Viac

V lunárnom kalendári sa zobrazujú fázy fáz mesiaca, to znamená zmeny vonkajšej konfigurácie v závislosti od toho, ako slnko osvetľuje časti zemského satelitu. Lunárny mesiac trvá 29-30 dní a pozostáva zo 4 mesačných fáz, ktoré ovplyvňujú ľudí a priebeh mnohých procesov na našej planéte. Predpokladá sa, že okrem iného ovplyvňujú chuť a kvalitu zimných prípravkov, najmä kyslej kapusty.

Čítajte Viac

Kyslá kapusta je zdravé a chutné občerstvenie. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete postupovať podľa lunárneho kalendára. Ktoré dni v novembri sú pre morenie zeleniny najvýhodnejšie, prečítajte si nižšie. Ako dobré urobiť zber kapusty na lunárnom kalendári? Naši predkovia začali pracovať na zbere kyslej kapusty po 14. októbri (sviatok príhovoru) v súlade s mesačnými fázami.

Čítajte Viac

Získanie kvalitnej plodiny nemôže byť vždy zaručené zručnosťami a znalosťami letného rezidenta. Preto skúsení záhradníci berú do úvahy aj lunárny kalendár, ktorý je založený na zákonoch prírody a je schopný uviesť najpriaznivejšie dni nielen na výsadbu a výsadbu rôznych rastlín, ale aj na presádzanie a dokonca aj rôzne druhy prác na parcelách, čo má vždy pozitívny vplyv na konečný výsledok. ,

Čítajte Viac

Kalendár pre mesačný výsev pre poľnohospodára a kvetinárstvo Bieloruska na rok 2019 pomôže ľahko určiť pozitívne a negatívne dni pre sejačky. Aké sú lunárne rytmy, ako aj vplyv satelitov Zeme na kultúru - čítajte nižšie. Aký vplyv majú fázy mesiaca na rast rastlín Predpokladá sa, že lunárne cykly ovplyvňujú rast a vývoj rastlinných organizmov.

Čítajte Viac

Mesiac nepochybne ovplyvňuje Zem. Lunárna atrakcia, schopná zvýšiť a znížiť milióny ton oceánskej vody, tvoriť príliv a odliv, je rovnako silne ovplyvňujúca všetok život na našej planéte, vrátane vegetácie. Kalendár lunárneho osevu je založený na tomto fenoméne, o ktorom sa bude diskutovať v článku.

Čítajte Viac

V mysliach drvivej väčšiny ľudí, dokonca aj tých, ktorí majú niečo do činenia s poľnohospodárstvom, je kalendár pre mesačný výsev spojený predovšetkým s jarnými a letnými mesiacmi, pretože práve v tomto období sa problematika výsadby v každom prípade týkala obyvateľov severnej pologule. javí ako dôležité.

Čítajte Viac

Pre úspešné pestovanie záhradných a záhradníckych plodín sa poľnohospodári uchyľujú ku všetkým možným prostriedkom a jedným z nich je lunárny kalendár. Sibír sa líši od strednej kapely nielen v klíme, ale aj v trochu odlišných mesačných fázach, preto astrológovia zostavujú samostatné kalendáre pre sibírskych záhradkárov, pestovateľov kvetov a záhradkárov.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci sa zaoberajú pestovaním zeleniny a ovocia, vykonávajú výsadbu so zameraním na priaznivé termíny lunárneho kalendára. A to nie je prekvapujúce, pretože vplyv družice Zeme na všetky živé organizmy a procesy vyskytujúce sa na planéte sú už dlho známe. Ako fázy mesiaca ovplyvňujú vegetáciu a keď je lepšie vykonávať poľnohospodárske činnosti - ďalej v článku.

Čítajte Viac

Ľudia dlho vedeli o vplyve mesiaca na celý život, ktorý obývajú našu planétu, a pri plánovaní terénnej práce nebolo vôbec prekvapujúce, že naši predkovia, ktorí sa podieľajú na pestovaní poľnohospodárskych rastlín, sa snažili sústrediť nielen na poveternostné podmienky, ale aj na fázy „malej hviezdy“. Napodiv, osevný lunárny kalendár nestratil svoj význam v modernom období intenzívneho rozvoja nových technológií a vedeckých objavov.

Čítajte Viac