Pelargónie

Geranium, alebo pelargonium, je známy svojou nenáročnou starostlivosťou a sviežimi kvetenstvami rôznych odtieňov, ktoré priťahujú pozornosť pestovateľov kvetov. Mnohí z nich však čelia spoločnému problému: závod prestáva kvitnúť. V tomto článku sa bližšie pozrieme na dôvody tohto správania sa kvetu a zistíme, čo je potrebné urobiť, aby pelargonium potešilo oko sviežim kvitnutím.

Čítajte Viac

Geranium, alebo pelargonium - dobre známa vnútorná rastlina. Tento krásny a užitočný kvet je častým obyvateľom parapetov. V navrhovanom materiáli budeme hovoriť o tom, ako správne zorganizovať prezimovanie muškátov, aké podmienky treba vytvoriť, aby sme zachránili rastlinu počas chladného obdobia a zabezpečili dlhé kvitnutie.

Čítajte Viac

Mnohí pestovatelia chcú vedieť, ako pestovať lučné pelargónie a používať ho doma. Podrobnejšie popíšeme, aké liečivé vlastnosti má táto rastlina, ako z nej pripraviť a uskladniť výrobky a tiež zvážiť proces pestovania pelargónie a starostlivosť oň. Generické lúčne pelargónie (tetrov, pelargónie poľné) je bylinná dvojklíčnolistová rastlina rodu Geranium, rod Geranium.

Čítajte Viac