Ukrajina

Ukrajina má v úmysle rozšíriť prístup k pozemkovým produktom na trh Európskej únie spolu s rozšírením vývozu mliečnych a živočíšnych produktov. Minister poľnohospodárskej politiky a výživy Ukrajiny Taras Kutovoy sa stretol s komisárom EÚ pre zdravie a bezpečnosť Vytenisom Andriukaytisom, s ktorým diskutoval o plánoch Ukrajiny ao priebehu ich realizácie.

Čítajte Viac

Ukrajina vyváža cestoviny do mnohých európskych krajín, ktoré tvoria 69% vývozu. V januári až novembri 2016 bol tento produkt v EÚ dodaný na úrovni 17 600 000 USD, čo je 4,2-krát viac ako v rovnakom období roku 2010 (4 200 000 USD). Jednou z vedúcich krajín v dovoze výrobkov z EÚ v roku 2016 bolo Nemecko, ktorému sa podarilo priniesť 13,6% všetkých cestovín, druhé miesto obsadilo Anglicko, ktoré sa znížilo na 12,6% a tretie miesto obsadilo Španielsko, ktoré nakúpilo takmer rovnaké množstvo. ako Anglicko - 12,3%.

Čítajte Viac

Podľa informácií NASU "Ukrtsukor", veľkoobchodná predajná cena za prvý mesiac bežného roka vzrástol v priemere o 5,5% av súčasnosti sa pohybuje medzi 14,10-14,50 UAH / kg. Podľa vedúceho analytického oddelenia Ruslana Butylo je táto situácia opodstatnená rastom taríf na svetovom trhu: "Za obdobie od 29.12.2016 sa náklady na cukor na londýnskej burze zvýšili o takmer 4% (20,1 USD / t). surová trstina na newyorskej burze vzrástla o 6% ($ 25,3 / t), “vysvetľuje.

Čítajte Viac

V súčasnej dobe Ukrajina zaujala miesto jedného z najväčších vývozcov slnečnicového oleja. Podľa združenia "Ukroliyaprom", v roku 2016, Ukrajina podarilo export 4 800.000 ton výrobkov, čo je o 23% viac ako v roku 2015 a absolútny rekord pre krajinu. Celkový vývoz dosiahol vyšší zisk ako v predchádzajúcom roku (48 miliárd dolárov).

Čítajte Viac

Posledný obrázok zo satelitu na Ukrajinu ukazuje, že oblasť snežného snehu v súčasnosti zahŕňa centrálne oblasti spolu s južnými. Posledný satelitný obraz nie je úplne bezoblačný, takže je ťažké vidieť úplný obraz o tom, ako sa roztápa. Teplota za posledné dva dni bola pomerne neškodná, ale predpovede naznačujú mierne sneženie a pokles teploty na -22 ° C až do štvrtok večer.

Čítajte Viac

Podľa Štátnej štatistickej služby, v roku 2016 ukrajinské firmy znížili výrobu ovocných a zeleninových štiav v porovnaní s rokom 2015 o 8,1% na 232 tisíc ton. Napriek tomu, že v decembri 2016 bolo vyrobených 19,3 tis. Ton šťavy, čo je o 0,4% viac ako v decembri 2015, v novembri minulého roka bolo vyrobené o 9,5% menej výrobkov.

Čítajte Viac

Ak Ukrajina poskytne investorom povolenie na prenájom pozemkov a podnikov, investori z Maďarska sa budú zaoberať obnovou vínnych pivníc Bobovischsky v Zakarpatsku, známych výrobou kvalitného, ​​známeho vína mimo krajiny. Pre spoluprácu by podnikatelia mali dostať záruky na poskytnutie všetkých potrebných faktorov z ukrajinskej strany.

Čítajte Viac

Taras Kutovoy, minister poľnohospodárskej politiky a výživy Ukrajiny, pri otvorení prvého medzinárodného kongresu "Organic of Ukraine 2017. Vývoj ekologického trhu na Ukrajine - od výroby až po predaj", povedal, že počet priemyselných podnikov, ktoré vyrábajú ekologické výrobky, sa zvýšil o 90%, čím sa stal jedným z najvýznamnejších priemyselných podnikov. dynamických priemyselných odvetviach.

Čítajte Viac

Podľa experta FAO, Andrei Pankratov, za posledný rok, ukrajinskí výrobcovia mäsa čelili mnohým ťažkostiam spojeným so zvýšením veľkoobchodných cien rôznych druhov mäsa kvôli lacnejším hrivny, zatiaľ čo ceny v dolárovom vyjadrení nepreukázali viac optimizmu. Náklady na hovädzie mäso, v porovnaní s inými druhmi mäsa, nie je tak rozrušený výrobcov.

Čítajte Viac

Podľa tlačovej služby ASTP sa minuloročný vývoz ukrajinského medu stal rekordom. Vyviezlo sa 56,9 tisíc ton medu, čo je o 21 tisíc ton viac ako v minulom roku a 5,8 krát viac ako v roku 2011. Najväčší ukrajinský med kúpili európske krajiny. Najmä v minulom roku Nemecko doviezlo náš produkt na 32 600 000 USD (33% všetkých vývozov medu z Ukrajiny), Poľsko - 18,1 milióna dolárov (18,6%) a Spojené štáty americké - 17,7 milióna USD (18,1%).

Čítajte Viac

Podľa riaditeľa ukrajinského združenia dodávateľov maloobchodných sietí, Aleksey Doroshenko, do konca februára nárast cien mliečnych výrobkov na Ukrajine sa zvýši o 3%. „Dnes sme svedkami„ kolísania “cien mliečnych výrobkov, pričom spracovateľské závody sa všetkými prostriedkami snažia znížiť kúpnu cenu mlieka a vďaka tomu zastaviť rast cien mliečnych výrobkov na Ukrajine, ale farmy v každom smere odolajú tejto iniciatíve.

Čítajte Viac

Ukrajina a Európska komisia dosiahli dohodu o obnovení vývozu ukrajinskej hydiny do krajín EÚ. Podľa tlačovej služby ministerstva poľnohospodárstva a priemyslu sa dnes kuracie mäso dodáva na európsky trh. „Problematika regionalizácie bola jednou z najcitlivejších v komunikácii s Európskou komisiou.

Čítajte Viac

Transparency International - mimovládna medzinárodná organizácia pre boj proti korupcii a štúdium úrovne korupcie vo svete, zverejnila svoje každoročné hodnotenie korupcie, v ktorom Ukrajina dosiahla 29 bodov zo 100 možných bodov. Dobrou správou je, že toto dvojbodové zlepšenie oproti minulému roku, ktoré ukazuje protikorupčné reformy, ktoré Ukrajina realizovala, má určitý vplyv.

Čítajte Viac

Podľa ministra Ukrajiny pre agrárnu politiku a potraviny sú Spojené štáty americké pripravené na rokovanie o dodávke ekologickej pšenice z Ukrajiny. Počas televízneho rozhovoru minister poznamenal, že americké potraviny sú prísne regulované a je ťažké vstúpiť na trh s novými výrobkami, ale USA sú pripravené rokovať o ekologickej pšenici.

Čítajte Viac

Moskovský inštitút pre štúdie poľnohospodárskeho trhu (ICAR) uvádza, že chladenie sa očakáva od 27. januára do 4. februára a predstavuje hrozbu pre zimnú pšenicu v niektorých oblastiach južných regiónov Rostov a Krasnodar v Rusku. Podľa vedúceho IKAR Dmitryho Rylka sa očakáva, že teplota klesne v oblasti Rostov a Krasnodar na -17 ° C, kde oblasť v súčasnosti nie je chránená snehom.

Čítajte Viac