Hrdza

Počas obdobia aktívneho rozvoja poľnohospodárskych technológií je ľahké nájsť odrodu hrušky vhodnú pre špecifické podmienky. Existujú rôzne hrušky, od zberu až po tzv. "Pracovné" odrody sú časovo testované a odrody hrušiek. Patrí medzi ne hruška "katedrála", získal lásku záhradkárov kvôli svojej jednoduchosti starostlivosti a predvídateľné výsledky.

Čítajte Viac

Godetia je ročná záhradná kvetina z rodiny samíc. Existuje asi 20 druhov rastlín, ktoré možno nájsť na amerických kontinentoch. Kvety rastliny sú ako azalky. Godetia je prvou krásou svojej rodiny a najčastejšie sa používa v záhradnom dizajne. Viete?

Čítajte Viac

Brčál je krásna a jemná kvetina, často používaná v kompozíciách s okrasnými kríkmi a kvetmi pri zdobení záhrad, parkov a ciest. Dnes existuje až dva tucty druhov tejto rastliny, z ktorých každá má svoje vlastné vonkajšie črty, ale keď sa pestujú, všetky vyžadujú takmer rovnaký prístup.

Čítajte Viac

Jedným z populárnych evergreenov je thuja. Je zasadená v parkoch, uličkách, zdobí oblasť v blízkosti administratívnych budov, často zasadených v dachových alebo záhradných parcelách. Bohužiaľ, thuja je náchylný k chorobám a škodcom, ako sa s nimi vysporiadať, uvažujeme v tomto článku. Ako sa vysporiadať s chorobami thuja Boj s chorobami thuja môže byť, ale je lepšie im zabrániť.

Čítajte Viac

Epiphyllum kaktus je epifytická rastlina s vzdušnými koreňmi. Stonky kvetu svetlo zelenej farby, ploché alebo trojstranné, s vlnitými alebo zubatými hranami. Rastlina dosahuje výšku asi 60-70 cm, a preto vyžaduje podporu. Púčik má tvar lievika, jeho dĺžka môže dosiahnuť 40 cm, kvety kaktusu majú ružovú, bielu, červenú, žltú, fialovú farbu, ich priemer sa pohybuje medzi 10-12 cm.

Čítajte Viac

Chokeberry má pomerne dobrú imunitu, takže choroby a škodcovia ho veľmi zriedka rušia. Pravdepodobnosť ochorenia sa však môže značne líšiť v závislosti od geografickej polohy, klímy, blízkosti iných rastlín a ďalších faktorov. Preto je veľmi dôležité vedieť, s ktorými škodcami a chorobami sa môžete stretnúť pri pestovaní chokeberry, aby sa predišlo problémom s rastlinou.

Čítajte Viac

Mint je jednou z najznámejších korenín, bez ktorej si nie je možné predstaviť si chuť mnohých jedál a všetkých vašich obľúbených nápojov (stačí si spomenúť na slávny Mojito - osviežujúci kokteil spojený s letom, morom a blaženou nečinnosťou). Viete? Mincovňu používa ľudstvo už od nepamäti.

Čítajte Viac

Stoneplant slivka je jednou z najbežnejších záhradných plodín. Rovnako ako všetky ostatné ovocné a ovocné stromy, slivky sú náchylné k napadnutiu škodcami a ovplyvnené rôznymi chorobami. Aby pestovanie tejto plodiny prinieslo len potešenie a úroda bola vysoko kvalitná a bohatá, každý záhradník musí poznať choroby sliviek „v tvári“ a byť schopný s nimi zaobchádzať.

Čítajte Viac

Karafiát je jednou z najobľúbenejších kvetov používaných na rezanie do kytíc. Pestuje sa v otvorenom teréne av skleníkoch. Divoké a záhradné kvety zvyčajne zriedkavo ochorejú na rôzne druhy chorôb. Nemôžete povedať o skleníkových rastlinách, ktoré sú často postihnuté baktériami, hubami, vírusmi.

Čítajte Viac

Slovo "hrdza" najviac súvisí s kovom. Ukazuje sa, že sa tiež nazýva druh plesňového ochorenia rôznych rastlín, ktorý je schopný zničiť väčšinu výsadby, ak nie zaoberať. Čo je nebezpečná hrdza Rust nielen kazí vzhľad rastliny, ale tiež ju zničiť zvnútra.

Čítajte Viac