Izbové rastliny

Saintpaulia je veľmi bežná vnútorná rastlina a je známa pod názvom svätá baroková fialová. Dnes existuje viac ako 32 tisíc odrôd tejto rastliny. Ale akonáhle si kúpite fialovú, otázka okamžite vyvstane: "Ako sa o ňu správne starať?". Výber najlepšieho miesta pre Saintpaulia Prvý problém, ktorý vznikol bezprostredne po objavení fialovej v dome bol výber jeho biotopu.

Čítajte Viac

V tomto článku vám povieme všetko o muškátoch v miestnosti (tiež nazývaných "kalachik"), a to: ako sa starať o túto rastlinu, v akej pôde sa pestovať a ako si vybrať správny hrniec. Nezabudnite hovoriť o spôsoboch reprodukcie pelargónia. Viete? Pelargónie rodina má asi 800 druhov a je rozšírená v prírode v južnej Afrike a Austrálii.

Čítajte Viac

Balzam (Impatiens) je izbová rastlina, ktorá je nám známa už od detstva. Latinský názov Impatiens sa prekladá ako „dotykový“, pretože balzamové semená sa rozptyľujú v rôznych smeroch, ak sa ich dotknete. Zvyčajne je táto kvetina spojená s detstvom, pretože takmer každá babička v dome mala „Spark“, ako sa volá.

Čítajte Viac

Kvôli svojmu neobvyklému tvaru, krehkej jemnej kráse sú ľalie považované za symbol čistoty a nevinnosti. Doteraz tieto kvety zdobia slávnostné obrady a obrady mnohých náboženstiev. Je možné pestovať ľalia doma? Kvitnúce ľalia zdobí dom nielen krásou kvetov a jasných zelených, ale aj príjemnou pretrvávajúcou arómou.

Čítajte Viac

Vlasťou pelargonia je India a Južná Afrika. Táto jasne kvitnúca rastlina s šťavnatými zelenými listami je známa nielen svojou krásou a vôňou, ale aj svojimi liečivými vlastnosťami a esoterici veria, že pelargonium v ​​dome reguluje psychickú klímu v rodine. Druhy Pelargonium Pelargonium je rastlina z pelargónie rodiny.

Čítajte Viac

Pravdepodobne bude ťažké nájsť kvet medzi rôznymi izbovými rastlinami, ktoré v jeho atraktivite prekonajú orchidea. Miestnosť orchidea má dlhý a tenký stonku, a na vrchole je nádherná kvetina. Orchidey očarujú a fascinujú rôznymi tvarmi a farbami. Orchidea je však veľmi rozmarná a má množstvo ťažkostí v starostlivosti.

Čítajte Viac

Izba Primula dlhodobo získala sympatie milovníkov izbových rastlín. To sa líši v nenáročnosti v odchode, krásu a odtiene kvetov. Samo o sebe môže prvosienka na výšku dosiahnuť 25 centimetrov. Koreňový systém je vláknitý, ružica listy, asi 7 cm v priemere. Primrose kvitne dvakrát ročne - na jar av zime.

Čítajte Viac

Ak hľadáte sviežu a kvitnúcu rastlinu, potom je nepravdepodobné, že by euonymus „chytil oko“, ale pre znalcov evergreenov je to presne to, čo potrebujete. Jeho kvety sú malé a nenápadné, ale stále to môže byť skvelý doplnok do vašej záhrady alebo bytu "skleníka". Chcel by som podrobnejšie diskutovať o poslednej možnosti.

Čítajte Viac

Každý z nás je oboznámený s rastlinou používanou pri vytváraní živého plotu, nazývaného evergreen boxwood. V poslednej dobe, boxwood začal rásť ako izbová rastlina v hrnci. Malé listy, pomalý rast a schopnosť dokonale tolerovať ostrihanie vám umožní pestovať trpasličí stromy z neho.

Čítajte Viac

Fascinujúca izbová rastlina s jasnými farbami neobvyklého tvaru, ktoré sa z diaľky zdajú byť plastové, sa nazýva antúria. Tesne vyzerajúce kvety, vďaka svojej exotickej, nazývanej "plameniak kvetov". Optimálne rastové podmienky Aby sa rastlina potešila nielen svetlými listami, ale aj krásnymi kvetmi, je potrebné splniť všetky podmienky na pestovanie.

Čítajte Viac

Anthurium je populárna exotická kvetina, ktorá k nám prišla z ďalekých oblastí trópov Južnej a Strednej Ameriky. Vzhľadom k neuveriteľnej farbe sa antúria čoraz viac pestuje doma, ale vďaka rôznym vlastnostiam je táto rastlina veľmi náchylná na rôzne druhy chorôb. Aby ste pochopili, ako šetriť antúria v prípade choroby, musíte vedieť, čo sú.

Čítajte Viac

Kde umiestniť caladium, výber miesta pre termofilnú rastlinu Caladium (Caladium) je zástupcom rodiny Aroid (Araceae). Vlasť tejto rastliny je Brazília, kde rastie pozdĺž brehov Amazonky. Je to veľká teplomilná rastlina, ktorá v prírodných podmienkach dosahuje výšku až 5 m. Doma sa Caladium používa na extrakciu škrobu a v našej oblasti je táto rastlina obľúbená pre svoj okrasný vzhľad.

Čítajte Viac

Hortensia - úžasná kvetina, ktorá má asi 90 druhov. Avšak, aby táto rastlina potešila vaše oko, budete musieť tvrdo pracovať, inak listy hortenzie začnú žltať, vyschnúť a samotná rastlina úplne zomrie. Prečo vysychajú hortenzie? Dôvody môžu byť mnohé, medzi nimi: Zlé zalievanie; Suchý vzduch v miestnosti, kde rastie hortenzie; Nesprávny transplantát; Nesprávne osvetlenie; Nedostatočné oplodnenie pôdy (znížená jej kyslosť); Nedostatok postreku listov; Nesprávny výber pôdy na výsadbu.

Čítajte Viac

Len málo ľudí vie, ale rastlina Kalanchoe nielenže slúži ako prvok výzdoby izieb, ale môže tiež pomôcť vyliečiť rôzne ochorenia. Mäkké listy Kalanchoe majú hlavne prospešné vlastnosti. Šťava z nich je dôležitou zložkou liekov, ktoré sú predpísané pre dospelých a deti. Môže byť pripravená doma alebo kúpená v lekárni.

Čítajte Viac

Kalanchoe je vytrvalá rastlina rodiny kolos, ktorá prišla do Európy z dažďových pralesov Ázie, Ameriky a Austrálie. V poslednej dobe sa začal chovať ako izbová rastlina, ktorá zaujme svojou rozmanitosťou. Typy Kalanchoe sú reprezentované viac ako 200 menami, nepočítajúc odrody a hybridy.

Čítajte Viac

Aloe je veľmi populárna domáca rastlina, ktorá sa pestuje na neskoršie praktické využitie. Existuje viac ako 350 druhov tejto rastliny, doma, len niektoré z nich sú pestované - treelike aloe, pestrý, markízy. Liečivé vlastnosti sú obsiahnuté v aloe vera a aloe strom. Najrozšírenejšia aloe vera, známa tiež ako Barbados alebo aloe.

Čítajte Viac

Begonia je jednou z najobľúbenejších a najkrajších rastlín na domácich parapetoch, v záhradách a parkoch mesta. Táto rastlina má viac ako 900 plných a 2000 hybridných druhov. Kvetina bola prvýkrát opísaná Michel Begon, ktorý objavil dekoratívne, neuveriteľne krásne kvety na Antilách.

Čítajte Viac