Exotické

Medlar nie je veľmi populárna rastlina v našich zemepisných šírkach, ale niektorí exotickí milenci by ju chceli pestovať. Najbežnejšie 2 typy medlar - nemčina a japončina. Rastú v miestach s teplým podnebím a miernymi zimami, ale vzhľadom na vysokú termofilitu nie je vždy možné pestovať ho v otvorenom teréne.

Čítajte Viac

Medlar je exotický evergreen. Vzťahuje sa na ružové. Tam je asi 30 druhov loquat, ale doma, medlar je dobre klíčil a rodiť. Viete? Medlar sa začal kultivovať v Japonsku. Doma medlar môže rásť na výšku o 1,5-2 metrov. Listy rastliny sú podlhovasté, kožovité, lesklé na vrchole, dole - zamatové.

Čítajte Viac

Pre mnohých záhradkárov, ktorí majú rastlinu, ktorá nielenže poteší oko, ale tiež prináša ovocie, je fixný nápad. Jedna z týchto plodín, ktoré nedávno získali obrovskú popularitu - kumquat, je citrusová rastlina, ktorú možno pestovať doma. Viete? Preložené z čínskeho kumquatu - je "zlaté jablko".

Čítajte Viac

Každý rok sa na regáloch našich obchodov objavuje viac a viac exotických plodov, takže kumquat (alebo zlatý oranžový) už dávno prestal byť novinkou. Podobne ako všetky citrusové plody, aj ovocie kumquat má rozsiahle prospešné vlastnosti, o ktorých sa bude diskutovať nižšie. Zloženie kumquat: sada vitamínov a minerálov.Vonkajšie, kumquat podobá zmes pomaranča a citrónu.

Čítajte Viac

Exotické rastliny doma už nie sú zázrakom, ale stále potešia oko svojou jedinečnosťou a jasnou tropickou zeleňou. Papája je jednou z týchto rastlín, vyzerá ako palma so širokými a dlhými listami. V prírode dosahuje výška 10 metrov, doma až 6 metrov.

Čítajte Viac