Ako kŕmiť jahody jódom

Jahody sú obľúbené bobule, ktoré rastú na mnohých záhradných pozemkoch. Kultúra rastie normálne a bez osobitnej starostlivosti, avšak na získanie vysokého výnosu a boj proti chorobám a škodcom sa odporúča stále vykonávať obliekanie. Vzhľadom k tomu, najčastejšie sa táto bobule pestuje na osobné pozemky používať chemické prípravky nie je tam žiadna túžba.

V tomto prípade pomáha jód, ktorý je ideálny pre jahody.

Užitočné vlastnosti jódu pre jahody

Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam sa obyčajný jód používa nielen na prevenciu mnohých chorôb jahôd, ale aj ako hnojivo. Vedci sa domnievajú, že tento prvok sa podieľa na regulácii fungovania enzýmových systémov a tým zlepšuje metabolické procesy v zelených priestoroch. Všetko, čo musíte urobiť, je len niekoľko kvapiek, ktoré sa riedia v požadovanom množstve vody.

Vzhľadom k tomu, že jód je antiseptikum, môže zabrániť vzniku rôznych bakteriálnych ochorení a dokonca hniloby.

Je to dôležité! Predpokladá sa, že minerálny doplnok tohto stopového prvku pomáha znovu kvitnúcim a plodiacim jahodám. Hlavná vec - v súlade s dávkou, aby nedošlo k popáleniu na listoch.

Ako narábať s kríkmi

Spracovanie jahôd jódu sa vykonáva postrekom alebo zalievaním. Urobte to po príprave špecifického roztoku, ktorého správne proporcie budú uvedené ďalej.

Na jar

Prvý jarný obväz sa vykonáva bezprostredne po prerezaní starých listov. Ak chcete zvýšiť pevnosť Bush je napojená na koreň. Roztok sa pripraví nasledujúcim spôsobom: vezmite 15 kvapiek antiseptika a rozrieďte ich v 10 litroch vody. Dôkladne premiešajte drevenou tyčinkou a vodou so získaným produktom.

Viete? Najväčšie bobule sa pestovali v roku 1983 v Amerike. Jej hmotnosť bola 230 g. Chuť však nebola veľmi dobrá, pretože jej veľkosť bola kyslá a vodnatá.

Pred pristátím

Mladé zásuvky by mali byť zasadené aj do obrábanej pôdy. Po jódu, žiadne choroby sú hrozné pre rastliny a bobule. Pracovný roztok sa pripraví z 3 kvapiek antiseptika a 10 litrov vody. Všetko zmiešané a opatrne zalievali zem. Mladé rastliny môžu byť vysadené len o niekoľko dní neskôr. Toto obdobie je potrebné, aby sa dodatočný liek absorboval a nepoškodil mladé korene rastlín.

Na prevenciu chorôb a škodcov

Kŕmenie jahôd jódom na jar sa vykonáva aj na riešenie problémov so škodcami. Na zabránenie múčnatke sa na listy postriekajú rastliny. Roztok sa pripraví z 10 kvapiek jódu, 1 litra mlieka a 10 litrov čistej vody. Zmiešajte a aplikujte. Opakujte odporúčané každých 10 dní. Odborníci odporúčajú aspoň tri procedúry za sezónu.

Bude zaujímavé, ak sa dozviete viac o kŕmení jahôd na jar a na jeseň.

Pred kvitnutím

Pre dobré opelenie a následné viazanie jahôd sa odporúča aj jód. Za týmto účelom pripravte nasledujúci roztok: 30 kvapiek antiseptika, 10 g kyseliny boritej, 300 g popola a 10 litrov vody. Výsledná zmes sa mieša, trvá niekoľko hodín a naleje 500 ml pod každé puzdro.

Kŕmenie jahôd jódom: klady a zápory

Je dôležité si uvedomiť, že antiseptické výpary sú jedovaté, takže musíte vždy dodržiavať opatrenia, aby nedošlo k poškodeniu rastlín a pôdy. Nebude schopná obohatiť chudobnú pôdu, pretože nemá vlastnosti obsiahnuté v minerálnych hnojivách. Obohaťte pozemok s antiseptickým účinkom je možné len s použitím minerálnych hnojív.

Viete? Jahoda je jediné bobule, ktorá má všetky semená. Na jednom berry môžete nájsť v priemere 200 kusov.
Farmaceutický jód sa používa výlučne na boj proti chorobám. Holé slimáky, ktoré veľmi často poškodzujú jahody, sa nedostanú preč od tejto liečby navždy, je lepšie použiť návnady na boj proti nim. Na dosiahnutie požadovaného výsledku je dôležité neprekročiť koncentráciu a dodržiavať všetky ostatné pravidlá.

preventívne opatrenia

Zvážte negatívne následky, keď sú jahňatá kŕmené jódom:

  • Látka preniká do všetkých tkanív a dokonca do bobúľ.
  • Časté liečby sťažujú istotu, či je tolerovaná dávka zvýšená alebo nie.
  • Listy môžu spôsobiť popáleniny.
Je to dôležité! Získať dlhý výsledok môže byť až po opakovanom použití roztoku. Počas sezóny sa odporúča vykonať 3 ošetrenia. Interval medzi nimi je 10 dní. Je dôležité, aby liečba skončila pred formou bobúľ.
Na základe vyššie uvedeného je dôležité pre tých, ktorí chcú získať dobrú úrodu bobúľ, aby vedeli, čo a kedy sa majú kŕmiť. Len ak budú dodržané všetky pravidlá, bohatá úroda nebude trvať dlho čakať.

Loading...