Umelé hnojivo

Kompost je organické hnojivo získané v dôsledku rozkladu rôznych organických látok pod vplyvom mikroorganizmov. Zlepšuje každú pôdu: hlinka ju robí omrvavejšou, piesočnatejšou - schopnou hromadiť vlhkosť. Kompostujte škatuľku z bridlice vlastnými rukami, je potrebné nájsť miesto na pozemku, na ktorom nie sú zasiate, ani ničiť rastliny, kde je neplodná pôda.

Čítajte Viac

Poľnohospodári a záhradníci vždy hľadali spôsoby, ako zvýšiť úrodu, pretože používanie organických hnojív je veľmi nákladné a ťažko dostupné. Ukázalo sa, že minerálne hnojivá sú lacnejšie, prinášajú vysoké výnosy, ale po chvíli majitelia pozemkov si všimnú, že pôda sa zhoršuje: stáva sa ľahkou, tvrdou, piesočnatou a nerozpadá sa spolu.

Čítajte Viac

Kaktusy sa stávajú čoraz obľúbenejšími pre pestovanie doma. Rastlina je nenáročná v starostlivosti a odolná voči suchu, aj keď zabudnete na vodu, kaktus nebude pociťovať nepohodlie. Ako si vybrať kaktus Existuje niekoľko z najviac prispôsobené a obľúbené pestovateľov rastlín pre izbové podmienky.

Čítajte Viac

Otázka, ako zvýšiť výnosnosť záhradných rastlín zostáva v modernom svete relevantná. Je to dôležité najmä pre letných obyvateľov, ktorí sa nemôžu pochváliť plodnosťou pôdy a dostatočným počtom opeľovačov hmyzu. Preto v tomto článku budeme hovoriť o lieku, ktorý je schopný stimulovať tvorbu vaječníkov a zvýšiť výnosy, menovite univerzálny vaječník a pokyny na jeho použitie.

Čítajte Viac

Každý, kto pestuje rastliny, vie, že bez obväzov nebudú žiadne plodiny, žiadne jedlé plodiny ani okrasné plodiny. Rastliny nemajú dostatok živín v pôde, navyše nie všetky pôdy sú výživné, takže s pomocou plodín hnojív je potrebné pomôcť. V tomto článku budeme hovoriť o superfosfáte, jeho aplikácii a vlastnostiach.

Čítajte Viac

Rastliny, najmä tie, ktoré žijú na zlej pôde, potrebujú výživu, aby sa mohli normálne rozvíjať a rozvíjať. Hnojivá Potash pomáhajú plodinám ľahšie tolerovať suché a mrazivé dni, draslík je potrebný pre kvitnúce rastliny pri pučaní. Jedným z týchto minerálnych hnojív je dusičnan draselný.

Čítajte Viac

Pri pestovaní akýchkoľvek plodín a ovocných stromov je nevyhnutné hnojenie. Množstvo plodín závisí od mnohých faktorov, ale nutričná hodnota pôdy je ďaleko od posledného miesta. Одним из популярных и эффективных удобрений является нитроаммофоска - высокоэффективное комплексное удобрение, содержащее в себе сразу три полезных компонента: азот, фосфор и калий.

Čítajte Viac

Zimné obilniny produkujú stabilné výnosy v hlavných oblastiach pestovania a sú vysoko citlivé na používanie hnojív, preto poľnohospodári vo federálnych regiónoch južného a severného Kaukazu Ruskej federácie začali s terénnou prácou na skoré jarné hnojenie zimných plodín.

Čítajte Viac

Každý záhradník a záhradník vie, aký je pôdny humus, aký dôležitý je pre vysoké výnosy a bujnú vegetáciu v záhrade. Mnohí sa dokonca zaoberali jeho nezávislou produkciou. Avšak začínajúci záhradníci a záhradníci nie vždy chápu, čo sa hovorí, prečo je táto zložka pôdy potrebná, čo ovplyvňuje a kde ju získať.

Čítajte Viac

Dobrá úroda a zdravý vývoj záhradných a záhradných plodín sú nemožné bez ich neustáleho kŕmenia. Okrem toho je potrebné začať tento postup dlho pred výsadbou (vo fáze namáčania semien) a potom pokračovať kontinuálne. Ako viete, hnojivá sú minerálne a organické, oba tieto typy sú rovnako potrebné pre rastliny.

Čítajte Viac

Organické hnojivo "Signor Tomato" firmy BIO VITA je ideálnym krmivom pre paradajky a papriky. Zvážte zloženie, prínosy použitia a mechanizmus účinku tohto lieku. Zloženie, účinná látka a uvoľňovacia forma "Signor Tomato" - organické hnojivo, ktoré obsahuje veľké množstvo chemikálií: dusík, draslík a fosfor v pomere 1: 4: 2.

Čítajte Viac

Kemira je minerálny doplnok, ktorý obsahuje komplex mikro a makronutrientov pre určité typy rastlín. Rozsah použitia je pomerne široký: používa sa v záhradách, parkoch a poľnohospodárskych prácach. Všeobecný popis Hnojivo "Kemira" ("Fertika") je prezentované vo forme komplexných minerálnych doplnkov.

Čítajte Viac

Nitrophoska - komplexné dusík-fosfor-draselné hnojivo, ktoré sa používa na zvýšenie výťažku všetkých záhradných a záhradných plodín. Dnes budeme diskutovať o popularite nitrofosfátu a jeho vlastnostiach, ako aj o miere aplikácie pre rôzne rastliny. Chemické zloženie a forma uvoľňovania Na základe vyššie uvedeného je jasné, že nitrofosfátové hnojivo obsahuje tri hlavné zložky v nasledujúcom dávkovaní: dusík - 11%; fosfor - 10%; draslíka - 11%.

Čítajte Viac

Pre normálny vývoj akejkoľvek rastliny sú potrebné tri živiny: dusík, fosfor a draslík. Dusík prispieva k ich rastu a plodnosti, fosfor urýchľuje vývoj a draslík pomáha záhradným plodinám prekonať stres vo forme nepriaznivých podmienok, vyrovnať sa s chorobami, priniesť vysokokvalitné a dlho uložené plodiny.

Čítajte Viac

Normalizované používanie "Kalimagnezii" v záhrade alebo na záhrade prispieva k výraznému zvýšeniu plodnosti a zvyšuje kvalitu plodín. Skutočné zistenie tejto látky je pre chlorofóbne rastliny a chudobné, vyčerpané pôdy. Čo je to hnojivo "Kalimagneziya", aké odporúčania dávajú výrobcovia v pokynoch, kedy je to potrebné av akých dávkach ho používať - ​​odpovede na tieto otázky nájdete v našom článku.

Čítajte Viac

Dusičnan vápenatý sa často používa v poľnohospodárstve ako vrchný obväz kvetinových rastlín, zeleniny a ovocných plodín. V tomto článku budeme hovoriť o užitočných vlastnostiach dusičnanu vápenatého, ako aj o stručnom poučení o jeho použití. Dusičnan vápenatý: zloženie hnojiva Zloženie hnojiva je priamo vápnik, ktorý zaberá približne 19% z celkového počtu prvkov.

Čítajte Viac

Každý záhradník chce získať dobrú úrodu zo svojich postelí, a to nezáleží na tom, to je malý dacha plot, s zemiakmi a uhorkami zasadil na to, alebo veľké poľnohospodárske oblasti. Vzhľadom k tomu, že pôda je časom vyčerpaná, nie je možné pestovať zdravé rastliny bez vrchného obväzu. Na tento účel sa používa prírodné hnojivo "Gumat + 7 jód".

Čítajte Viac